До каде е изградбата на новиот Луна парк во Скопје во кој ќе се вртиме на лулашки за 6 5 милиони евра

До каде е изградбата на новиот Луна парк во Скопје во кој ќе се вртиме на лулашки за 6,5 милиони евра?

Фактор | пред 7 месеци

На местото на стариот Луна парк во Скопје се прави нов. До каде е реализацијата која почна пред три месеци на новиот, модерен забавен парк денеска таткото на градот Коце Трајановски дојде да провери. Имено...

Новиот Луна парк готов на почетокот на 2018 година

Новиот Луна парк готов на почетокот на 2018 година

Точка | пред 7 месеци

Новиот скопски Луна парк ќе биде готов на почетокот на следната година. Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, по денешниот увид на градилиштето, најави дека во зависност од временските услови, паркот...

Новиот Луна парк во Скопје ќе почне да работи на почетокот на следната година

Новиот Луна парк во Скопје ќе почне да работи на почетокот на следната година

Бизнис вести | пред 7 месеци

Со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк на Град Скопје, кој почна да се реализира пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк. Увид во текот на градежните...

Трајановски Нов Луна парк на почетокот на следната година

Трајановски: Нов Луна парк на почетокот на следната година

A1on | пред 7 месеци

Новиот модерен Луна парк во Скопје се очекува да профункционира на почетокот на следната година, а доколку се поволни временските услови, тоа може да се случи и порано. Ова денеска го изјави скопскиот...

Новиот Луна парк готов на почетокот на 2018 година

Новиот Луна парк готов на почетокот на 2018 година

Макфакс | пред 7 месеци

Новиот скопски Луна парк ќе биде готов на почетокот на следната година. Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, по денешниот увид на градилиштето, најави дека во зависност од временските услови, паркот...

Скопјани по 44 години ќе добијат нов модерен забавен парк ГАЛЕРИЈА

Скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк (ГАЛЕРИЈА)

Скопје Инфо | пред 7 месеци

Со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк на Град Скопје, кој почна да се реализира пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк. Увид во текот на градежните...

Трајановски Нов Луна парк на почетокот на следната година

Трајановски: Нов Луна парк на почетокот на следната година

Алфа | пред 7 месеци

Новиот модерен Луна парк во Скопје се очекува да профункционира на почетокот на следната година, а доколку се поволни временските услови, тоа може да се случи и порано. Новиот модерен Луна парк во Скопје...

Се гради новиот Луна парк

Се гради новиот Луна парк

Нетпрес | пред 7 месеци

Со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк на Град Скопје, кој почна  да се реализира  пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк Увид во текот на градежните...

Трајановски на терен Продолжува изградбата на новиот забавен парк

Трајановски на терен: Продолжува изградбата на новиот забавен парк

Курир | пред 7 месеци

Продолжува изградбата на новиот забавен парк. По три месеци од почетокот на градежните работи правиме увид во градежните работи. Очекуваме тој да почне да функционира наредната пролет. Скопје добива нов...

Се гради новиот Луна Парк во Скопје

Се гради новиот Луна Парк во Скопје

Прес 24 | пред 7 месеци

Со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк на Град Скопје, кој почна  да се реализира  пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк. Увид во текот на градежните...

Трајановски на терен Продолжува изградбата на новиот забавен парк

Трајановски на терен: Продолжува изградбата на новиот забавен парк

Вистина | пред 7 месеци

Продолжува изградбата на новиот забавен парк, ова преку својот ФБ профил го најави градскиот татко Коце Трајановски Продолжува изградбата на новиот забавен парк. По три месеци од почетокот на градежните...

Се гради новиот Луна Парк во Скопје

Се гради новиот Луна Парк во Скопје

Република | пред 7 месеци

Со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк на Град Скопје, кој почна да се реализира пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк. Увид во текот на градежните...

Град Скопје Новиот Луна парк ќе функционира од почетокот на 2018 година

Град Скопје: Новиот Луна парк ќе функционира од почетокот на 2018 година

Скопје24 | пред 7 месеци

Новиот скопски Луна парк ќе биде готов на почетокот на следната година. Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, по денешниот увид на градилиштето, најави дека во зависност од временските услови, паркот...

Трајановски Нов Луна парк на почетокот на следната година

Трајановски: Нов Луна парк на почетокот на следната година

ТВ 21 | пред 7 месеци

Новиот модерен Луна парк во Скопје се очекува да профункционира на почетокот на следната година, а доколку се поволни временските услови, тоа може да се случи и порано. Ова денеска го изјави скопскиот...

Скопје ќе добие нов Луна парк во 2018 година Адреналински реквизити и топогани за најмладите

Скопје ќе добие нов Луна парк во 2018 година: Адреналински реквизити и топогани за најмладите

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Новиот модерен Луна парк во Скопје се очекува да профункционира на почетокот на следната година, а доколку се поволни временските услови, тоа може да се случи и порано. Ова денеска го изјави скопскиот...

Град Скопје Новиот Луна парк ќе функционира од почетокот на 2018 а може и порано ако се погоди времето

Град Скопје: Новиот Луна парк ќе функционира од почетокот на 2018, а може и порано ако се погоди времето

Радио МОФ | пред 7 месеци

Градските власти од Скопје велат дека со капиталниот проект за изградба на нов забавен парк, кој почна да се реализира пред три месеци, скопјани по 44 години ќе добијат нов, модерен забавен парк. Градоначалниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност