Револт и разочараност во Автокоманда ЕХФ пресуди дека Обрадовиќ е играч на Висла

Револт и разочараност во Автокоманда, ЕХФ пресуди дека Обрадовиќ е играч на Висла

Макфакс | пред 6 месеци

Европската ракометна федерација (ЕХФ) на штета на Металург го реши спорот помеѓу клубот од Автокоманда и довчерашниот играч Немања Обрадовиќ. Српскиот интернационалец може да потпише за Висла, а Металург...

Металург ќе ја одигра сезоната во Лигата на шампионите

Металург ќе ја одигра сезоната во Лигата на шампионите

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Ракометарите на Металург ќе ја одиграат сезоната во Лигата на шампионите, а останува големото разочарување и незадоволство од Европската ракометна федерација после одлуката за случајот со Обрадовиќ. Со...

Металург ќе ја одигра сезоната во Лигата на шампионите

Металург ќе ја одигра сезоната во Лигата на шампионите

24 Ракомет | пред 6 месеци

Ракометарите на Металург ќе ја одиграат сезоната во Лигата на шампионите, а останува големото разочарување и незадоволство од Европската ракометна федерација после одлуката за случајот со Обрадовиќ. Со...

 Бесни сме и разочарани од ЕХФ Металург оваа сезона не се откажува од ЛШ

„Бесни сме и разочарани од ЕХФ, Металург оваа сезона не се откажува од ЛШ“

Sportmedia | пред 6 месеци

Сосема очекувана одлука,  вториот македонски претставник и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите и покрај големото разочарување по одлуката на ЕХФ во врска со случајот Немања Обрадовиќ. Сосема...

Металург остана со празни раце ЕХФ одлучи во корист на Висла Плок

Металург остана со празни раце: ЕХФ одлучи во корист на Висла Плок

Прес 24 | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без играчот Немања Обрадовиќ, но остана и без обештетување од неговиот нов клуб Висла од Полска. Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука клубот...

Револт и разочараност во Автокоманда ЕХФ пресуди дека Обрадовиќ е играч на Висла

Револт и разочараност во Автокоманда, ЕХФ пресуди дека Обрадовиќ е играч на Висла

Денар | пред 6 месеци

Европската ракометна федерација (ЕХФ) на штета на Металург го реши спорот помеѓу клубот од Автокоманда и довчерашниот играч Немања Обрадовиќ. Српскиот интернационалец може да потпише за Висла, а Металург...

Обрадовиќ е наш не планираме да го продадеме

Обрадовиќ е наш, не планираме да го продадеме

Вечер | пред 6 месеци

Европската ракометна федерација (ЕХФ), пресуди дека српскиот ракометар Немања Обрадовиќ е слободен играч и може да биде регистриран во својот нов клуб. Поранешниот играч на Металург наредните три години...

Металург ќе размисли дали ќе настапува во Лигата на шампиони

Металург ќе размисли дали ќе настапува во Лигата на шампиони

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Металург не го доби спорот со Немања Обрадовиќ и покрај тоа што цврсто стоеше на ставот дека има чисти документи. Откако ЕХФ пресуди во корист на српскиот ракометар, раководството на тимот од Автокоманда...

ЕХФ пресуди во корист на Висла Плок Металург нема да добие ниту евро отштета за Обрадовиќ

ЕХФ пресуди во корист на Висла Плок, Металург нема да добие ниту евро отштета за Обрадовиќ

Вечер | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, доби лоша вест од Европската ракометна федерација (ЕХФ), во врска со ракометарот Немања Обрадовиќ, откако Арбитражната комисија пресуди дека Србинот е слободен...

Висниевски Никому нема да го продадеме Обрадовиќ особено не на Металург

Висниевски: Никому нема да го продадеме Обрадовиќ, особено не на Металург!

Спорт365 | пред 6 месеци

Како што и вчера официјално се објави од страна на ЕХФ, српскиот бек Немања Обрадовиќ е слободен играч и може да биде регистриран во својот нов клуб. Поранешниот играч на Металург наредните три години...

Ако се откаже од ЛШ Металург ќе добие суспензија од две години и парична казна

Ако се откаже од ЛШ: Металург ќе добие суспензија од две години и парична казна

24 Ракомет | пред 6 месеци

Доколку Металург одлучи да не настапува во оваа сезона во Лигата на шампионите тогаш може да се соочи со огромна казна. Она што е сигурно во таква ситуација ќе мора да плати 25.000 евра, но клубот ќе биде...

ЕХФ одлучи Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

ЕХФ одлучи, Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

A1on | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без играчот Немања Обрадовиќ, но остана и без обештетување од неговиот нов клуб Висла од Полска. Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука клубот...

Металург бесен по одлуката на ЕХФ Кај што има сила нема правдина ќе го преиспитаме учеството во ЛШ

Металург бесен по одлуката на ЕХФ: Кај што има сила нема правдина, ќе го преиспитаме учеството во ЛШ!

МКД | пред 6 месеци

Металург бурно реагира на одлуката на ЕХФ да му дозволи на Обрадовиќ без отштета да потпише за Висла Плоцк, тие велат дека одлуката е скандалозна и може да донесе последици во европскиот ракомет, клубот...

ЕХФ пресуди Обрадовиќ без отштета може да потпише за Висла

ЕХФ пресуди: Обрадовиќ без отштета може да потпише за Висла!

МКД | пред 6 месеци

ЕХФ го реши случајот на Немања Обрадовиќ, ракометарот може слободно да биде регистриран за Висла Плоцк без притоа Металург да добие отштета. Немања Обрадовиќ е слободен играч и може да потпише за Висла...

Металург незадоволен од одлуката на ЕХФ Обрадовиќ слободен играч

Металург незадоволен од одлуката на ЕХФ: Обрадовиќ слободен играч!

Спорт365 | пред 6 месеци

Арбитражната комисија на Европската ракометна Федерација донесе одлука српскиот репрезентативец Немања Обрадовиќ биде слободен изборот на нова средина. Поранешниот играч на Металург, а иден на полската...

Скандалозна одлука на ЕХФ спротивна на она што го бара Металург како правда

Скандалозна одлука на ЕХФ спротивна на она што го бара Металург како правда!

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Сагата околу иднината на Немања Обрадовиќ од РК Металург е јасна, ЕХФ пресуди дека овој ракометар, може без било какво обештетување да замине од Автокоманда и да се пресели официјално како играч на Висла...

Металург кон ЕХФ Скандалозна одлука во најмала рака против нашиот клуб

Металург кон ЕХФ: Скандалозна одлука во најмала рака против нашиот клуб!

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Јасно беше дека Металург ќе реагира на скандалозната одлука според нив, која ЕХФ ја донесе во корист на Висла Плок околу Немања Обрадовиќ. Највисоката ракометна институција во Европа, ЕХФ, потврди дека...

Oд Металург разочарани Ова е ГОЛЕМ скандал

Oд Металург разочарани: Ова е ГОЛЕМ скандал

Спортски | пред 6 месеци

Одлуката на ЕХФ не одеше во корист на клубот од Автокоманда, а тоа беше причина и за нова реакција од клубот. Да потсетиме, ЕХФ го прогласи Немања Обрадовиќ за слободен ракометар со што автоматски го одобрува...

ЕХФ пресуди во корист на Висла и го остави Металург со празни раце

ЕХФ пресуди во корист на Висла и го остави Металург со празни раце

Дерби | пред 6 месеци

По неколку месеци тензија и неизвесност за иднината на Немања Обрадовиќ, евопската ракометна федерација денека излезе со официјално соопштение за иднината на српскиот ракометар, а мора да се каже дека...

Металург реагира до ЕХФ Верувавме во правда но ова е скандал

Металург реагира до ЕХФ: Верувавме во правда, но ова е скандал!

Екипа | пред 6 месеци

Раководството на Металург не го криеше разочарувањето од одлуката на Арбитражната комисија при ЕХФ, која го прогласи Немања Обрадовиќ за слободен играч, давајќи зелено светло за неговиот трансфер во редовите...

Шок за Металург Обрадовиќ како слободен играч во Висла

Шок за Металург, Обрадовиќ како слободен играч во Висла

Супер спорт | пред 6 месеци

Шокантни вести за Металург доаѓаат од Европската ракометна федерација откако Арбитражната комисија одлучи дека српскиот репрезентативец, Немања Обрадовиќ може да биде регистриран како играч на Висла Плок....

ЕХФ пресуди против Металург Обрадовиќ е слободен играч

ЕХФ пресуди против Металург: Обрадовиќ е слободен играч

Екипа | пред 6 месеци

Металург и дефинитивно останува без својот најдобар играч од ланската сезона откако ЕХФ пресуди против македонскиот вицепрвак во спорот со српскиот ракометар. Како што е добро познато, Обрадовиќ инсистираше...

 Случај Обрадовиќ  За РК Металург ова е скандал голем скандал

„Случај Обрадовиќ“: За РК Металург ова е скандал, голем скандал!!!

Спорт365 | пред 6 месеци

Реакција на Металург, по срамната одлука на Арбитражната комисија на ЕХФ… „ Почитувани, Ова е скандал, чист скандал. Сакам да ве известам дека на нашето разочарување му нема крај. Тоа е големо и болно,...

Металург остана со празни раце ЕХФ одлучи во корист на Висла Плок

Металург остана со празни раце: ЕХФ одлучи во корист на Висла Плок

Курир | пред 6 месеци

Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука клубот од Полска да може да го регистрира ракометарот од Србија во своите редови за Лигата на шампионите. Двата клуба беа на Арбитража во ЕХФ. Металург...

ЕХФ одлучи Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

ЕХФ одлучи, Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

ТВ Нова | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без играчот Немања Обрадовиќ, но остана и без обештетување од неговиот нов клуб Висла од Полска. Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука клубот...

Првиот човек на Висла се подбива со металурзите  Обрадовиќ е наш играч и нема да го продадеме на никого особено не на Металург

Првиот човек на Висла се подбива со „металурзите“: Обрадовиќ е наш играч и нема да го продадеме на никого, особено не на Металург

Дерби | пред 6 месеци

Екипата на Металург и дефинитивно нема да може да смета на услугите на бекот Немања Обрадовиќ за наредната сезона, поточно нема да добие ни цент од неговиот трансфер во Висла Плоцк. Долго време траеше...

РК Металург бојкотира и нема да игра во Лигата на Шампионите

РК Металург бојкотира и нема да игра во Лигата на Шампионите ?

Супер спорт | пред 6 месеци

Многу проблеми и прашина се дигна околу веќе поранешниот играч на Металург, Немања Обрадовиќ, кој иако имаше потпишано договор со Металург, во исто време потпишал и со Висла Плоцк, па затоа мораше да интервенира...

Додека Металург се жали Висла се фали

Додека Металург се жали, Висла се фали

Sportmedia | пред 6 месеци

Додека Металург не може да се помири и најави можно напуштање на Лигата на шампионите поради изненадувачката одлука на ЕХФ во корист на Немања Обрадовиќ, Висла Плоцк на својата официјална страница се пофали...

СКАНДАЛ Металург ќе размисли дали ќе настапува во Лигата на шампиони

СКАНДАЛ: Металург ќе размисли дали ќе настапува во Лигата на шампиони

Sportmedia | пред 6 месеци

Металург не го доби спорот со Немања Обрадовиќ и покрај тоа што цврсто стоеше на ставот дека има чисти документи. Откако ЕХФ пресуди во корист на српскиот ракометар, раководството на тимот од Автокоманда...

Сапуницата продолжува Металург ќе поднесе жалба во Лозана за случајот Обрадовиќ

Сапуницата продолжува: Металург ќе поднесе жалба во Лозана за „случајот“ Обрадовиќ!?

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург остана без услугите на Немања Обрадовиќ, откако ЕХФ одлучи да застане на страната на Висла и да му дозволи на ракометарот да си замине од Скопје без никаква отштета,...

Металург до ЕХФ Овој скандал нè тера да го преиспитаме нашето учество во ЛШ

Металург до ЕХФ: Овој скандал нè тера да го преиспитаме нашето учество во ЛШ!

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот вицепрвак Металург официјално реагира до ЕХФ поради пресудата Обрадовиќ да биде слободен ракометар и да може да премине во Висла, иако тој е се уште под договор со тимот од Автокоманда. Двете...

ЕХФ пресуди контра Металург Обрадовиќ бесплатно заминува од Скопје

ЕХФ пресуди контра Металург, Обрадовиќ бесплатно заминува од Скопје!

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Металург во новата сезона нема да може да смета на својот најдобар играч Немања Обрадовиќ, затоа што ЕХФ одлучи да застане на страната на Висла и да му дозволи на клубот да го регистрира шутерот...

МЕТАЛУРГ ИЗВИСИ ЕХФ пресуди во корист на Обрадовиќ

МЕТАЛУРГ ИЗВИСИ: ЕХФ пресуди во корист на Обрадовиќ

Sportmedia | пред 6 месеци

Немања Обрадовиќ и Металург ја дочекаа конечната разврска и тоа токму на време, пред стартот на новата сезона во Лигата на шампиони и пред истекот преодниот рок. Победникот е српскиот бек, кој ќе биде...

СКАНДАЛ ЕХФ го регистрира Обрадовиќ за Висла

СКАНДАЛ: ЕХФ го регистрира Обрадовиќ за Висла!

24 Ракомет | пред 6 месеци

Европската ракометна федерација го регистрираше Немања Обрадовиќ за настапа за екипата на Висла Плоцк и тој ќе може да игра за полскиот тим во лигата на шампионите. Металург добил денеска  известување,...

Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

Обрадовиќ си оди од Металург, без обештетување

Сител | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без играчот Немања Обрадовиќ, но остана и без обештетување од неговиот нов клуб Висла од Полска. ЕХФ (Европската ракометна федерација) донесе одлука клубот...

Скандал ова е голем скандал

Скандал, ова е голем скандал…

РК Металург | пред 6 месеци

Реакција на Металург, по срамната одлука на Арбитражната комисија на ЕХФ Почитувани, Ова е скандал, чист скандал. Сакам да ве известам дека на нашето разочарување му нема крај. Тоа е големо и болно, бидејќи...

Металург со протестно писмо до ЕХФ поради Обрадовиќ

Металург со протестно писмо до ЕХФ поради Обрадовиќ

24 Ракомет | пред 6 месеци

После објавувањето на скандалната одлука на ЕХФ во врска со случајот Обрадовиќ при што беше ослободен и му беше дозволено да потпише за Висла Плоцк, од Металург објавија протестно писмо. „Сакаме да ве...

ЕХФ одлучи Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

ЕХФ одлучи, Обрадовиќ си оди од Металург без обештетување

ТВ 21 | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без играчот Немања Обрадовиќ, но остана и без обештетување од неговиот нов клуб Висла од Полска. Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука клубот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност