Познати имињата на допингуваните Русинки

Познати имињата на допингуваните Русинки

Вечер | пред 6 месеци

Три ракометарки на Русија од Европското првенство до 19 години се привремено суспендирани откако беа позитивни на допинг тестот. Тие биле позитивени на Мелдониум, супстанца која е на забранетата листа...

ЕХФ ги објави имињата на трите Русинки позитивни на Мелдониум

ЕХФ ги објави имињата на трите Русинки позитивни на Мелдониум

24 Ракомет | пред 6 месеци

Три ракометарки кои беа дел од репрезентацијата на Русија на Европското првенство до 19 години се привремено суспендирани откако беа позитивни на допинг тестот. Тие биле позитивени на Медлониум (истата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност