Ракетите на Северна Кореја можат да стигнат и до Европа Австралија Канада

Ракетите на Северна Кореја можат да стигнат и до Европа, Австралија, Канада...

МКД | пред 7 месеци

Северна Кореја со години го развива својот нуклеарен арсенал, но тензиите меѓу таа земја и САД никогаш не биле на нивото на кое се денес. Пјонгјанг повторно тестира ракети, а најновите планови покажуваат...

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

Локално | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Кси Џинпинг денеска ги повика Вашингтон и Пјонгјанг да се воздржат од „запаливата реторика и акции“ кои можат да ги зголемат тензиите на Корејскиот полуостров, јавуваат светските...

Гуам Тропски рај и нуклеарен кошмар

Гуам: Тропски рај и нуклеарен кошмар

ТВ Нова | пред 7 месеци

– Не го гледајте сјајот или огнената топка, може да ве заслепат. – Легнете на земја и покријте ја главата, ударниот бран може да дојде со задоцнување. Вакви летоци со упатства во случај на ракетен или...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Алфа | пред 7 месеци

Во меѓувреме јапонскиот премиер Шинѕо Абе изјави дека ќе стори се што е во негова моќ за да го заштити јапонскиот народ и неговата безбедност и имот. Јапонија распоредува свои системи за противракетна...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Алфа | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети. Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако...

Јапонија распоредува проектили ПАЦ 3 во западниот дел од земјата

Јапонија распоредува проектили ПАЦ-3 во западниот дел од земјата

Макфакс | пред 7 месеци

Откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои ќе поминат над Јапонија и ќе летаат во правец на пацифичкиот остров Гуам, Јапонија почна со распоредување на свои системи за противракетна...

Јапонија распоредува против ракетни системи на западниот дел од земјата

Јапонија распоредува против ракетни системи на западниот дел од земјата

Канал 5 | пред 7 месеци

Јапонското Министерство за одбрана почна да распоредува антиракетен систем ПАЦ-3 во Шиманео, Хирошима и Кочио во западниот дел на земјата, кој би можел да се најде, како што предупреди Пјонгјанг, на патот...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

A1on | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот...

Кси и Трамп разговараа за Северна Кореја Пјонгјанг да престане со провокациите

Кси и Трамп разговараа за Северна Кореја: Пјонгјанг да престане со провокациите

Нетпрес | пред 7 месеци

Северна Кореја мора да престане со своето провокативно однесување кое води кон ескалација, наведе во саботата Белата куќа по телефонскиот разговор меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот...

Додека Трамп сѐ посериозно ѝ се заканува на Северна Кореја Јапонците се спремаат за војна

Додека Трамп сѐ посериозно ѝ се заканува на Северна Кореја, Јапонците се спремаат за војна

МКД | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп му се закани синоќа на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун дека ќе зажали ако ја нападне американската територија Гуам, јавуваат агенциите. „Ако направи нешто во...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Курир | пред 7 месеци

Регионалните тензии се зголемуваат додека Вашингтон и Пјонгјанг ја зајакнуваат воената реторика, а претседателот Доналд Трамп предупреди дека Северна Кореја „вистински ќе зажали“ доколку изврши каква било...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуа

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуа

Алфа | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

ТВ Нова | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот...

Си Џинпинг на Трамп Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Си Џинпинг на Трамп: Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Кајгана | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Си Џинпинг го повика американскиот претседател Доналд Трамп да избегнува „зборови и дела“ кои би ја влошиле напнатата ситуација на Корејскиот полуостров. Во телефонски разговор со...

Си Џинпинг на Трамп Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Си Џинпинг на Трамп: Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Макфакс | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Си Џинпинг го повика американскиот претседател Доналд Трамп да избегнува “зборови и дела“ кои би ја влошиле ионака напнатата ситуација на Корејскиот полуостров, јави кинеската државна...

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

Кина бара од Вашингтон и од Пјонгјанг да се воздржат од запалива реторика и акции

Sky | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Кси Џинпинг денеска ги повика Вашингтон и Пјонгјанг да се воздржат од „запаливата реторика и акции“ кои можат да ги зголемат тензиите на Корејскиот полуостров, јавуваат светските...

Кина апелира за воздржаност во кризата околу Северна Кореја

Кина апелира за воздржаност во кризата околу Северна Кореја

DW | пред 7 месеци

Притоа Пекинг мисли на сите „релевантни страни“. Тоа претседателот Си Џинпунг му го кажал на својот американски колега Доналд Трамп во телефонскиот разговор посветен на тензиите на Корејскиот полуостров....

Си Џинпинг на Трамп Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Си Џинпинг на Трамп: Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Актуелно24 | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Си Џинпинг го повика американскиот претседател Доналд Трамп да избегнува “зборови и дела“ кои би ја влошиле ионака напнатата ситуација на Корејскиот полуостров, јави кинеската државна...

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ Блефери

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Блефери!

Infomax | пред 7 месеци

Корејскиот залив и јужнокинеското море се полни со оружје. Напнатоста е до невидени размери. Ким Јунг Ун се заканува со ракетирање на островот Гвам на кој има сместено Американска воена база. Во исто време...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

A1on | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Алсат-М | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Локално | пред 7 месеци

– Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

+Инфо | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Трамп го предупредува Пјонгјанг дека ќе зажали ако го нападне Гуам Јапонија разместува ракети

Трамп го предупредува Пјонгјанг дека ќе зажали ако го нападне Гуам, Јапонија разместува ракети

Нетпрес | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп одново му се закани на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека ќе зажали доколку ја нападне американската пацифичка територија Гуам, а Јапонија во саботата го размести...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

A1on | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам!

+Инфо | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Прес 24 | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп со закани до С Кореја Јапонија распоредува антиракетни системи

Трамп со закани до С. Кореја, Јапонија распоредува антиракетни системи

Нова ТВ | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп му се закани на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун дека ќе зажали ако ја нападне американската територија Гуам, јавуваат агенциите. „Ако направи нешто во насока...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Курир | пред 7 месеци

– Се надевам дека целосно ќе ја сфатата сериозноста на она, што го кажав, рече Трамп пред новинарите во приватен голф клуб во Њу Џерси. – Тие зборови се лесни за разбирање. Ако тој стори нешто против Гуам...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Локално | пред 7 месеци

– Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

ТВ Нова | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

ТВ Нова | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

24 вести | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Експерти Како би изгледала војната меѓу САД и Северна Кореја

Експерти: Како би изгледала војната меѓу САД и Северна Кореја?

Локално | пред 7 месеци

Времето кое САД му го даде на лидерот на Северна Кореа Ким Џонг-ун да се откаже од интерконтинентални балистички ракети со нуклеарен полнеж истекува брзо и набљудувачите почнаа да ги анализираат воените...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Курир | пред 7 месеци

Двајцата лидер се согласни дека неодамна усвоената резолуција на Советот за безбедност на Обединетите нации за Северна Кореја е важен чекор кон постигнување мир и стабилност на полуостровот. Трамп и Си...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Идивиди | пред 7 месеци

Вашингтон, 12 август 2017 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг...

Она што не го знаеме за островот Гуам  јаболко на раздорот меѓу Пјонгјанг и Вашингтон

Она што не го знаеме за островот Гуам – јаболко на раздорот меѓу Пјонгјанг и Вашингтон

Локално | пред 7 месеци

Островот Гуам, кој од страна на Северна Кореја беше споменато дека дека ќе биде погодено со ракетие, е мала заедница во Тихиот Океан, кое се наоѓа во средината на Тихиот Океан. Но, од воена гледна точка,...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Алсат-М | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Алсат-М | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Си Џинпинг на Трамп Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Си Џинпинг на Трамп: Внимавај на зборовите со Пјонгјанг

Sky | пред 7 месеци

Кинескиот претседател Си Џинпинг го повика американскиот претседател Доналд Трамп да избегнува “зборови и дела“ кои би ја влошиле ионака напнатата ситуација на Корејскиот полуостров, јави кинеската државна...

Што се случува Јапонија распоредува проектили ПАЦ 3 во западниот дел од земјата

Што се случува? Јапонија распоредува проектили ПАЦ-3 во западниот дел од земјата

Sky | пред 7 месеци

Откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои ќе поминат над Јапонија и ќе летаат во правец на пацифичкиот остров Гуам, Јапонија почна со распоредување на свои системи за противракетна...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Сител | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

ТВ 21 | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп Ким Џонг ун ќе се кае ако го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун ќе се кае ако го нападне Гуам

Република | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Јапонија распоредува антиракетни системи Патриот

Јапонија распоредува антиракетни системи „Патриот“

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Јапонија распоредува свои системи за противракетна заштита „Патриот“, откако Северна Кореја се закани дека ќе лансира балистички ракети, кои над јапонската територија ќе летаат во правец на пацифичкиот...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Сител | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп Ким Џонг ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Трамп: Ким Џонг-ун вистински ќе зажали доколку го нападне Гуам

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се надева оти севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун целосно ќе ја разбере сериозноста на предупредувањето кон Пјонгјанг да не презема воени дејствија против...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Сител | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Трамп и Џинпинг Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Трамп и Џинпинг: Северна Кореја треба да престане со провокативното однесување

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп и шефот на кинеската држава Си Џинпинг ја потврдија заедничката желба за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров во телефонскиот разговор, што го водеа, соопшти...

Кина ќе ги спречи САД први да ја нападнат Северна Кореја

Кина ќе ги спречи САД први да ја нападнат Северна Кореја

Актуелно24 | пред 7 месеци

Кина ќе ги спречи САД и Јужна Кореја да спроведат напади врз Северна Кореја и да се обидат да го соборат тамошното раководство, но ќе останат неутрални ако Пјонгјанг прв започне со ракети кон американските...

Кина ќе ги спречи САД први да ја нападнат Северна Кореја

Кина ќе ги спречи САД први да ја нападнат Северна Кореја

Макфакс | пред 7 месеци

Кина ќе ги спречи САД и Јужна Кореја да спроведат напади врз Северна Кореја и да се обидат да го соборат тамошното раководство, но ќе останат неутрални ако Пјонгјанг прв започне со ракети кон американските...

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

A1on | пред 7 месеци

Јапонското Министерство за одбрана денеска нареди распоредување на инсталации за противвоздушна одбрана Патриот ПАК-3 на територијата на префектурите Кори, Симане и Хирошима. Наредбата уследи по заканите...

Северна Кореја и САД пред конфликт  се заострува реториката

Северна Кореја и САД пред конфликт – се заострува реториката

Алфа | пред 7 месеци

Острата реторика меѓу Вашингтон и Пјонгјанг ги крена тензиите на Корејскиот полуостртов на досега највисоко ниво, од војната во педесетите години на минатиот век. Острата реторика меѓу Вашингтон и Пјонгјанг...

Американците не знаат каде е Северна Кореја Јапонците во бункери

Американците не знаат каде е Северна Кореја, Јапонците во бункери

Канал 5 | пред 7 месеци

Доналд Трамп не ја омекнува реториката. Жестоката воена реторика на релацијата Вашингтон-Пјонг Јанг го вклучи алармот во Јапонија. Јапонците масовно купуваат подземни бункери, за тие што нема се воведуваат...

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

+Инфо | пред 7 месеци

Јапонското Министерство за одбрана денеска нареди распоредување на инсталации за противвоздушна одбрана Патриот ПАК-3 на територијата на префектурите Кори, Симане и Хирошима. Наредбата уследи по заканите...

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

Јапонија инсталира противвоздушна одбрана поради заканите од Северна Кореја

Сител | пред 7 месеци

Јапонското Министерство за одбрана денеска нареди распоредување на инсталации за противвоздушна одбрана Патриот ПАК-3 на територијата на префектурите Кори, Симане и Хирошима. Наредбата уследи по заканите...

Северна Кореја не ги изработува ракетите сама

Северна Кореја не ги изработува ракетите сама

DW | пред 7 месеци

Пјонгјанг со децении претставува закана со своите ракети. Но, колку тоа оружје е вистинска закана? Германски ракетен експерт не е импресиониран од нивната технологија. Тоа што се слуша од САД и од Северна...

Тензија меѓу Вашингтон и Пјонгјанг Американски бомбаредери се вооружуваат на Гуам

Тензија меѓу Вашингтон и Пјонгјанг: Американски бомбаредери се вооружуваат на Гуам

МТВ 1 | пред 7 месеци

„Откако американскиот претседател Доналд Трамп дополнително ја заостри реториката кон Пјонгјанг, кинеската влада предупреди: ако Северна Кореја ги нападне САД, Кина треба да остане неутрална, но ако Вашингтон...

Јапонците купуваат скривници населението на Пацификот се подготвува за нуклеарен напад

Јапонците купуваат скривници, населението на Пацификот се подготвува за нуклеарен напад

Сител | пред 7 месеци

Loading Video... САД и Северна Кореја  да почнат дијалог за намалување на тензиите  е и да престанат взаемно да се провоцираат повикаа претседтаелите на Јужна Кореја и Кина.  Но повикот  не допира  ниту...

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

A1on | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан....

Гуам стравува од нуклеарен напад

Гуам стравува од нуклеарен напад

Макфакс | пред 7 месеци

Жителите на малиот остров Гуам стравуваат дека ќе се остварат плановите на Северна Кореја за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан. Островот Гуам е американска...

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Телма | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан....

Објавен детален план за удар Атомските бомби се спремни се чека наредба за напад

Објавен детален план за удар: Атомските бомби се спремни, се чека наредба за напад!

Sky | пред 7 месеци

Северна Кореја објави детален план за отварање на нуклеарен оган на островот Гуам во Пацификот, каде се наоѓаат американски воздушни и поморски инсталации, што се смета за најпровокативен потег на Пјонгјанг...

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

ТВ Нова | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан....

 Кина нема да мирува доколку САД ја нападнат Северна Кореја

„Кина нема да мирува, доколку САД ја нападнат Северна Кореја“

Канал 5 | пред 7 месеци

Тоа го пишува кинескиот државен весник „Глобал тајмс“. Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ја заостри реториката спрема Северна Кореја, предупредувајќи го Пјонгјанг да не помислува на напад...

Кина Ако Американците ја нападнат Северна Кореја ќе ги сопреме

Кина: Ако Американците ја нападнат Северна Кореја, ќе ги сопреме

МКД | пред 7 месеци

Ако Северна Кореја ги нападне Соединетите Американски Држави Кина би требало да остане неутрална, но ако САД нападнат први и се обидат да ја урнат севернокорејската влада Кина ќе ги сопре, пишува официјалниот...

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

24 вести | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан....

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Алсат-М | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан....

Страв од нуклеарен напад  Јапонците масовно купуваат подземни бункери

Страв од нуклеарен напад – Јапонците масовно купуваат подземни бункери

Канал 5 | пред 7 месеци

Јапонија, покрај Јужна Кореја, е земјата што би можело прва да се најде на удар на Пјонгјанг. Јапонските компании, кои се занимаваат со изработка на засолништа во случај на војна, објавија дека вовеле...

Вербална војна меѓу САД и Северна Кореја  невина жртва е Гуам

Вербална војна меѓу САД и Северна Кореја – невина жртва е Гуам

Нова ТВ | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам се најде во центарот на светското внимание, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан. Ваквата...

Војна во најава САД веќе одбрале потенцијални цели во Северна Кореја

Војна во најава: САД веќе одбрале потенцијални цели во Северна Кореја

Кајгана | пред 7 месеци

Американски воени избори во разговор за NBC потврдија дека Пентагон веќе има подготвен план за започнување на превентивен напад врз Северна Кореја, кој по заканите од Пјонгјанг дека ќе истрела ракети врз...

 Индепендент  Јапонците купуваат засолништа во страв од нуклеарна војна

„Индепендент“: Јапонците купуваат засолништа во страв од нуклеарна војна

Актуелно24 | пред 7 месеци

Во Јапонија, заканите кои деновиве ги упати севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, се сфаќаат прилично сериозно, поради што продажбата на подземни бункери во случај на војна порасна за неколкупати. Јапонија,...

Војна во најава САД веќе одбрале потенцијални цели во Северна Кореја

Војна во најава: САД веќе одбрале потенцијални цели во Северна Кореја

Актуелно24 | пред 7 месеци

Американски воени избори во разговор за Ен-Би-Си потврдија дека Пентагон веќе има подготвен план за започнување на превентивен напад врз Северна Кореја, кој по заканите од Пјонгјанг дека ќе истрела ракети...

Гуам стравува од нуклеарен напад

Гуам стравува од нуклеарен напад

Sky | пред 7 месеци

Жителите на малиот остров Гуам стравуваат дека ќе се остварат плановите на Северна Кореја за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан. Островот Гуам е американска...

Војната со Северна Кореја би била катастрофална Јапонците купуваат засолништа

Војната со Северна Кореја би била катастрофална, Јапонците купуваат засолништа

Вечер | пред 7 месеци

Најзагрозен од заканите е малиот пацифички остров Гуам кој дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот...

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Жителите на Гуам стравуваат од нуклеарен напад

Вечер | пред 7 месеци

Малиот пацифички остров Гуам дојде во центарот на вниманието на светската јавност, откако Северна Кореја вчера објави план за ракетен напад врз оваа американска територија во западниот дел на Тихиот Океан...

Јапонците купуваат засолништа за наводната нуклеарна војна

Јапонците купуваат засолништа за наводната нуклеарна војна

Вечер | пред 7 месеци

Во Јапонија, заканите кои деновиве ги упати севернокорејскиот лидер Ким Jонг-ун, се сфаќаат прилично сериозно, пишува „Индепендент", наведувајќи дека продажбата на подземни бункери во случај на војна порасна...

Индепендент  Јапонците купуваат засолништа за наводната нуклеарна војна

Индепендент“: Јапонците купуваат засолништа за наводната нуклеарна војна

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Во Јапонија, заканите кои деновиве ги упати севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, се сфаќаат прилично сериозно, пишува „Индепендент“, наведувајќи дека продажбата на подземни бункери во случај на војна порасна...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност