Фантастичен настап на Мaркез на влажната патека во Мисано

Фантастичен настап на Мaркез на влажната патека во Мисано

Мотори | пред 5 месеци

Марк Маркез стигна до победа на влажната трка во Мисано и ја направи борбата за титулата уште поинтересна. Во последниот круг тој успеа да го претекне Данило Петручи и се изедначи со бројот на бодови со...

MotoGP Мисано  Лоренцо сака да продолжи со напредокот

MotoGP Мисано: Лоренцо сака да продолжи со напредокот

Мотори | пред 6 месеци

„Целта во Мисано ќе ни биде да го потврдиме напредокот кој го покажавме на последните неколку трки“ - Хорхе Лоренцо Хорхе Лоренцо е одлично расположен во пресрет на тринаесетата трка од MotoGP шампионатот...

Вињалес  Штета што го нема Валентино

Вињалес: Штета што го нема Валентино

Мотори | пред 6 месеци

„Знам дека ова за него е посебна трка. Таа е негова домашна патека и нема да биде исто без него.“ - Маверик Вињалес Маверик Вињалес вели дека е голема штета што неговиот тимски колега Валентино Роси нема...

Маркез триумфираше во Мизано пред Петручи

Маркез триумфираше во Мизано пред Петручи

Авто Плус | пред 6 месеци

Актуелниот шампион во „кралската класа“ во MotoGP, возачот на Honda, Марк Маркез, успеа да заборави на двете претходни несреќи и триумфираше во трката на патеката во Мизано и покрај тешките услови. Ова...

Маркез победи во Сан Марино

Маркез победи во Сан Марино

Супер спорт | пред 6 месеци

Шпанскиот возач Марк Маркез ја оствари својата четврта победа во Мото ГП шампионатот оваа сезона по триумфот на трката за Големата награда на Сан Марино. Утеха за домашната публика претставуваа останатите...

Маркес во последниот круг дојде до победата во Сан Марино

Маркес во последниот круг дојде до победата во Сан Марино

Спорт365 | пред 6 месеци

Возачот на Репсол Хонда славеше на Големата награда на Сан Марино и Римини, 13. трка оваа сезона во Мото ГП шампионатот. Марк Маркес дојде до победата во последниот круг кога успеа да го престигне миленикот...

Маркез во последните моменти го зададе ударот   жртва беше Петручи

Маркез во последните моменти го зададе ударот – жртва беше Петручи

Спорт Клуб | пред 6 месеци

До последниот круг водеше Данило Петручи, но потоа на сцена стапи неверојатниот Марк Маркез, кој во Мижано обезбеди нова победа. По доста врнежливи услови, гледавме интересна трка, која на крајот како...

MotoGP  Маркез победник на водениот трилер на Мизано

MotoGP: Маркез победник на водениот трилер на Мизано

Брз круг | пред 6 месеци

Марк Маркез успеа да дојде до четвртата победа за него оваа сезона, учествувајќи во напорна битка со Данило Петручи на мократа патека Мизано во Италија Возачот на Прамак Дукати Данило Петручи не успеа...

Маркез го доби трилерот со Петручи на дождливата Мисано

Маркез го доби трилерот со Петручи на дождливата Мисано

Гол | пред 6 месеци

Шпанскиот МотоГП возач Марк Маркез е победник на трката за ГН на Сан Марино која се возеше на патеката „Мисано“. Маркез дојде до посакуваниот триумф по голема борба со Данило Петручи од Дукати кој не се...

Маркез ја  украде  победата во Мизано

Маркез ја „украде“ победата во Мизано

Sportmedia | пред 6 месеци

Марк Маркез успеа да го спречи Данило Петручи да стигне до славна домашна победа на Сан Марино ГП во Мизано, и со фуриозен финиш успеа да победи и да се израмни со Андреа Довициозо на врвот во генерален...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност