Убавините на Преспа главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

Убавините на Преспа-главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

Сител | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај Крстот над селото Подмочани, од каде цела Преспа се гледа како на дланка, денеска им е инспирација за творење и создавање на уметнички дела на учесниците на третата по...

Ликовната колонија  Св  Јоаким Осоговски  годинава во скратено издание

Ликовната колонија „Св. Јоаким Осоговски“ годинава во скратено издание

A1on | пред 6 месеци

Триесет и првата Меѓународна ликовна колонија „Св. Јоаким Осоговски“ – најстара културна манифестација во Крива Паланка која три децении се одржува во Осоговскиот манастир, годинава се одржа во скратено...

Во Струмица изложба на 54  Ликовна колонија

Во Струмица изложба на 54. Ликовна колонија

A1on | пред 6 месеци

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица е отворена изложбата со делата на 54. Меѓународна ликовна колонија. Во периодот од 1-12 август, 18 ликовни уметници од Македонија, Полска, Чешка, Бугарија,...

Во Струмица изложба на 54  Ликовна колонија

Во Струмица изложба на 54. Ликовна колонија

ТВ Нова | пред 6 месеци

Во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица е отворена изложбата со делата на 54. Меѓународна ликовна колонија. Во периодот од 1-12 август, 18 ликовни уметници од Македонија, Полска, Чешка, Бугарија,...

Ликовна колонија  Убавините на Преспа главен мотив

Ликовна колонија: Убавините на Преспа главен мотив

Макфакс | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај крстот над селото Подмочани, од каде што цела Преспа се гледа како на дланка, денеска им е инспирација за творење и создавање уметнички дела на учесниците на третата по...

Убавините на Преспа главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

Убавините на Преспа-главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

A1on | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај Крстот над селото Подмочани, од каде цела Преспа се гледа како на дланка, денеска им е инспирација за творење и создавање на уметнички дела на учесниците на третата по...

Убавините на Преспа главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

Убавините на Преспа-главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

ТВ Нова | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај Крстот над селото Подмочани, од каде цела Преспа се гледа како на дланка, денеска им е инспирација за творење и создавање на уметнички дела на учесниците на третата по...

Трета ликовна колонија во Преспа  галерија

Трета ликовна колонија во Преспа (галерија)

Република | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај Крстот над селото Подмочани., од каде цела Преспа се гледа како на дланка, денес им е инспирација за творење и создавање на уметнички дела на учесниците на третата по ред...

Ликовна колонија  Убавините на Преспа главен мотив

Ликовна колонија: Убавините на Преспа главен мотив

Денар | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај крстот над селото Подмочани, од каде што цела Преспа се гледа како на дланка, денеска им е инспирација за творење и создавање уметнички дела на учесниците на третата по...

Убавините на Преспа  главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

Убавините на Преспа, главен мотив на ликовната колонија кај Подмочани

+Инфо | пред 6 месеци

Прекрасниот планински предел кај Крстот над селото Подмочани денеска им е инспирација за творење и создавање на уметнички дела на учесниците на третата по ред ликовна работилница во организација на Домот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност