Објавен е романот  Сѐ што не помнам  од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

Објавен е романот „Сѐ што не помнам“ од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

МКД | пред 6 месеци

Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“ од Скопје деновиве го објави романот „Сè што не помнам“ на познатиот шведски писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ....

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Сител | пред 6 месеци

„Македоника литера“ од Скопје  го објави романот „Сè што не помнам“ од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ. - Читателот во овој роман го доживува исклучително...

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

A1on | пред 6 месеци

„Македоника литера“ од Скопје го објави романот „Сè што не помнам“ од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ. – Читателот во овој роман го доживува исклучително...

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Канал 5 | пред 6 месеци

- Читателот во овој роман го доживува исклучително брзиот ритам на современото урбано живеење на бројни нивоа, при што едновремено се нудат низа прашања за цената која ја плаќаат луѓето за да живеат заедно....

Објавен романот  Сè што не помнам  на шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

Објавен романот „Сè што не помнам“ на шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

+Инфо | пред 6 месеци

Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“ од Скопје деновиве го објави романот „Сè што не помнам“ на познатиот шведски писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ....

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

Објавен превод на роман од современиот шведски писател Кемири

ТВ Нова | пред 6 месеци

„Македоника литера“ од Скопје  го објави романот „Сè што не помнам“ од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ. – Читателот во овој роман го доживува исклучително...

 Македоника литера  го објави романот  Се што не помнам  од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

„Македоника литера“ го објави романот „Се што не помнам“ од шведскиот писател Јонас Хасен Кемири

Република | пред 6 месеци

Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“ од Скопје деновиве го објави романот „Сè што не помнам“ на познатиот шведски писател Јонас Хасен Кемири, во превод од шведски јазик на Ивица Челиковиќ....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност