Технологијата на иднината  воопшто не е забавна

Технологијата на иднината „воопшто не е забавна“

USB | пред 5 месеци

Виртуелната и проширената реалност бројни светски компании и технолошки стручњаци – започнувајќи од Марк Цукерберг, па се’ до Тим Кук – сметаат дека претставува следно големо нешто коешто ќе ја одбележи...

Технологијата на иднината  воопшто не е забавна

Технологијата на иднината “воопшто не е забавна”…

Точка | пред 5 месеци

Виртуелната и проширената реалност бројни светски компании и технолошки стручњаци – започнувајќи од Марк Цукерберг, па се' до Тим Кук – сметаат дека претставува следно големо нешто коешто ќе ја одбележи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност