Мекларен се збогува со Хонда  Рено ќе ги снабдува со мотори

Мекларен се збогува со Хонда, Рено ќе ги снабдува со мотори

Денар | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“. Јапонската компанија пред две и пол години се врати во Формула 1, но новата...

Мекларен раскина со Хонда  Алонсо останува во тимот

Мекларен раскина со Хонда, Алонсо останува во тимот

Вечер | пред 6 месеци

Извори блиски до британскиот тим потврдија дека Мекларен постигнал тригодишен договор со Рено, кој ќе важи од наредната сезона, а со тоа тимот најверојатно ќе успее да го задржи еден од најдобрите возачи...

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Кајгана | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“. Јапонската компанија пред две и пол години се врати во Формула 1, но новата...

Мекларен ја менува Хонда со Рено

Мекларен ја менува Хонда со Рено

Сител | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“. Јапонската компанија пред две и пол години се врати во Формула 1, но новата...

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Макфакс | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“. Јапнската компанија пред две и пол години се врати во Формула 1, но новата ера...

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“. Јапнската компанија пред две и пол години се врати во Формула 1, но новата ера...

Мекларен ја напушта Хонда за Рено   Алонсо останува

Мекларен ја напушта Хонда за Рено – Алонсо останува

Екипа | пред 6 месеци

Мекларен се надева дека ќе сврти нов лист од следната година откако британскиот Ф-1 тим постигна договор за прекин на соработката со Хонда. Јапонската компанија беше задолжена за моторите на болидите на...

Мекларен конечно раскина со Хонда  од 2018 година ќе соработува со Рено

Мекларен конечно раскина со Хонда, од 2018 година ќе соработува со Рено!

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Мекларен конечно успеа спогодбено да го раскине договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено. Јапонска Хонда во Формула 1 се врати пред две и пол години, но во соработката...

Хорнер предвидува доминација на Ферари и Мерцедес до 2021 ва година

Хорнер предвидува доминација на Ферари и Мерцедес до 2021-ва година

Точка | пред 6 месеци

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека Рено и Хонда немаат шанса да се добложат до Мерцедес и Ферари во однос на перформансите на моторот со правилата кои се на сила во моментов. Британецот е свесен...

Хорнер  Мерцедес и Ферари до 2021 ќе бидат неприкосновени на врвот

Хорнер: Мерцедес и Ферари до 2021 ќе бидат неприкосновени на врвот

Се за спорт | пред 6 месеци

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека Рено и Хонда немаат шанса да се добложат до Мерцедес и Ферари во однос на перформансите на моторот со правилата кои се на сила во моментов. Британецот е свесен...

Мекларен заминува од Хонда на Рено

Мекларен заминува од Хонда на Рено

Sportmedia | пред 6 месеци

Мекларен се договори со Хонда да биде ослободен од партнерскиот договор и следната година да настапува со мотори на Рено, објави „Аутоспорт" Кам-бекот на Хонда во Формула 1 со Мекларен во трите сезони...

Саинц во Рено  почнува домино ефектот

Саинц во Рено, почнува домино-ефектот?

Sportmedia | пред 6 месеци

Угледниот англиски магазин „Аутоспорт", објави дека Карлос Саинц се согласил за трансфер во Рено, потег кој ќе има домино-ефект и кој на крајот ќе донесе тимот на Мекларен да користи мотори на Рено од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност