Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Алфа | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Албанскот Парлемент, по маратонска...

Албанија доби нова Влада со ист премиер

Албанија доби нова Влада со ист премиер

Локално | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

A1on | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Алабанското собрание ја изгласа програмата на владата Рама2

Алабанското собрание ја изгласа програмата на владата Рама2

Макфакс | пред 6 месеци

Албанското Собрание дури денеска утрово по широката дебата со мнозинство на гласови ја изгласа Програмата на Владата „Рама 2“. За Програмата на новата влада на премиерот Еди Рама гласаа 78 пратеници додека...

Албанското собрание ја изгласа програмата на владата  Рама 2

Албанското собрание ја изгласа програмата на владата „Рама 2“

Точка | пред 6 месеци

Албанското Собрание дури денеска утрово по широката дебата со мнозинство на гласови ја изгласа Програмата на Владата „Рама 2“. За Програмата на новата влада на премиерот Еди Рама гласаа 78 пратеници додека...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Алсат-М | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

+Инфо | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

24 вести | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Сител | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за“ и 51 „против“ утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама. Освен премиерот, Владата ја...

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Албанија доби нова Влада со старо нов премиер

Вечер | пред 6 месеци

Албанскот Парлемент, по маратонска речиси целодневна распарава, со 78 гласови „за" и 51 „против" утрово ја избра новата Влада, со старо новиот премиер, социјалистот Еди Рама Албанскот Парлемент, по маратонска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност