Смартфоните можат да предизвикаат делумно слепило

Смартфоните можат да предизвикаат делумно слепило

Кумановски муабети | пред 5 месеци

Долготрајното гледање на екраните на смартфоните може да предизвика непоправливи оштетувања на очите. Шпанскиот експерт д-р Селин Санчез-Рамос откри дека LED -екраните на повеќето електронски уреди може...

Експертите докажаа  Паметните телефони предизвикуваат слепило

Експертите докажаа: Паметните телефони предизвикуваат слепило

USB | пред 5 месеци

Долготрајното гледање на екраните на смартфоните може да предизвика непоправливи оштетувања на очите. Шпанскиот експерт д-р Селин Санчез-Рамос откри дека LED -екраните на повеќето електронски уреди може...

Експертите докажаа  Паметните телефони предизвикуваат слепило

Експертите докажаа: Паметните телефони предизвикуваат слепило

Прес 24 | пред 5 месеци

Долготрајното гледање на екраните на смартфоните може да предизвика непоправливи оштетувања на очите. Шпанскиот експерт д-р Селин Санчез-Рамос откри дека LED -екраните на повеќето електронски уреди може...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност