На граница фатен силувач од Косово

На граница фатен силувач од Косово

МКД | пред 6 месеци

Вчера во 18 часот на граничен премин-Табановце за влез во Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Косово, било утврдено дека евидира на стоп-листа. А.С. евидирал на стоп-листа по телеграма за сторено...

Момче барано за силување падна во рацете на македонската полиција

Момче барано за силување падна во рацете на македонската полиција

Прес 24 | пред 6 месеци

Во 18 часот на Граничен Премин-Табановце за влез во Македонија, при пасошка контрола на 25-годишниот А.С. од Косово, било утврдено дека евидира на СТОП-ЛИСТА по телеграма за сторено кривично дело “силување“,...

25 годишен Косовар  осомничен за силување  фатен на Табановце

25-годишен Косовар, осомничен за силување, фатен на Табановце

Скопје24 | пред 6 месеци

Вчера во 18 часот на граничниот премин Табановце бил уапсен 25-годишниот А.С. од Косово, соопшти Министерството за внатрешни работи. Според информациите, полициските службеници од граничниот премин при...

25 годишник осуден за силување приведен на ГП Табановце

25-годишник осуден за силување приведен на ГП Табановце

Кумановски муабети | пред 6 месеци

Вчера во 18,00 часот на Граничен Премин-  Табановце за влез во Република Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Косово, било утврдено дека евидира на СТОП- ЛИСТА по телеграма за сторено кривично...

Полицијата соопшти дека лишен од слобода е А С

Полицијата соопшти дека лишен од слобода е А.С.

Sky | пред 6 месеци

На 12.09.2017 година во 18,00 часот на Граничен Премин-Табановце за влез во Р.Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Р.Косово, било утврдено дека евидира на СТОП-ЛИСТА по телеграма за сторено...

На влез во земјава фатен Косовец баран од Интерпол

На влез во земјава фатен Косовец баран од Интерпол

МКД | пред 6 месеци

Како што информираа од МВР вчера во 13.10 часот на граничен премин-Долно Блаце при влез во Македонија бил лишен од слобода К.А.(56) од Косово. К.А. е уапсен врз основ на телеграма од Интерпол, а по барање...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност