Мирен протест за прегазениот Ненад  серијата убиства во сообраќајот мора да престане

Мирен протест за прегазениот Ненад, серијата убиства во сообраќајот мора да престане

МКД | пред 6 месеци

Утре во 17 часот на крстосницата пред Драчево велосипедисти, активисти и жители од Драчево и цело Скопје ќе одржат мирен протест што го иницираат семејството и пријателите на 30-годишниот Ненад Пешевски,...

Мирен протест во спомен на велосипедистот Ненад

Мирен протест во спомен на велосипедистот Ненад

+Инфо | пред 6 месеци

Семејството на загинатиот Ненад Пешевски во сообраќајка на клучката кај Батинци - Драчево утре организира протест на кој НаТочак се приклучува со возење до таму и поставување ghost bike на локацијата на...

Во спомен на Ненад велосипедистите ќе возат до клучката во Драчево на која загина

Во спомен на Ненад велосипедистите ќе возат до клучката во Драчево на која загина

Вечер | пред 6 месеци

Неформалната група скопски велосипедисти "На точак" утре во спомен на Ненад Пешевски кој на велосипед загина на клучката кај Драчево- Батинце,  ќе возат на велосипеди од плоштад Македонија до спорната...

Мирен протест во спомен на велосипедистот Ненад кој загина во Драчево

Мирен протест во спомен на велосипедистот Ненад кој загина во Драчево

Скопје24 | пред 6 месеци

Семејството на загинатиот Ненад Пешевски во сообраќајка на клучката кај Батинци – Драчево утре организира протест на кој НаТочак се приклучува со возење до таму и поставување ghost bike на локацијата на...

Мирен протест утре кај Драчево     Спомен за Ненад  безбедни улици за сите

Мирен протест утре кај Драчево – „Спомен за Ненад, безбедни улици за сите“

Радио МОФ | пред 6 месеци

Велосипедисти, активисти и граѓани од Драчево и цело Скопје утре ќе се приклучат на мирниот протест што го иницираат семејството и пријателите на 30-годишниот Ненад Пешевски, кој беше прегазен од камион...

Вела Точкаровска  кандидатка за градоначалничка  Ќе го направам Скопје велосипедски град во еден мандат

Вела Точкаровска, кандидатка за градоначалничка: Ќе го направам Скопје велосипедски град во еден мандат

Радио МОФ | пред 6 месеци

Гужвите може да се решат со слободни, удобни и проточни велосипедски патеки насекаде, место со проширување за нови ленти за автомобили на сметка на зеленилото.  Потребата од нови места за паркирање автомобили...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност