САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

A1on | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Меѓутоа, како што истакна, тоа би требало да...

САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

+Инфо | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Меѓутоа, како што истакна, тоа би требало да...

САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

ТВ Нова | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Меѓутоа, како што истакна, тоа би требало да...

САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

Сител | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Меѓутоа, како што истакна, тоа би требало да...

Мустафа му ја предаде функцијата на Харадинај

Мустафа му ја предаде функцијата на Харадинај

Алсат-М | пред 6 месеци

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај и официјално го презеде раководењето со Владата. Предавањето на функцијата од поранешниот премиер Иса Мустафа беше со свечена церемонија, кој на Харадинај му соопшти...

САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

Алфа | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави...

Прво промена на Уставот па потоа војска на Косово

Прво промена на Уставот, па потоа војска на Косово

Вечер | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина и претходно изјави дека ставот на САД е оти трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово треба да се спроведе измена на Уставот Американскиот...

САД Прво промена на Уставот па трансфомација на Косовските безбедносни сили

САД: Прво промена на Уставот, па трансфомација на Косовските безбедносни сили

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави изјави дека САД ја поддржуваат трансформацијата на Косовските безбедносни сили во Вооружени сили на Косово. Меѓутоа, како што истакна, тоа би требало да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност