Еден ден би можело да се регенерира човечкото срце

Еден ден би можело да се регенерира човечкото срце

USB | пред 5 месеци

Во обид да се победат срцевите заболувања и штетата предизвикана од срцев удар, научниците истражуваат широк спектар на опции со кои ќе се овозможи регенерација на срцевите клетки. В о новата студија објавена...

Еден ден би можело да се регенерира човечкото срце

Еден ден би можело да се регенерира човечкото срце

Pharma News | пред 5 месеци

Споделете со пријателите! Tweet Во обид да се победат срцевите заболувања и штетата предизвикана од срцев удар, научниците истражуваат широк спектар на опции со кои ќе се овозможи регенерација на срцевите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност