Победниците на фестивалите во Кан и Венеција на годинашниот  Синедејс

Победниците на фестивалите во Кан и Венеција на годинашниот „Синедејс“

Слободна Македонија | пред 6 месеци

На годишнашното издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“ кој ќе се одржи од 9 до 18 ноември во Скопје ќе бидат прикажани филмоите кои победија на филмските фестивали во Венеција и во Кан, соопшија...

Победници од Кан и Венеција доаѓаат во Скопје

Победници од Кан и Венеција доаѓаат во Скопје

Вечер | пред 6 месеци

Засега е најавен само концертот на њујорчаните "ЧкЧкЧк" кој ќе се одржи на 13 ноември. Годинешното 16-то по ред издание на Фестивалот на европски филм CINEDAYS, кое годинава ќе се одржи од 9 до 19 ноември...

Победниците на Канскиот и Венецијанскиот фестивал на  Синедејс

Победниците на Канскиот и Венецијанскиот фестивал на „Синедејс“

Макфакс | пред 6 месеци

Победничките филмови на Венецијанскиот и Канскиот фестивал ќе се најдат на програмата на   CINEDAYS, 16то по ред, што ќе се одржи од деветти до ноември. Се работи за филмовите, „The Square“ на Ruben Östlund,...

Победниците на Канскиот и Венецијанскиот фестивал на  Синедејс

Победниците на Канскиот и Венецијанскиот фестивал на „Синедејс“

Денар | пред 6 месеци

Победничките филмови на Венецијанскиот и Канскиот фестивал ќе се најдат на програмата на CINEDAYS, 16то по ред, што ќе се одржи од деветти до ноември. Се работи за филмовите, „The Square“ на Ruben Östlund,...

Победниците на фестивалите во Кан и Венеција на годинашниот  Синедејс

Победниците на фестивалите во Кан и Венеција на годинашниот „Синедејс“

Република | пред 6 месеци

На годишнашното издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“ кој ќе се одржи од 9 до 18 ноември во Скопје ќе бидат прикажани филмоите кои победија на филмските фестивали во Венеција и во Кан, соопшија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност