Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

Спорт М | пред 7 месеци

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

Нетпрес | пред 7 месеци

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство...

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Курир | пред 7 месеци

Тој се надеваше дека со колегите од штафетата на Јамајка на претпоследниот ден од Мундијалот ќе освои злато, но во тоа го спречи повредата. Само што ја прими палката, мораше да се откаже од трката и едвај...

Болт се повреди на последната трка во кариерата Велика Британија со злато во штафетата

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

Локално | пред 7 месеци

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот. Бол, за жал, пред...

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

Мо Фара остана без двојно злато на трките на средни патеки

Локално | пред 7 месеци

Легендарниот тркач Мо Фара остана без двојно злато на средни патеки на Светското атлетско првенство во Лондон освојувајќи `само` сребро на трката на 5.000 метри. Фара, кој го освои златото на трката од...

Неславен крај на кариерата Болт остана без медал во последната трка

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

Off.net.mk | пред 7 месеци

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалето на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди...

Неславен крај на кариерата Болт се повреди Велика Британија направи изненадување

Неславен крај на кариерата: Болт се повреди, Велика Британија направи изненадување

Спорт Клуб | пред 7 месеци

Неверојатно што му се случи на најдобриот спринтер на сите времиња, огромна штета за Јамајка. Велика Британија успеа да го освои златниот медал на штафетата 4х100 метри, што е еден вид на изненадување...

Крај со солзи за Јусеин Болт

Крај со солзи за Јусеин Болт

Македонски Спорт | пред 7 месеци

Јусеин Болт не успеа да има славеничко збогување од атлетиката, откако во својата последна трка во кариерата на СП во Лондон не ја заврши трката на 4х100 метри поради повреда Јусеин Болт последната трка...

Се случи чудо Фарах загуби Муктар Едрис најбрз на 5 000 метри на СП

Се случи чудо: Фарах загуби, Муктар Едрис најбрз на 5.000 метри на СП

Екипа | пред 7 месеци

Етиопјанецот Муктар Едрис славеше на трката на 5.000 метри на Светското првенство во Лондон. Британецот Мохамед Фарах беше главен фаворит за ново злато, но на крајот мораше да му честита на Едрис кој 5.000...

Разочарувачко простување Фарах остана без златен медал на 5 000 метри

Разочарувачко простување: Фарах остана без златен медал на 5.000 метри

Дерби | пред 7 месеци

Мо Фарах не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако го освои само сребрениот медал на трката на 5.000 метри на СП во Лондон. Атлетичарот кој доминираше изминативе години на трките на...

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Република | пред 7 месеци

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди...

На атлетското СП во Лондон Фара остана без златото на 5 000 метри

На атлетското СП во Лондон: Фара остана без златото на 5.000 метри

Република | пред 7 месеци

Мо Фара не успеа да се збогува со британските фанови со победа откако вечерва го освои сребрениот медал во трката на 5.000 метри на атлетското Светско првенство (СП) кое се одржува во Лондон. Атлетичарот...

Неславен крај на кралот  Болт се повреди британската штафета дотрча до сензација

Неславен крај на „кралот“ - Болт се повреди, британската штафета дотрча до сензација!

Гол | пред 7 месеци

Јусеин Болт на најмалку очекуван начин ја заврши професионалната кариера, откако го повреди мускулот и во последната измена не ја дотрча својата делница за штафетата на Јамајка. Тажен и неславен начин...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

Вечер | пред 7 месеци

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат...

Британија со шокантно злато Болт заврши со повреда

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

Sportmedia | пред 7 месеци

Јусеин Болт последната трка во кариерата ја заврши со повреда, додека Велика Британија стигна до шокантна победа на 4х100 метри пред фаворизираните Американци со трето најдобро време во историјата Требаше...

Американките ја вратија доминацијата и ја победија Јамајка во женската штафетна трка

Американките ја вратија доминацијата и ја победија Јамајка во женската штафетна трка

Гол | пред 7 месеци

Женската штафета 4×100 метри на САД во состав Алисон Феликс, Акиносун, Алија Браун, Тори Боуви е освојувач на златниот медал на Светското првенство во Лондон, откако со одлично распределени сили и трета...

Етиопјаните му го украдоа златото на Фарах на прошталната трка

Етиопјаните му го украдоа златото на Фарах на прошталната трка

Гол | пред 7 месеци

Етиопските атлетичари на долги патеки го расипаа најавеното славје на последната трка на Мо Фарах на Светските првенствоа. Иако, Британецот роден во Сомалија беше главен фаворит на 5.000 метри, атлетичарите...

Едрис му го расипа збогувањето на Фара

Едрис му го „расипа“ збогувањето на Фара

Sportmedia | пред 7 месеци

Етиопјанецот Муктар Едрис му го „расипа" збогувањето на Мо Фара со неговата домашна публика во Лондон, победувајќи го во трката на 5.000 метри, последна во кариерата на Британецот По спорото темпо на трката,...

Нов и последен епски дуел Болт Гетлин

Нов и последен епски дуел Болт-Гетлин!

Спорт Клуб | пред 7 месеци

Штафетите на Јамајка и САД 4×100 метри се во финалето на шампионатот во Лондон. Новиот светски шампион на 100 метри трчаше во втората замена и со време од 37,70 секунди штафетата на САД беше најбрза во...

Вечерва во 22 50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Република | пред 7 месеци

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин. На Светското првенств (СП) во атлетика кое е во...

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

Sportmedia | пред 7 месеци

Атлетиката вечерва ќе одбележи крај на една ера, кога Јусеин Болт ќе излезе за последната конкурентна трка како дел од 4х100 метри штафетата на Јамајка на СП во Лондон Тој ќе се надева дека ќе си замине...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност