Поради годишнина од Рамковниот Зврлевски ќе причека до понеделник

Поради годишнина од Рамковниот, Зврлевски ќе причека до понеделник

+Инфо | пред 7 месеци

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Иако собранискиот спикер Талат Џафери попладнево седницата ја презакажа за денеска...

Џафери се премисли и ја откажа утрешната седница

Џафери се премисли и ја откажа утрешната седница

Фокус | пред 7 месеци

Откако денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери продолжението на седницата за разрешување на Марко Зврлевски го закажа за утре, по некое време на страницата на Собранието беше објавено дека за...

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери седница утре ќе нема

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери-седница утре ќе нема

Локално | пред 7 месеци

Собранискиот спикер Талат Џафери се премисли-утрешната седница иако закажана,се одложи. Пратениците веќе добиле смс порака дека седницата планирана за утре се презакажува за в понеделник, јави 24 Вести....

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери седница утре ќе нема

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери-седница утре ќе нема

24 вести | пред 7 месеци

Собранискиот спикер Талат Џафери се премисли-утрешната седница иако закажана,се одложи. Пратениците веќе добиле смс порака дека седницата планирана за утре се презакажува за в понеделник. Според неофицијалните...

Џафери се пишмани и ја одложи утрешната седница на Собранието

Џафери се пишмани и ја одложи утрешната седница на Собранието

Прес 24 | пред 7 месеци

Талат Џафрри се пишмани и наместо за утре новото продолжение на собраниската седница го закажа за во понеделник. Пратениците веќе ја добиле информацијата дека седницата која беше закажана за утре се одложува...

Поради Зврлевски пратениците ќе работат и утре опозицијата негодува

Поради Зврлевски пратениците ќе работат и утре, опозицијата негодува!

+Инфо | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски седницата ќе продолжи утре

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски, седницата ќе продолжи утре

ТВ Нова | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

ВМРО ДПМНЕ бараа да не работат утре Џафери им врати  вие сте виновни

ВМРО ДПМНЕ бараа да не работат утре, Џафери им врати – вие сте виновни

Фокус | пред 7 месеци

Собранието утре во 11 часот ќе ја продолжи маратонската расправа за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. На барањето на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во недела да не работат, претседателот на...

Работен викенд за пратениците Седницата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре

Работен викенд за пратениците: Седницата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре

Макфакс | пред 7 месеци

Со реплики и контрареплики помина денешната седница за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ повторно го обвинија СДСМ дека наместо за Зврлевски има поважни работи...

Поради Зврлевски пратениците ќе работат и утре

Поради Зврлевски пратениците ќе работат и утре

+Инфо | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски седницата ќе продолжи утре

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски, седницата ќе продолжи утре

A1on | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Тунтев Зврлевски ќе остане јавен обвинител ВМРО ДПМНЕ ја замајува јавноста

Тунтев: Зврлевски ќе остане јавен обвинител, ВМРО-ДПМНЕ ја замајува јавноста

Локално | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Пратениците утре пак ќе расправаат за разрешувањето на Зврлевски

Пратениците утре пак ќе расправаат за разрешувањето на Зврлевски

МКД | пред 7 месеци

Собранието утре во 11 часот ќе ја продолжи расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараа утре да нема седница, на што Талат Џафери, претседателот на Собранието...

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски седницата ќе продолжи утре

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски, седницата ќе продолжи утре

Канал 5 | пред 7 месеци

Лилјана Затуровска рече дека Зврлевски може да биде разрешен во ноември затоа што во член 8а во Изборниот законик е утврдено дека од распишување до одржување на изборите нема можност за назначување нов...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува и утре

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува и утре

Р.С. Европа | пред 7 месеци

Расправата за разрешување на државниот Јавен обвинител Марко Зврлевски заврши доцна попладнето, а продолжението на седницата претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа за утре. Иако собраниската...

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре

24 вести | пред 7 месеци

Претседателот на Собраниеот Талат Џафери го закажа 10-тото продолжение на седницата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски за утре во 11 часот. На реакциите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ дека...

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски седницата ќе продолжи утре

Собранието ја заврши денешната расправа за Зврлевски, седницата ќе продолжи утре

Алсат-М | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Рангелова до Џафери Што сакам ќе зборувам има време ај ќе научите

Рангелова до Џафери: Што сакам ќе зборувам, има време, ај ќе научите

Фокус | пред 7 месеци

Ниту денешното продолжение на седницата за разрешување на Марко Зврлевски не е различна од досегашните. Сега во дуел со Џафери влезе пратеничката Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ. Рангелова од собраниската...

Продолжува собраниската сага за смена на Зврлевски

Продолжува собраниската сага за смена на Зврлевски

24 вести | пред 7 месеци

Точката за разрешувањето на обвинителот Зврлевски и оваа работна недела им ја продолжи на пратениците во собранието. Иако собраниската сала речиси полу празна сепак и денеска беше полна со разни теми ....

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ бараат разрешувањето на Зврлевски да биде тргнато од дневен ред до завршувањето на локалните избори

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат разрешувањето на Зврлевски да биде тргнато од дневен ред до завршувањето на локалните избори

ТВ Нова | пред 7 месеци

Продолжува расправата во Собранието за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Пратениците од СДСМ кои беа пријавени за збор не беа присутни во собраниската сала, а координаторот на пратеничката...

Седницата за разрешување на Зврлевски продолжи по ист тек

Седницата за разрешување на Зврлевски продолжи по ист тек

Алсат-М | пред 7 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и денеска си реплицира еден на друг. Расправата за разрешување на државниот обвиниел Марко Зврлевски опозицијата ја пренсочи кон други теми. Побараа во Собранието да се разгелдува...

ВМРО ДПМНЕ бараа да не работат утре Џафери им врати  вие сте виновни

ВМРО ДПМНЕ бараа да не работат утре, Џафери им врати – вие сте виновни

Нова ТВ | пред 7 месеци

Собранието утре во 11 часот ќе ја продолжи маратонската расправа за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. На барањето на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во недела да не работат, претседателот на...

Џафери Додека имаме работа ќе мора да работиме продолжуваме утре

Џафери: Додека имаме работа ќе мора да работиме, продолжуваме утре

Sky | пред 7 месеци

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не го прифати барањето на кооридинаторот на една од 10-те пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, седницата за разрешувањето на државниот јавен обвинител,...

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

A1on | пред 7 месеци

Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го одбележаа денешното продолжение на шестата собраниска седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител...

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Телма | пред 7 месеци

Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го одбележаа денешното продолжение на шестата собраниска седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител...

Расправата за разрешување на Зврлевски ќе продолжи утре

Расправата за разрешување на Зврлевски ќе продолжи утре

Вечер | пред 7 месеци

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од денешното продолжение на шестата собраниска седница укажуваа дека со точката за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски СДСМ троши време за...

Собранието по паузата ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по паузата ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Идивиди | пред 7 месеци

Скопје, 12 август 2017 (МИА) - Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го одбележаа денешното продолжение на шестата собраниска седница на која се расправа за разрешување...

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Алсат-М | пред 7 месеци

Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го одбележаа денешното продолжение на шестата собраниска седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител...

Собрание Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски

Собрание: Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски

Сител | пред 7 месеци

Embedded video for Собрание: Шест дена расправа за разрешување на Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Алаѓозовски Пред речи си празна сала продолжи дебатата за разрешувањето на јавниот обвинител...

Продолжува собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжува собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Канал 5 | пред 7 месеци

Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата поради, како што се наведува во образложението, незаконито, ненавремено и недоволно стручно вршење на функцијата. Исто така, во документот се...

Пратениците и денеска за разрешување на Зврлевски

Пратениците и денеска за разрешување на Зврлевски

Локално | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен...

Продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Кајгана | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да ja продолжи шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата...

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Макфакс | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да ja продолжи шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата...

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Актуелно24 | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да ja продолжи шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата...

Пратениците и денеска ќе го туркаат и спасуваат Зврлевски

Пратениците и денеска ќе го „туркаат“ и спасуваат Зврлевски

+Инфо | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ ги нападнаа медиумите и невладините организации

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги нападнаа медиумите и невладините организации

Sky | пред 7 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешното продолжение на седницата за разрешување на државниот јавниот обвинител Марко Зврлевски ги нападнаа медиумите и невладините организации дека одработуваат за власта...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува напладне

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува напладне

Р.С. Европа | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчерашната седница во...

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

A1on | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го одбележаа денешното продолжение на шестата собраниска седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител...

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

ТВ Нова | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Денеска продолжува расправата за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува расправата за разрешување на Зврлевски

Прес 24 | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчерашната седница беше тензична и со неколку...

Што се случува во Собранието

Што се случува во Собранието?

DW | пред 7 месеци

Јавниот обвинител Зврлевски помисли дека со тоа што нема да поднесе оставка ќе се претвори во херој-маченик во налетот на новата власт, а сега гледа како ВМРО-ДПМНЕ вулгарно му лепи етикета на човек од...

Продолжува расправата за разрешување на Зврлевски

Продолжува расправата за разрешување на Зврлевски

24 вести | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчера пратениците расправаа цел ден, до вечерта,...

Денеска на пладне продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Денеска на пладне продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

МКД | пред 7 месеци

Собраниската седница за предлогот на Владата да биде разрешен јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжува денеска во 12 часот. Седницата беше прекината вчера по 22 часот, откако претходно во собраниската...

По бурна и тензична расправија Џафери закажа саботно продолжение на собраниската седница

По бурна и тензична расправија, Џафери закажа саботно продолжение на собраниската седница

Локално | пред 7 месеци

Нешто по 22 часот, вчера претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина 6-тата седница, на која се расправа за разрешување на Jавниот обвинител Марко Зврлевски, и го закажа следното нејзино продолжение...

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Sky | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да ja продолжи шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата...

Продолжение на расправата за разрешување на Зврлевски

Продолжение на расправата за разрешување на Зврлевски

Алсат-М | пред 7 месеци

Собранието денес напладне ќе ја продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница, во меѓусебни реплики и контрареплики,...

Денеска продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Нова ТВ | пред 7 месеци

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчера пратениците расправаа цел ден, до вечерта,...

Разрешувањето на Зврлевски и денеска на дневен ред

Разрешувањето на Зврлевски и денеска на дневен ред

Вечер | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Бесплатен циркуз во Собрание Кој му ја зеде картичката за гласање на Талат Џафери

Бесплатен циркуз во Собрание: Кој му ја зеде картичката за гласање на Талат Џафери

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Собраниската дебата за разрешување на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, од ден на ден станува се потензична. Така беше и на синоќешното продолжение. По неколку дена повторно по барање на претседателот...

Продолжува собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжува собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

ТВ 21 | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија, денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Продолжение на собраниската расправа за разрешување на Зврлевски

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување...

Утре продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Утре продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Р.С. Европа | пред 7 месеци

Собранието утре напладне ќе ја продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница во меѓусебни реплики и контрареплики, оценија...

Продолжи расправата и расправањето во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Продолжи расправата и расправањето во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Локално | пред 7 месеци

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Како и во претходниот...

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре од 12 часот

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре од 12 часот

A1on | пред 7 месеци

Собраниската седница на која што се расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи утре на пладне. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во меѓусебни реплики и контрареплики, оценија дека...

Повторно инцидент во Собрание

Повторно инцидент во Собрание

Актуелно24 | пред 7 месеци

Повторно инцидент попладнево во Собранието. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа говорницата во Собранието и бараа да се тргне обезбедувањето, а Талат Џафери да им даде пауза. Претходно, тие беа на пауза...

Зврлевски не е разрешен седницата продолжува утре

Зврлевски не е разрешен, седницата продолжува утре

Фактор | пред 7 месеци

Собранискиот претседател Талат Џафери, ја прекина седницата на која се расправаше за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски и закажа нејзино продолжување за утре во 12 часот. Денешната седница...

Продолжи расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Продолжи расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

A1on | пред 7 месеци

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Како и во претходниот...

Повторно инцидент во Собрание

Повторно инцидент во Собрание

Макфакс | пред 7 месеци

Повторно инцидент попладнево во Собранието. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа говорницата во Собранието и бараа да се тргне обезбедувањето, а Талат Џафери да им даде пауза. Претходно, тие беа на пауза...

Циркузот продолжува во Собранието Димовски му ја одзеде картичката на Џафери

Циркузот продолжува, во Собранието Димовски му ја одзеде картичката на Џафери

МКД | пред 7 месеци

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Претходно повторно се...

ВМРО ДПМНЕ повторно ја окупираше говорницата  Џафери повика обезбедување

ВМРО ДПМНЕ повторно ја окупираше говорницата - Џафери повика обезбедување

24 вести | пред 7 месеци

Бурен ден во Собранието. Спикерот Џафери во обид да воведе ред, постави четири лица од собраниското обезбедување на говорница, откако опозицијата повторно ја окупираше, во знак на протест бидејќи Џафери...

Мал инцидент во Собранието  кој му ја извади картицата на Џафери

Мал инцидент во Собранието - кој му ја извади картицата на Џафери?

Фактор | пред 7 месеци

Во Собранието нешто по 19 часот дојде до мал инцидент. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски му ја извадил картичката на спикерот, Талат Џафери. По ова следеше пауза, а Џафери по паузата побара обезбедувањето...

Џафери повика обезбедување Димовски му ја тргнал картицата

Џафери повика обезбедување, Димовски му ја тргнал картицата

+Инфо | пред 7 месеци

Во вечерното продолжение на расправата во Собранието за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски на барање на претседателот на законодавниот дом Талат Џафери во пленарната сала беше распоредено...

Втора едночасовна пауза во Собранието

Втора едночасовна пауза во Собранието

A1on | пред 7 месеци

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва вторпат прогласи едночасовна пауза на седницата на која се расправа за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, а на барање на пратеникот...

Џафери повика обезбедување некој пратеник му ја тргнал картицата

Џафери повика обезбедување, некој пратеник му ја тргнал картицата

+Инфо | пред 7 месеци

Во вечерното продолжение на расправата во Собранието за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски на барање на претседателот на законодавниот дом Талат Џафери во пленарната сала беше распоредено...

Продолжува расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Продолжува расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Алсат-М | пред 7 месеци

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Како и во претходниот...

Инцидент во Собранието

Инцидент во Собранието

A1on | пред 7 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ попладнево ја окупираа повторно говорницата во Собранието и бараа да се тргне обезбедувањето, а Талат Џафери да им даде пауза. Претходно, тие беа на пауза на барање на опозицијата...

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Денешен | пред 7 месеци

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на Република Македонија. Џафери на денешната седница...

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Нетпрес | пред 7 месеци

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на Република Македонија. Џафери на денешната седница...

Џафери повика обезбедување во тек на расправата за разрешувањето на Зврлевски

Џафери повика обезбедување во тек на расправата за разрешувањето на Зврлевски

Канал 5 | пред 7 месеци

Образложението на спикерот за присуството на обезбедувањето е негова реакција на тоа што, како што рече, се случила ситуација во која пратеник му ја тргнал картицата.  - Од таа причина е преземена мерка...

Повторно хаос во Собрание На Џафери му ја украле картичката обезбедувње ја чуваше говорницата

Повторно хаос во Собрание: На Џафери му ја украле картичката, обезбедувње ја чуваше говорницата

Фокус | пред 7 месеци

Продолжува хаосот на собраниската седница за разрешување на Марко Зврлевски. По последната десетминутна пауза, спикерот Талат Џафери рече дека некој од пратениците се дрзнал да му ја земе картичката и...

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

ТВ Нова | пред 7 месеци

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на Република Македонија. Џафери на денешната седница...

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Талат Џафери повторно прави тензии во Собрание непочитувајќи го Деловникот

Курир | пред 7 месеци

Џафери на денешната седница повторно повика на насилна интервенција против пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, откако одби да даде пауза, иако за тоа е обврзан согласно Деловникот. Џафери на дрзок и недемократски...

Утре продолжение на расправата за разрешување на Зврлевски

Утре продолжение на расправата за разрешување на Зврлевски

Вечер | пред 7 месеци

Собранието утре напладне ќе ја продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва, како и во претпладневниот дел од денешната...

Расправата во Собранието за разрешување на Зврлевски продолжува по паузата

Расправата во Собранието за разрешување на Зврлевски продолжува по паузата

Алсат-М | пред 7 месеци

Серија од реплики и контрареплики меѓу пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ја одбележаа и попладневната расправа во Собранието по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски....

Собранието ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

A1on | пред 7 месеци

По редовната пауза Собранието попладнево ја продолжи општата расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски со серија реплики и контрареплики од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ...

Нервозна дебата за разрешување на Зврлевски

Нервозна дебата за разрешување на Зврлевски

ТВ Нова | пред 7 месеци

Атмосферата во собранието се вжешти за време на репликата на пратеникот на СДСМ Павле Богоевски кога им порача на пратениците на ВМРО ДПМНЕ дека ќе разговараат за се што опозицијата бара ама откако ќе...

Димовски И за љубов и за кавга се потребни двајца

Димовски: И за љубов и за кавга се потребни двајца

Нова ТВ | пред 7 месеци

Повторно разгорени страсти на пленарната седница на која се расправа за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Откако по паузата, седницата продолжи со заседавање во 19 часот, пратениците на...

Продолжи расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Продолжи расправата во Собранието за разрешувањето на Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Во Собранието, вечерва, по истекот на едночасовната пауза на барање на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, продолжи расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Како и во претходниот...

Џафери повика обезбедување во тек на расправата за разрешувањето на Зврлевски

Џафери повика обезбедување во тек на расправата за разрешувањето на Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Во вечерното продолжение на расправата во Собранието за разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски на барање на претседателот на законодавниот дом Талат Џафери во пленарната сала беше распоредено...

Расправа за разрешување на обвинителот Зврлевски

Расправа за разрешување на обвинителот Зврлевски

МТВ 1 | пред 7 месеци

Законот е јасен, јавниот обвинител Зврлевски не може да биде разрешен од фунцијата се до крај на изборите, но мнозинството со него го одвлекува вниманието од суштински теми како што се Договорот со Бугарија,...

Тензично на расправата за разрешувањето на Зврлевски во Собранието

Тензично на расправата за разрешувањето на Зврлевски во Собранието

ТВ Нова | пред 7 месеци

И денеска во тензична атмосферата продолжи расправата во Собранието на која на дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пандорче Антеска

ВМРО ДПМНЕ ја опструира седницата за разрешување на Зврлевски

ВМРО-ДПМНЕ ја опструира седницата за разрешување на Зврлевски

Алсат-М | пред 7 месеци

Надвикување, меѓусебни обвинувања , но не и дебата за разрешување на републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски. Новата собраниска седница не донесе ништо ново. Опозицијата забележува на слабото присуство...

Кого го прави нервозен расправата за Зврлевски

Кого го прави нервозен расправата за Зврлевски?

DW | пред 7 месеци

Илија Димовски (ВМРО-ДПМНЕ) од претседателот на Собранието, Талат Џафери, побара прекин на расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Џафери не се согласи. Барањето за ставање на точката...

ОВА ГО НЕМА НИТУ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА Талат Џафери продолжува да крева чалам  повторно повика обезбедување за да го одземе правото на збор на пратениците од ВМРО ДПМНЕ

ОВА ГО НЕМА НИТУ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Талат Џафери продолжува да крева чалам – повторно повика обезбедување за да го одземе правото на збор на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ!

Infomax | пред 7 месеци

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на Република Македонија. Џафери на денешната седница...

Опозицијата сама си реплицира  Токму така  Точно е  Во право сте и Се согласувам

Опозицијата сама си реплицира: „Токму така“, „Точно е“, Во право сте“ и „Се согласувам“

+Инфо | пред 7 месеци

„Токму така“, „Точно е“, Во право сте“ и „Се согласувам со Вас“, беа фразите кои можеа да се слушнат на почетокот на секоја контрареплика на денешната собраниска седница за разрешувањето на Марко Зврлевски....

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

Собранието по редовната пауза ќе ја продолжи расправата за разрешување на Зврлевски

ТВ Нова | пред 7 месеци

По процедуралната пауза Собранието ја продолжи општата расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски со серија реплики и контрареплики од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и...

Продолжува собраниската седница посветена на разрешувањето на државниот обвинител Зврлевски

Продолжува собраниската седница посветена на разрешувањето на државниот обвинител Зврлевски

МТВ 1 | пред 7 месеци

Продолжува собраниската седница за разрешување на јавниот обвинител, Марко Зврлевски. На процедурално барање од пратеничката Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ дадена е пауза од еден час по што ќе продолжи...

Димовски бара прекин на расправата за Зврлевски Во салата има повеќе новинари отколку пратеници

Димовски бара прекин на расправата за Зврлевски: Во салата има повеќе новинари отколку пратеници

Макфакс | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери, да ја прекине расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Димовски рече дека јавноста е...

Димовски до Џафери Ниту еден закон нема да донесете

Димовски до Џафери: Ниту еден закон нема да донесете

ТВ 21 | пред 7 месеци

Нема пасош, нема одмор – Вака Петре Шилегов од СДСМ одговори на обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ, дека поголемиот дел од пратениците на владината коалиција се отсутни и се на одмор, иако треба да се во собраниската...

ВМРО ДПМНЕ најави опструкции мнозинството не отстапува од разрешувањето на Зврлевски

ВМРО -ДПМНЕ најави опструкции, мнозинството не отстапува од разрешувањето на Зврлевски

24 вести | пред 7 месеци

Ново продолжение на собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Пратеничката од ВМРО - ДПМНЕ Даниела Рангелова од говорницата најави опструирање на собраниската...

Димовски бара Зврлевски да се тргне од дневен ред Џафери не прифати

Димовски бара Зврлевски да се тргне од дневен ред, Џафери не прифати

Локално | пред 7 месеци

Маратонската седница за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжи денеска, меѓутоа на собраниската седница не се присутни ни 30 пратеници. Поради тоа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ бараат прекин на седницата за разрешување на Зврлевски

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат прекин на седницата за разрешување на Зврлевски

A1on | пред 7 месеци

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери да ја прекине шестата седница за разрешување на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, наведувајќи...

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски, расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Канал 5 | пред 7 месеци

На процедурално барање од пратеничката Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ дадена е пауза од еден час по што ќе продолжи расправата. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата поради, како...

Димовски побара Зврлевски да биде тргнат од дневен ред

Димовски побара Зврлевски да биде тргнат од дневен ред

Бриф | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Богоевски до ВМРО ДПМНЕ Сфаќам дека не сакате да одите во затвор

Богоевски до ВМРО-ДПМНЕ: Сфаќам дека не сакате да одите во затвор

+Инфо | пред 7 месеци

Меѓусебните реплики и контра-реплики на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжниа на собраниската седница за разрешување на Марко Зврлевски, а денес најактивна е пратеничката од опозицијата Нада Ципушева. Таа...

Богоевски до ВМРО ДПМНЕ Сите не правите будали ама нема да ви помине Зврлевски ќе биде разрешен

Богоевски до ВМРО-ДПМНЕ: Сите не правите будали, ама нема да ви помине, Зврлевски ќе биде разрешен

МКД | пред 7 месеци

За еден час расправа, која, како и на сите претходни продолженија, не беше за точката на дневен ред-разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски, на барање на Даниела Рангелова, координатор на една...

Димовски Џафери да ја прекине расправата за Зврлевски бидејќи е спротивно на Изборниот законик

Димовски: Џафери да ја прекине расправата за Зврлевски бидејќи е спротивно на Изборниот законик.

Позитив | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека...

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски, расправата ќе продолжи по процедурална пауза

24 вести | пред 7 месеци

Собранието денеска ја продолжи шестата седница со општа расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. На процедурално барање од пратеничката Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ...

Димовски Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител

Димовски: Годишните одмори се приоритет за СДСМ, а не Јавниот обвинител

Нетпрес | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Димовски Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Димовски: Годишните одмори се приоритет за СДСМ, а не Јавниот обвинител- едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Курир | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Расправа за разрешување на Зврлевски ќе продолжи по процедурална пауза

Расправа за разрешување на Зврлевски, ќе продолжи по процедурална пауза

Прес 24 | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи шестата седница со општа расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. На процедурално барање од пратеничката...

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски, расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Алсат-М | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи шестата седница со општа расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. На процедурално барање од пратеничката...

Димовски бара Зврлевски да се тргне од дневен ред Џафери не го послуша

Димовски бара Зврлевски да се тргне од дневен ред, Џафери не го послуша

+Инфо | пред 7 месеци

Денеска продолжи маратонската седница за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски, меѓутоа на собраниската седница не се присутни 30-тина пратеници. Поради тоа, пратеникот Илија Димовски на почетокот...

Собранието ја продолжи седницата за разрешување на Зврлевски

Собранието ја продолжи седницата за разрешување на Зврлевски

Телма | пред 7 месеци

Почна осмото продолжение на шестата седница на Собранието, на која се расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевск. Досега седумте продолженија ги обележи реплицирање меѓу пратениците...

Собранието ја продолжи општата расправа по предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски

Собранието ја продолжи општата расправа по предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Embedded video for Собранието ја продолжи општата расправа по предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски Кој го блокира Собранието и кој ќе биде одговорен за нов можен инцидент?...

Димовски Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Димовски: Годишните одмори се приоритет за СДСМ, а не Јавниот обвинител- едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Вистина | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Димовски Наместо Јавниот обвинител на СДСМ приоритет им се годишните одмори  едвај 20 нивни пратеници во собраниската сала

Димовски: Наместо Јавниот обвинител на СДСМ приоритет им се годишните одмори - едвај 20 нивни пратеници во собраниската сала

Прес 24 | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери ја да прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи еспротив од Изброниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Продолжува расправата за Зврлевски мислењето од Антикорупциска сè уште го нема

Продолжува расправата за Зврлевски, мислењето од Антикорупциска сè уште го нема

Локално | пред 7 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска треба да продолжи расправата за разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски. Собраниската расправа за разрешувањето на Зврлевски почна на 5 јули,...

Разрешувањето на Зврлевски на дневен ред во Собрание

Разрешувањето на Зврлевски на дневен ред во Собрание

24 вести | пред 7 месеци

Ново продолжение на собраниската седница  на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Сите досегашни седум продолженија поминаа во меѓусебно реплицирање на помеѓу пратениците...

Димовски Наместо Јавниот обвинител на СДСМ приоритет им се годишните одмори  едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Димовски: Наместо Јавниот обвинител на СДСМ приоритет им се годишните одмори - едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала

Прес 24 | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери ја да прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи еспротив од Изброниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Собранието ќе расправа за Зврлевски

Собранието ќе расправа за Зврлевски

Макфакс | пред 7 месеци

Собранието денеска ќе ја продолжи расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за негово разрешување го поднесе Владата на РМ поради, како што се наведува во образложението,...

Димовски И да сакаме да гласаме за разрешувањето на Зврлевски во салата се едвај 20 пратеници на СДСМ

Димовски:И да сакаме да гласаме за разрешувањето на Зврлевски во салата се едвај 20 пратеници на СДСМ

Ако | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Пратениците од ВМРО ДПМНЕ ќе продолжат да расправаат сами со себе

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжат да расправаат сами со себе

Фокус | пред 7 месеци

Точката на пленарна седница во Собранието за разрешување на јавниот обвинител, Марко Зврлевски, почна да се разгледува на петти јули. И денеска се очекува пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да си реплицираат сами...

Продолжение на собраниската сага за разрешувањето на Зврлевски

Продолжение на собраниската сага за разрешувањето на Зврлевски

Позитив | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

ВМРО ДПМНЕ бара прекин на седницата за Зврлевски немало кворум

ВМРО ДПМНЕ бара прекин на седницата за Зврлевски, немало кворум

Нова ТВ | пред 7 месеци

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери да ја прекине седница за разрешување на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, бидејќи во салата нема доволен број...

Денеска повторно седница за разрешувањето на јавниот обвинител Зврлевски

Денеска повторно седница за разрешувањето на јавниот обвинител Зврлевски

Нетпрес | пред 7 месеци

Во петок е закажано осмото продолжение на шестата седница на Собранието, на која се расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Седмото продолжение помина во реплицирање меѓу пратениците...

Едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител

Едвај 20 пратеници на СДСМ во собраниската сала: Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител.

Република | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери ја да прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи еспротив од Изброниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Фокус | пред 7 месеци

Собранието денеска треба да ја продолжи седницата со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески . Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ завчера ја окупираа говорницата...

Годишните одмори се приоритет за СДСМ а не Јавниот обвинител

Годишните одмори се приоритет за СДСМ, а не Јавниот обвинител

Пулс 24 | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од Талат Џафери да ја прекине расправата за разрешување на Јавниот обвинител бидејќи е спротивно од Изборниот законик. Димовски нагласи дека јавноста е манипулирана...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Зврлевски

МТВ 1 | пред 7 месеци

Продолжува шестата собраниска седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македониј,а Марко Зврлески. Владата го поднесе предлогот за разрешување на Зврлевски поради,...

Ќе го преживее ли Зврлевски како обвинител и претстојниот викенд

Ќе го „преживее“ ли Зврлевски како обвинител и претстојниот викенд?

+Инфо | пред 7 месеци

Собранието денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски да биде разрешен од функцијата...

Собранието ќе ја продолжи расправата за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе ја продолжи расправата за разрешувањето на Зврлевски

24 вести | пред 7 месеци

Собранието денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски да биде разрешен од функцијата јавен обвинител е...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

ТВ Нова | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Канал 5 | пред 7 месеци

Предлогот Зврлевски да биде разрешен од функцијата јавен обвинител е поднесен од Владата на РМ поради, како што се наведува во образложението, незаконито, ненавремено и недоволно стручно вршење на функцијата....

Собранието и денеска ќе ја продолжи расправата за разрешувањето на Зврлевски

Собранието и денеска ќе ја продолжи расправата за разрешувањето на Зврлевски

Прес 24 | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Димовски бара прекин на расправата за Зврлевски Во салата има повеќе новинари отколку пратеници

Димовски бара прекин на расправата за Зврлевски: Во салата има повеќе новинари отколку пратеници

Sky | пред 7 месеци

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери, да ја прекине расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Димовски рече дека јавноста е...

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Собранието расправа за разрешување на Зврлевски, расправата ќе продолжи по процедурална пауза

Вечер | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи шестата седница со општа расправа по Предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. На процедурално барање од пратеничката...

Собранието ќе расправа за Зврлевски

Собранието ќе расправа за Зврлевски

Sky | пред 7 месеци

Собранието денеска ќе ја продолжи расправата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за негово разрешување го поднесе Владата на РМ поради, како што се наведува во образложението,...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Алсат-М | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Идивиди | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Пратениците денеска пак за разрешувањето на јавниот обвинител Зврлевски контролира инспектори во МВР

Пратениците денеска пак за разрешувањето на јавниот обвинител, Зврлевски контролира инспектори во МВР

МКД | пред 7 месеци

Осмото продолжение на шестата седница на Собранието, на која се расправа за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски, ќе продолжи денеска во 11 часот. Седмото продолжение помина во реплицирање...

Димовски побара Зврлевски да биде тргнат од дневен ред Џафери не се согласува

Димовски побара Зврлевски да биде тргнат од дневен ред, Џафери не се согласува

ТВ 21 | пред 7 месеци

Поради малиот број на пратеници на собраниската седница, на кој не се присутни 30-тина пратеници, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски побара точката за разрешување на Државнот јавен обвинител, Марко...

Разрешување на Зврлевски  осмо продолжение

Разрешување на Зврлевски – осмо продолжение

Нова ТВ | пред 7 месеци

Денеска треба да продолжи собраниската седница на чија дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски. Сите досегашни седум продолженија поминаа во меѓусебно реплицирање на помеѓу пратениците...

Во Собрание продолжува расправата за разрешувањето на Зврлевски

Во Собрание продолжува расправата за разрешувањето на Зврлевски

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Вечер | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

ТВ 21 | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Сител | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Собранието ќе расправа за разрешувањето на Зврлевски

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница со расправа по Предлогот за разрешување на Јавниот обвинител на Република Македонија Марко Зврлески. Предлогот Зврлевски...

Зврлевски мора да падне

Зврлевски мора да падне!

+Инфо | пред 7 месеци

Зврлевски мора да падне! Секој лидер има право да си избере тим Сликата на очајот – Миленко, по којзнае кој пат! На здравје локални избори Пуштени низ вода Иако мислам дека македонските политичари веќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност