Зидан ја откри бизарната причина поради која Асенсио е надвор од составот и ја шокираше јавноста

Зидан ја откри бизарната причина поради која Асенсио е надвор од составот и ја шокираше јавноста

Точка | пред 6 месеци

Марко Асенсио беше во центарот на шпанските медиуми поради ексклузивото интервју кое го даде за „Кадена Копе“, но сега е уште поголем хит на Пиринеите откако Зинедин Зидан низ смеа го потврди она што го...

Асенсио го пропушта првиот натпревар на Реал во ЛШ поради повреда  заработена на депилација

Асенсио го пропушта првиот натпревар на Реал во ЛШ поради повреда... заработена на депилација!

МКД | пред 6 месеци

Марко Асенсио ќе мора да го прескокне дуелот со АПОЕЛ во Лигата на шампионите поради бизарна причина, младата ѕвезда на Реал Мадрид заработил повреда на депилација Зинедин Зидан на вчерашната прес конференција...

Зидан ја откри бизарната причина поради која Асенсио е надвор од составот и ја шокираше јавноста

Зидан ја откри бизарната причина поради која Асенсио е надвор од составот и ја шокираше јавноста

Дерби | пред 6 месеци

Марко Асенсио беше во центарот на шпанските медиуми поради ексклузивото интервју кое го даде за „Кадена Копе“, но сега е уште поголем хит на Пиринеите откако Зинедин Зидан низ смеа го потврди она што го...

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

A1on | пред 6 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ќе го пропушти вечерашниот натпревар против АПОЕЛ во Лигата на шампиони, поради бизарна пoвреда. Асенсио добил инфекција на ногата со која се здобил откако се...

Не е шега Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради депилација

Не е шега, Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради депилација!

24 фудбал | пред 6 месеци

Младата ѕвезда на Реал Мадрид, Марко Асенсио нема да биде во комбинација за воведниот натпревар од Лигата на шампионите против АПОЕЛ, причината за отсуството е прилично бизарна Зинедин Зидан на вчерашната...

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Курир | пред 6 месеци

Асенсио добил инфекција на ногата со која се здобил откако се депилирал и не може да облече чорапа. Зидан го поштеди Асенсио и му даде еден ден одмор. Тренерот на Реал покрај Асенсио, за вечерашниот дуел...

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Асенсио нема да игра против АПОЕЛ поради бизарна повреда

Вистина | пред 6 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ќе го пропушти вечерашниот натпревар против АПОЕЛ во Лигата на шампиони, поради бизарна пoвреда. Асенсио добил инфекција на ногата со која се здобил откако се...

Бизарна повреда на Асенсио Поради депилација на нозете нема да настапи против АПОЕЛ

Бизарна повреда на Асенсио: Поради депилација на нозете нема да настапи против АПОЕЛ!

Гол | пред 6 месеци

Зинедин Зидан, тренерот на Реал Мадрид утрово потврди дека Марко Асенсио нема да биде во конкуренција за вечерашниот натпревар во првото коло на Лигата на шампионите, против тимот на АПОЕЛ. Причината е...

Бизарна повреда Асенсио го пропушта мечот со АПОЕЛ поради инфекција од депилирање

Бизарна повреда: Асенсио го пропушта мечот со АПОЕЛ поради инфекција од депилирање

Екипа | пред 6 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ќе го пропушти вечерашниот дуел против АПОЕЛ Никозија во Лигата на шампиони, поради инфекција на ногата со која се здобил откако се депилирал. Шпанецот не може...

НЕВЕРОЈАТНО Асенсио заработи повреда на депилација

НЕВЕРОЈАТНО: Асенсио заработи повреда на…депилација!

Спортски | пред 6 месеци

Новиот миленик во „кралскиот“ тим, Марко Асенсио нема да игра вечер за Реал Мадрид вп првото коло од Лигата на шампиони. Шпанскиот репрезентативец не беше повикан од страна на Зидан за вечерашниот дуел...

НЕВЕРОЈАТНО Асенсио заработи повреда на депилација

НЕВЕРОЈАТНО: Асенсио заработи повреда на…депилација!

Таратур | пред 6 месеци

Новиот миленик во „кралскиот“ тим, Марко Асенсио нема да игра вечер за Реал Мадрид вп првото коло од Лигата на шампиони. Шпанскиот репрезентативец не беше повикан од страна на Зидан за вечерашниот дуел...

Бизарен проблем  Од депилација до плачка Асенсио не игра со АПОЕЛ

Бизарен проблем - Од депилација до плачка, Асенсио не игра со АПОЕЛ

Sportmedia | пред 6 месеци

Бизарен проблем и инфекција на ногата по депилација ќе го исфрли Марко Асенсио од тимот на Реал Мадрид вечерва во премиерната рунда од Лигата на шампионите против АПОЕЛ Бизарен проблем и инфекција на ногата...

Асенсио Останав шокиран од тоа што ми го кажа Зидан при првиот разговор

Асенсио: Останав шокиран од тоа што ми го кажа Зидан при првиот разговор

Точка | пред 6 месеци

Марко Асенсио бележи вистинска фудбалска еволуција во последните 12 месеци, период во кој со своите фантастаични игри си обезбеди гаррантирано место во првиот тим на Реал Мадрид, а се почесто и во стартната...

Асенсио Останав шокиран од тоа што ми го кажа Зидан при првиот разговор

Асенсио: Останав шокиран од тоа што ми го кажа Зидан при првиот разговор

Дерби | пред 6 месеци

Марко Асенсио бележи вистинска фудбалска еволуција во последните 12 месеци, период во кој со своите фантастаични игри си обезбеди гаррантирано место во првиот тим на Реал Мадрид, а се почесто и во стартната...

Асенсио Зидан ми рече дека после Меси не видел лева нога како мојата

Асенсио: Зидан ми рече дека после Меси, не видел лева нога како мојата

Гол | пред 6 месеци

Во едно интересно интервју за шпанска телевизија, Марко Асенсио, еден од подобрите поединци во новата сезона во Реал Мадрид зборуваше за почетокот на кариерата во „кралскиот“ дрес и што му рекол тренерот,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност