Голем пожар вонредна состојба во Кондово

Голем пожар, вонредна состојба во Кондово

Позитив | пред една недела

Пламени јазици го опколија селото Кондово во близина на Скопје, а постои закана ако не дојде до поголема интервенција дека пожарот може да ги зафати и првите куќи. Албанското население во Кондово бара...

ЦУК Кондово не е во опасност  пожарот е пренасочен

ЦУК: Кондово не е во опасност – пожарот е пренасочен

ТВ Нова | пред една недела

Информација од Центарот за управување со кризи: Вонредна информација за пожарот во Кондово: Според информациите кои ги имаме од терен во село Кондово нема зафатено куќи од пожарот и правецот на пожарот...

Голем пожар во Кондово

Голем пожар во Кондово

Макфакс | пред една недела

Голем пожар го зафати скопско Кондово.  Како што велат очевидци, пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветер огнот со голема брзина се ширел од шумата кон селото. Според мештаните ситуацијата...

Голем шумски пожар беснее над Кондово

Голем шумски пожар беснее над Кондово

+Инфо | пред една недела

Шума и сува трева горат на голема површина во Кондово, Скопско. Пожарот бил доближен до куќите, но за среќа ниедна куќа не е запалена. Од Противпожарната служба рекоа дека куќите се спасени и дека некои...

Пожар беснее во скопско Ѓорче

Пожар беснее во скопско Ѓорче

Прес 24 | пред една недела

Скопско Ѓорче е во пламен откако се разгоре огнот кај Кондово. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето се самоорганизираат да се справат со пожарот. Ветрот дополнително ги влошува...

Гори шума кај Кондово

Гори шума кај Кондово

A1on | пред една недела

Запалена шума во близина на скопското село Кондово. Како што велат селаните пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветар оганот со голема брзина ширел и кон селото. Според мештаните ситуацијата...

Во Кондово вечерва нема струја  луѓето бегаат од домовите

Во Кондово вечерва нема струја - луѓето бегаат од домовите

Прес 24 | пред една недела

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел...

Ветрот ја влошува состојбата со пожарот во Кондово  луѓето бегаат од дома

Ветрот ја влошува состојбата со пожарот во Кондово - луѓето бегаат од дома

Прес 24 | пред една недела

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово и предизвика паника кај жителите кои ги напуштаа куќите. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето се самоорганизираат...

Голем шумски пожар беснее над Кондово

Голем шумски пожар беснее над Кондово

+Инфо | пред една недела

Шума и сува трева горат на голема површина во Кондово, Скопско. Пожарот бил доближен до куќите, но за среќа ниедна куќа не е запалена. Од Противпожарната служба рекоа дека куќите се спасени и дека некои...

Во Кондово нема струја жителите бегаат од куќите

Во Кондово нема струја, жителите бегаат од куќите

Курир | пред една недела

Граѓаните на социјаните мрежи се пожалија дека во Кондово нема струја и дека многу луѓе се евакурираат, како и дека пожарникарите не можат да влезат во селото. Тагови: пожар кондово

Голем пожар над Кондово паника во селото и евакуација

Голем пожар над Кондово, паника во селото и евакуација

Фокус | пред една недела

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница. Влезот на...

Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово дел од жителите ги напуштаат домовите

Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово, дел од жителите ги напуштаат домовите

Курир | пред една недела

Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу скопско Кондово и влезот во скопје кај Ѓорче Петров.  Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и...

АЛАРМАНТНО Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров граѓаните оставени сами на себе ФОТО ВИДЕО

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе (ФОТО+ВИДЕО)

ТВ Нова | пред една недела

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради...

АЛАРМАНТНО Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров граѓаните оставени сами на себе

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе

Курир | пред една недела

Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу скопско Кондово и влезот во скопје кај Ѓорче Петров. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето...

Голем пожар над скопско Кондово  граѓаните во паника

Голем пожар над скопско Кондово - граѓаните во паника

Прес 24 | пред една недела

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел...

Скопско Ѓорче Петров во пламен  граѓаните бегаат од куќите

Скопско Ѓорче Петров во пламен - граѓаните бегаат од куќите

Прес 24 | пред една недела

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради...

Голем пожар во близина на Скопје

Голем пожар во близина на Скопје

Канал 5 | пред една недела

Голем пожар во близина на Скопје, покрај скопската обиколница поточно над Општина Ѓорче Петров

ВОНРЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ОД ЦУК Кондово не е во опасност  пожарот е пренасочен

ВОНРЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ОД ЦУК: Кондово не е во опасност – пожарот е пренасочен

Sky | пред една недела

Информација од Центарот за управување со кризи: Вонредна информација за пожарот во Кондово: Според информациите кои ги имаме од терен во село Кондово нема зафатено куќи од пожарот и правецот на пожарот...

Голем пожар во реонот на Кондово жителите се евакуираат

Голем пожар во реонот на Кондово, жителите се евакуираат

Нова ТВ | пред една недела

Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку куќи. Според нивните изјави во селото владее паника....

Огромен пожар околу Кондово

Огромен пожар околу Кондово

Ако | пред една недела

Огромни пламени јазици, поддржани од ветерот, се шират околу скопско Кондово и се приближуваат кон куќите. Нема струја во дел од селото, а некои ги напуштија своите домови. Оџата во селото ги повика жителите...

ПАНИКА МЕЃУ ЖИТЕЛИТЕ СЕ ВРШИ ЕВАКУАЦИЈА  Силниот пожар блиску до куќите на местото врие од пожарни и полиција

ПАНИКА МЕЃУ ЖИТЕЛИТЕ, СЕ ВРШИ ЕВАКУАЦИЈА - Силниот пожар блиску до куќите, на местото врие од пожарни и полиција!

Sky | пред една недела

Силниот пожар кој зафати нискостеблеста шума во Кондово се приближи до куќите, а пламените јазици голтаат се пред себе. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку...

ПАНИКА МЕЃУ ЖИТЕЛИТЕ СЕ ВРШИ ЕВАКУАЦИЈА  Силниот пожар зафатил неколку куќи на местото врие од пожарни и полиција

ПАНИКА МЕЃУ ЖИТЕЛИТЕ, СЕ ВРШИ ЕВАКУАЦИЈА - Силниот пожар зафатил неколку куќи, на местото врие од пожарни и полиција!

Sky | пред една недела

Силниот пожар кој зафати нискостеблеста шума во Кондово се приближи до куќите, а пламените јазици голтаат се пред себе. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку...

Кондово во пламен мештаните во паника противпожарните екипи се борат со огнената стихија

Кондово во пламен, мештаните во паника, противпожарните екипи се борат со огнената стихија

ТВ 21 | пред една недела

Огромни пламени јазици стигнаа до куќите во Кондово, во околината на Скопје. Мештаните вознемирени ја следат состојбата, а некои од нив заминаа од своите домови. Оџата од селото ги повика мештаните да...

Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово жителите ги напуштаат домовите

Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово, жителите ги напуштаат домовите

Sky | пред една недела

Како што веќе објави Sky.mk вечерва голем пожар го зафати селото Кондово а пожарот е над општината Ѓорче Петров кај обиколницата. Според информациите во моментов десетина противпожарни возила и неколку...

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ  Вечерва голем пожар се шири кон оваа скопска општина  на чекор е до првите куќи

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ - Вечерва голем пожар се шири кон оваа скопска општина - на чекор е до првите куќи!

Sky | пред една недела

Вечерва голем пожар го зафати селото Кондово, во близина на Ѓорче Петров кај обиколницата. Според информациите во моментов десетина противпожарни возила и неколку десетици пожарникари се справуваат со...

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ  Вечерва голем пожар се шири кон оваа скопска општина  на чекор е до првите куќи

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ - Вечерва голем пожар се шири кон оваа скопска општина - на чекор е до првите куќи!

Sky | пред една недела

Вечерва голем пожар го зафати селото Кондово, во близина на Ѓорче Петров кај обиколницата. Според информациите во моментов десетина противпожарни возила и неколку десетици пожарникари се справуваат со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност