Македонци развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

Македонци развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

USB | пред 6 месеци

Ако некогаш сте патувале во странство, најверојатно сте барале некои услуги за водење да го запознаете место каде што престојувате. Сепак, Македонците измислија многу поинтересен начин да го направат тоа....

Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

Македонците развија апликација која ги поврзува локалците и туристите

За забава | пред 6 месеци

Ако некогаш сте патувале во странство, најверојатно сте барале некои услуги за водење да го запознаете место каде што престојувате. Сепак, Македонците измислија многу поинтересен начин да го направат тоа....

Програмери од Македонија направија нова апликација која ги поврзува туристите на Балканот со локалците

Програмери од Македонија направија нова апликација која ги поврзува туристите на Балканот со локалците

Скопје24 | пред 6 месеци

Доколку некогаш сте патувале во странство, најверојатно сте уплатиле тура во некоја од туристичките агенции. Ова нова апликација направена од програмери во Македонија цели да направи нешто поразлично....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност