Пожарот кај Трескавец повторно активен Состојбата е сериозна се бараат доброволци

Пожарот кај Трескавец повторно активен: Состојбата е сериозна, се бараат доброволци

Курир | пред 7 месеци

– Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата е многу сериозна. Има силен ветер кој го шири огнот. Интервенираше летало од Дирекцијата за заштита и спасување, но поради лошата временска ситуација...

Алармантна состојбата со пожарот кај манастирот Трескавец

Алармантна состојбата со пожарот кај манастирот Трескавец

Прес 24 | пред 7 месеци

Повторно се активираше пожарот кај манастирот Трескавец и според командирот на прилепската Противпожарна единица Станко Колески, состојбата е сериозна. - Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата...

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

ТВ Нова | пред 7 месеци

Повторно се активираше пожарот кај манастирот Трескавец и според командирот на прилепската Противпожарна единица Станко Колески, состојбата е сериозна. – Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата...

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Канал 5 | пред 7 месеци

- Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата е многу сериозна. Има силен ветер кој го шири огнот. Интервенираше летало од Дирекцијата за заштита и спасување, но поради лошата временска ситуација...

Пожарите во Прилепско се подметнати општината итно бара доброволци за Трескавец

Пожарите во Прилепско се подметнати, општината итно бара доброволци за Трескавец

МКД | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле...

Општина Прилеп Пожарот кај Трескавец е намерно подметнат огнот пак се шири

Општина Прилеп: Пожарот кај Трескавец е намерно подметнат, огнот пак се шири

+Инфо | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле...

Се бараат доброволци за гаснење на пожарот кај Трескавец

Се бараат доброволци за гаснење на пожарот кај Трескавец

A1on | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле...

Поголем дел од пожарите во Прилепско се подметнати итно се бараат доброволци за Трескавец

Поголем дел од пожарите во Прилепско се подметнати, итно се бараат доброволци за Трескавец

Макфакс | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати, соопшти Општина Прилеп. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило...

Се бараат доброволци за гаснење на пожарот кај Трескавец

Се бараат доброволци за гаснење на пожарот кај Трескавец

Локално | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле...

Поголем дел од пожарите во прилепско подметнати итно се бараат доброволци за Трескавец

Поголем дел од пожарите во прилепско подметнати, итно се бараат доброволци за Трескавец

24 вести | пред 7 месеци

Поголемиот дел од пожарите во Прилепско се подметнати. Утринава жители на Горно Село кое се наоѓа под манастирот Трескавец забележале непознати лица кои се возеле во теренско возило и кои намерно запалиле...

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

ТВ 21 | пред 7 месеци

Повторно се активираше пожарот кај манастирот Трескавец и според командирот на прилепската Противпожарна единица Станко Колески, состојбата е сериозна. – Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата...

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Пожарот кај Трескавец повторно е активен

Сител | пред 7 месеци

Повторно се активираше пожарот кај манастирот Трескавец и според командирот на прилепската Противпожарна единица Станко Колески, состојбата е сериозна. - Се возобнови пожарот кај Трескавец и ситуацијата...

Трескавец под 24 часовен надзор огнот се шири кон Горно село

Трескавец под 24 часовен надзор, огнот се шири кон Горно село

Сител | пред 7 месеци

Embedded video for Трескавец под 24 часовен надзор, огнот се шири кон Горно село Огнените јазици кои веќе два дена, на периоди сериозно му се закануваат на балканското светилиште - Манастирот “Трескавец”,...

Доброволци со огромни напори спречија да се запали Трескавец

Доброволци со огромни напори спречија да се запали Трескавец

Фактор | пред 7 месеци

Напорите на голем број на доброволци кои се впуштија во акција за гасење на пожарот околу манастирот Трескавец во Прилеп вродија со плод и огнената стихија е ставена под контрола, па барем засега е избегната...

Трескавец сѐ уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец сѐ уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

Нетпрес | пред 7 месеци

Пожарот кој пред два дена започна да гори околу манастирот Трескавец сеуште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

Трескавец се уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец се уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

A1on | пред 7 месеци

Пожарот кој пред 2 дена започна да гори околу манастирот Трескавец се уште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

Трескавец сѐ уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец сѐ уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

МКД | пред 7 месеци

Пожарот кој пред 2 дена почна да гори околу манастирот Трескавец сѐ уште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

Трескавец се уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец се уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

Курир | пред 7 месеци

Според противпожарната едница пожарот е многу непредвидлив поради непристапниот терен и ветерот. На моменти тој се гаси, но потоа одново се појавува на различни локации. -Вчера пожарот беше ставен под...

Трескавец се уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец се уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

Прес 24 | пред 7 месеци

Пожарот кој пред два дена започна да гори околу манастирот Трескавец сеуште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

Активни пожари на територијата на Македонија

Активни пожари на територијата на Македонија

Алсат-М | пред 7 месеци

Денес се појави нов пожар во струшкото село Богојци, додека пожарот во близина на манастирот Трескавец над Прилеп е ставен под контрола. Исто така под контрола е и пожарот кај тетовска Гургурница и во...

Се уште гори пожарот во близина на манастирот Трескавец

Се уште гори пожарот во близина на манастирот Трескавец

Нова ТВ | пред 7 месеци

Пожарот кој пред два дена започна да гори околу манастирот Трескавец се уште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс, информираат од Општина Прилеп. – Вчера пожарот беше ставен...

Трескавец се уште во опасност пожарот се уште активен

Трескавец се уште во опасност, пожарот се уште активен

Пулс 24 | пред 7 месеци

Пожарот кој пред два дена започна да гори околу манастирот Трескавец сеуште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

Трескавец се уште во опасност голем број доброволци се борат со огнената стихија

Трескавец се уште во опасност, голем број доброволци се борат со огнената стихија

Скопје24 | пред 7 месеци

Пожарот кој пред 2 дена започна да гори околу манастирот Трескавец се уште е активен и постои опасност тој да го зафати манастирскиот комплекс. Единицата на противпожарната единица, голем број доброволци...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност