Измамник сакал да продаде  златни  предмети за 1 000 евра

Измамник сакал да продаде „златни“ предмети за 1.000 евра

МКД | пред 6 месеци

Радовишката полиција поднесе кривичнa пријавa против Ѓ.Д. (46) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. На 7 август околу 17.30 часот, Ѓ.Д. со уште едно засега непознато...

Продале лажно злато за илјада евра

Продале лажно злато за илјада евра

+Инфо | пред 6 месеци

Штипјанец доби кривична пријава за измама бидејќи е осомничен дека со уште едно лице во златара продал фалсификуван златен накит. Двајца на вработена во златара во Радовиш и понудиле златни предмети, а...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност