Делегатот на ФИНА В година во Охрид можна е трка од Светскиот куп

Делегатот на ФИНА: В година во Охрид можна е трка од Светскиот куп!

Дерби | пред 7 месеци

Нововостановениот маратон на 10 километри во иднина ќе има претензии да биде главната атракција во водите на Охридското езеро, откако денешното прво издание на оваа трка помина во одлична атмосфера, која...

Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

Алфа | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски триумфираше во трката на 10 километри што денеска се одржа во Охрид. Ајдарски на целта пристигна со време од 1 час 54 минути и 48 секунди и триумфираше пред Марсел Шутен од...

Бугарските пливачи најбрзи на Олимпискиот маратон во Охрид

Бугарските пливачи најбрзи на Олимпискиот маратон во Охрид

Супер спорт | пред 7 месеци

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот десет километарски маратон кој денес се одржа во Охрид. Во водите на Охридското езеро Ајдарски во возбудлив финиш стигна...

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Спорт М | пред 7 месеци

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон што денеска се пливаше во водите на Охридското Езеро. На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива...

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

24 вести | пред 7 месеци

Тринаесет пливачи од шест земји денеска ги брануваа водите на Охридското езеро како дел од првиот 10 - километарски меѓународен олимписки маратон единствен досега  во македонската спортска историја. На...

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

+Инфо | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски, со време од 1 час 54 минути и 48 секунди, е победникот на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро. Ајдарски,триумфираше...

Тупурковски  Олимпискиот маратон претставува мотив за младите пливачи

Тупурковски: „Олимпискиот маратон“ претставува мотив за младите пливачи

Дерби | пред 7 месеци

Трката на 10 километри поради своето присуство на Олимписките игри за време на промотивното прво издание овој викенд во Охрид уште беше насловувана како „Олимписки маратон“, а дополнително голема поддршка...

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

A1on | пред 7 месеци

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон што денеска се пливаше во водите на Охридското Езеро. На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива...

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

Телма | пред 7 месеци

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро, на градскиот кеј. Во фото финиш тој за дел од...

Василики Кадоглу Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

Василики Кадоглу: Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

Дерби | пред 7 месеци

Бугарската пливачка Василики Кадоглу беше најдобра во женска конкуренција на пливачката трка на 10 километри што денеска за прв пат се организираше во водите на Охридското езеро. За разлика од машка конкуренција...

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Курир | пред 7 месеци

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија. Трет целната линија ја мина нашиот...

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

ТВ Нова | пред 7 месеци

Во организација на клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското езеро се одржува првиот олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот се плива на најатрактивниот...

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Канал 5 | пред 7 месеци

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија. Трет целната линија ја мина нашиот...

Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон во Охрид

Локално | пред 7 месеци

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот пливач кој има настап на Олимписките игри од самиот старт беше на чело на трката...

Александар Илиевски Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера

Александар Илиевски: Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера!

Дерби | пред 7 месеци

Македонскиот маратонец Александар Илиевски кој е специјалист „долгопругаш“ и редовно настапува на 30-километарските маратони од „Гран при серијата“, на инаугуралното издание на новиот 10-километарски маратон...

Бугарија доминираше на маратонот во Охрид

Бугарија доминираше на маратонот во Охрид

Алсат-М | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првиот Олимписки маратон што денес се пливаше во водите на Охридското езеро. Патеката долга 10 километри тој ја исплива со време од 1 час 59 минути и 50 секунди....

Венцислав Ајдарски Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид

Венцислав Ајдарски: Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид!

Дерби | пред 7 месеци

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски беше победник на првата трка на 10 километри организирана во водите на Охридското езеро и ја освои наградата од Организацискиот комитет во висина од 750 евра за првото...

Бугаринот Ајдарски  победник на Охридскиот маратон

Бугаринот Ајдарски , победник на Охридскиот маратон

Канал 5 | пред 7 месеци

Тој беше најбрз во трката меѓу   12 те  пливачи од 6 земји, кои точно на пладне ги разбрануваа водите на Охридското езеро на градскот кеј од старото пристаниште. Најдобар од македнските пливачи е  Александар...

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон Илиески  трет

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

Екипа | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и. Ајдарски се запишува...

Нова историја во Охрид Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон

Нова историја во Охрид: Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон

Дерби | пред 7 месеци

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот пливач кој има настап на Олимписките игри од самиот старт беше на чело на трката...

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

Скопје Инфо | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Бугарите Ајдарски и Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон во Охрид

Бугарите Ајдарски и Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон во Охрид

Ако | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски, со време од 1 час 54 минути и 48 секунди, е победникот на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро. Ајдарски,триумфираше,практично...

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Вечер | пред 7 месеци

Желбата на организаторите на трката, која се одржа под мониторинг на ФИНА, се Охридскиот олимписки маратон веќе од следните години да биде вметнат и во календарот на Светската пливачка федерација Бугаринот...

Сè е подготвено за првиот меѓународен олимписки маратон во Охрид

Сè е подготвено за првиот меѓународен олимписки маратон во Охрид

Супер спорт | пред 7 месеци

Сè е подготвено за стартот на првиот меѓународен олимписки пливачки маратон на 10 километри Охрид 2017 кој во организација на Клубот за спортови на вода Охридски бранови 2008 Охрид ќе се одржи денес во...

14 годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон Илиески  трет

14-годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

Република | пред 7 месеци

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и. Ајдарски се запишува...

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

ТВ 21 | пред 7 месеци

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон што денеска се пливаше во водите на Охридското Езеро. На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива...

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Нова ТВ | пред 7 месеци

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на  Меѓународен Олимписки Пливачки Маратон на 10 километри  што денеска за првпат се одржа во Охридското Езеро. Тој беше најбрз од дванаесетмината пливачи од 6...

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

Сител | пред 7 месеци

Во Охрид се пливаше првиот Олимписки маратон во должина од 10 километри и мина во доминација на бугарските пливачи Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу во организација на МОК и познатиот наш пливач Александар...

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

Sportmedia | пред 7 месеци

Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу од Бугарија се победници на новото натпреварување во Охрид, пливачкиот олимписки маратон Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу од Бугарија се победници на новото натпреварување...

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат на Охридското Езеро

Нетпрес | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

+Инфо | пред 7 месеци

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат 10 круга од по еден километар. Стартот ќе...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

A1on | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Двојна бугарска победа на Олимпискиот пливачки маратон во Охрид

Двојна бугарска победа на Олимпискиот пливачки маратон во Охрид

Гол | пред 7 месеци

Пливачите од Бугарија, Венцислав Ајдарски во машка и Василики Кадоглу во женска конкуренција триуфмираа на првото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри, кој се одржа во Охрид. Ајдарски...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Канал 5 | пред 7 месеци

Маратонот ќе се плива на најатрактивниот дел од езерото на патека покрај самиот Кеј „Македонија“, со старт на трката закажан точно на пладне, а првите пливачи на целта се очекува да пристигнат некаде два...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Локално | пред 7 месеци

– Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

ТВ Нова | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Сашо Точков Маратонот на 10 километри има олимписка тежина

Сашо Точков: Маратонот на 10 километри има олимписка тежина

Дерби | пред 7 месеци

Зад иницијативата за организација на „Олимписки маратон“ на 10 километри во Охрид стојат луѓето од клубот „Охридски бранови“ кој слави 85 години од своето постоење, а претседател на Организацискиот одбор...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Курир | пред 7 месеци

Маратонот ќе се плива на најатрактивниот дел од езерото на патека покрај самиот Кеј „Македонија“, со старт на трката закажан точно на пладне, а првите пливачи на целта се очекува да пристигнат некаде два...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Прес 24 | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

24 вести | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Вистина | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Алсат-М | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Десеткилометарски маратон прв пат на Охридско Езеро

Десеткилометарски маратон прв пат на Охридско Езеро

Радио МОФ | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Нова ТВ | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

За првпат во Охрид се одржува Олимписки пливачки маратон

За првпат во Охрид се одржува Олимписки пливачки маратон

Ако | пред 7 месеци

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат 10 круга од по еден километар. Стартот беше...

Точно на пладне Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Точно на пладне: Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Република | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

Скопје24 | пред 7 месеци

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат 10 круга од по еден километар. Стартот ќе...

Десеткилометарски маратон прв пат ќе се трча на Охридско Езеро

Десеткилометарски маратон прв пат ќе се трча на Охридско Езеро

Радио МОФ | пред 7 месеци

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри. Маратонот ќе се плива на најатрактивниот...

Финишираат подготовките за пливачкиот маратон олимписка дисциплина во Охрид

Финишираат подготовките за пливачкиот маратон, олимписка дисциплина, во Охрид

Курир | пред 7 месеци

Зегин фарм како генерален покровител на олимпискиот маратон ќе подели за секој учесник поло маица како и пакет органски производи од специјализираните продавници за органска и здрава храна Healthy food...

ФИНА ќе го следи првото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри

ФИНА ќе го следи првото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри

Дерби | пред 7 месеци

Во сабота на 12 август ќе се одржи првото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри. Зад истиот стои клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008“ и организациониот одбор, учество ќе...

Олимписки маратон во Охрид

Олимписки маратон во Охрид

Спорт М | пред 7 месеци

Олимписки маратон во Охрид. Станува збор за прв олимписки интернационален пливачки маратон кој во сабота на 12 август ќе се одржи на крајбрежната линија на Кеј Македонија со почеток во 12 часот. Конкуренцијата...

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

Нова ТВ | пред 7 месеци

На 12.август во сабота, на пладне пред Хотелот Ројал во Охрид, ќе започне првото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри. На стартот од маратонот ќе се појават четири македонски пливачи...

Финишираат подготовките за пливачкиот маратон олимписка дисциплина во Охрид

Финишираат подготовките за пливачкиот маратон, олимписка дисциплина, во Охрид

Слободна Македонија | пред 7 месеци

За прв пат во Македонија се бодува за олимписка дисциплина за летните олимписки игри кои ќе се одржат во Токио (2020 година). Зегин фарм како генерален покровител на олимпискиот маратон ќе подели за секој...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност