Се приближува спектаклот по повод пензионирањето на Ивковиќ  Ќе грми салата на Олимпијакос

Се приближува спектаклот по повод пензионирањето на Ивковиќ: Ќе грми салата на Олимпијакос

Точка | пред 6 месеци

Се наближува денот на големиот спектал по повод пензионирањет на Душан Ивковиќ, кој треба да се случи на 20 септември во Атина. Со овој настан ќе се одбележи ерата на популарниот ,,Дуда” и ќе му се додели...

Олимпијакос го потврди Перо Антиќ

Олимпијакос го потврди Перо Антиќ

Sportmedia | пред 6 месеци

Тимот со кого Перо Антиќ освои две шампионски титули во Евролигата го потврди присуството на македонскиот кошаркар на големиот спектал по повод пензионирањето на Душан Ивковиќ. Тимот со кого Перо Антиќ...

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието  Легенда на Евролигата

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието „Легенда на Евролигата“

Макфакс | пред 6 месеци

Српскиот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ по завршувањето на професионалната кариера долга речиси 50 години доби големо признание од Евролигата. Ивковиќ е првиот тренер кој стана „Кошаркарска легенда...

Дуда Ивковиќ прогласен за легенда на кошаркарската Евролига

Дуда Ивковиќ прогласен за легенда на кошаркарската Евролига

ТВ Нова | пред 6 месеци

Српскиот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ ќе стане првиот тренер кој же биде прогласен за легенда на Евролигата,соопштија од оваа натпреварување. Оваа признание же му биде доделено на 20.септември...

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието  Легенда на Евролигата

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието „Легенда на Евролигата“

Точка | пред 6 месеци

Српскиот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ по завршувањето на професионалната кариера долга речиси 50 години доби големо признание од Евролигата. Ивковиќ е првиот тренер кој стана „Кошаркарска легенда...

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието  Легенда на Евролигата

Дуда Ивковиќ прв тренер со признанието „Легенда на Евролигата“

Денар | пред 6 месеци

Српскиот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ по завршувањето на професионалната кариера долга речиси 50 години доби големо признание од Евролигата. Ивковиќ е првиот тренер кој стана „Кошаркарска легенда...

Ново признание за легендарниот Дуда

Ново признание за легендарниот Дуда

Сител | пред 6 месеци

Српскиот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ по завршувањето на професионалната кариера долга речиси 50 години доби големо признание од Евролигата. Ивковиќ е првиот тренер кој стана „Кошаркарска легенда...

Ивковиќ со уште едно признание

Ивковиќ со уште едно признание

Вечер | пред 6 месеци

Ивковиќ е првиот тренер кој стана "Кошаркарска легенда на Евролигата". Ова признание досега беше резервирано само за кошаркари, а го добија: Тео Папалукас, Хуан Карлос Наваро, Димитрис Дијамантидис, Мирсад...

Каква чест  Антиќ ќе го испрати во пензија големиот Дуда Ивковиќ

Каква чест: Антиќ ќе го испрати во пензија големиот Дуда Ивковиќ!

Гол | пред 6 месеци

Најтрофејниот македонски кошаркар, Перо Антиќ, ќе биде дел од спектаклот во чест на Дуда Ивковиќ, легендарниот српски тренер, кој на 73-годишна возраст ќе стане првиот тренер кој е назначен за „легенда...

Антиќ дел спектаклот во чест на големиот Ивковиќ

Антиќ дел спектаклот во чест на големиот Ивковиќ

Sportmedia | пред 6 месеци

Душан Ивковиќ ќе биде првиот тренер кој ќе биде прогласен за „Легенда на Евролигата“. На три дена пред стартот на новата сезона во најелитното европско клупско натпреварување, во Атина ќе се одржи свечена...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност