Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

A1on | пред 6 месеци

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во територијалните...

Спасени 157 мигранти од брод во Црното Море

Спасени 157 мигранти од брод во Црното Море

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Романската крајбрежна стража спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца, од рѓосан брод што пловел по Црно Море. Бродот пловел во територијалните води на Романија и откако од него бил испратен...

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

+Инфо | пред 6 месеци

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во територијалните...

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

Сител | пред 6 месеци

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во територијалните...

Нов опасен и смртоносен коридор за мигранти во Црното Море

Нов опасен и смртоносен коридор за мигранти во Црното Море

Локално | пред 6 месеци

Нов опасен пат за пренос на бегалци во Европа се смета дека е отворен во Црното Море, откако беа уапсенипоследните недели стотици имигранти, пишува  “Гардијан”. Крајбрежната стража на Романија предупредува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност