Каролина Херера донесе игрива и забавна колекција на NYFW

Каролина Херера донесе игрива и забавна колекција на NYFW

Fashionel | пред 5 месеци

Дизајнерката позната по исклучително женствениот и сензуален стил што и самата го практикува во својот имиџ, Каролина Херера, за следното лето, на Модната недела во Њујорк, презентираше игрива и забавна...

Оскар де ла Рента ни покажа ново лице на раскошот

Оскар де ла Рента ни покажа ново лице на раскошот

Fashionel | пред 5 месеци

Младите дизајнери Лаура Ким и Фернандо Гарсија, сѐ уште поминуваат период на пронаоѓање НЗС откако се на чело на модната луксузна куќа Оскар де ла Рента. Она што до сега можевме да го добиеме како впечаток...

Оскар де ла Рента ги промовираше фустаните за идната пролет

Оскар де ла Рента ги промовираше фустаните за идната пролет

Reporter.mk | пред 5 месеци

Дизајнерите на Оскар де ла Рента ја промовираа колекцијата за идната пролет. Станува збор за  шарено и волуменозно. Тоа се фустаните кои ги претставија на најновата ревија. Од женствени линии до помпезен...

Најубавите фустани од Oscar de la Renta за пролет 2018 та   Ќе се вљубите во последниот

Најубавите фустани од Oscar de la Renta за пролет 2018-та - Ќе се вљубите во последниот

Црно бело | пред 5 месеци

Дизајнерите на Oscar de la Renta идната пролет ја гледаат шарено и волуменозно, ако судиме по фустаните кои ги претставија на најновата ревија. Од женствени линии до помпезен тул во боја и со светки, колекцијата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност