Македонците од Австралија го одбележаа јубилејот на автокефалноста на МПЦ ОА

Македонците од Австралија го одбележаа јубилејот на автокефалноста на МПЦ-ОА

Религија | пред 6 месеци

Во Рокдејл – Сиднеј (Нов Јужен Велс) во присуство на голем број вернмици, гости и претставници од општествената јавност, викендов беше одржана долго најавуваната прославаза големите  јубилеи „50 години...

Македонците во Австралија дадоа голем влог во афирмацијата на црквата

Македонците во Австралија дадоа голем влог во афирмацијата на црквата

Религија | пред 6 месеци

Mитрополитот, дебарско-кичевски и администратор австралиско-сиднејски, г. Тимотеј испратил послание до црковните општини во Австралија,за прославата на големиот Јубилеј 50 години автокефалност на МПЦ-ОА....

Македонската Православна Црква  не е  нова  Црква

Македонската Православна Црква не е “нова” Црква

Религија | пред 6 месеци

Чест е и одговорност да се зборува за историјата на Охридската Архиепископија – Македонската Православна Црква. Не е лесно од толку богатата нејзина историја да се поедностави за во едно кусо обраќање...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност