Македонија го совлада Косово во претквалификациите

Македонија го совлада Косово во претквалификациите

Локално | пред 7 месеци

Македонската кошаркарска репрезентација конечно дојде до победа во претквалификациите за Светското првенство, откако на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ славеше над Косово со 87:74. Македонија успеа...

Кошаркарите конечно победија и останаа во трката за второто место

Кошаркарите конечно победија и останаа во трката за второто место

Алфа | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација го совлада Косово со 87:74 и ги задржа шансите за пласман во квалификациите за настап на Светското првенство. По лошото прво полувреме нашите кошаркари отпорот на противникот...

Конечно победа Македонија го совлада Косово со 87 74

Конечно победа, Македонија го совлада Косово со 87-74

МКД | пред 7 месеци

„Црвено-жолтите" остануваат во игра за пласман во квалификациите за Светското првенство откако вечерва со 87-74 славеа над Косово Македонија ја забележа првата победа во претквалификациите за СП 2019,...

Македонија со победа над Косово во претквалификациите за СП

Македонија со победа над Косово во претквалификациите за СП

Курир | пред 7 месеци

Избраниците на Давитков ги победија косовските кошаркари со 87:74, триумф од 13 разлика, доволен ни беше и од пет разлика. Ова значи дека доколку Македонија победи против Естонија во четвртото коло со...

Конечно победа Македонија го совлада Косово во претквалификациите

Конечно победа: Македонија го совлада Косово во претквалификациите

Спорт Клуб | пред 7 месеци

Македонската кошаркарска репрезентација конечно дојде до победа во претквалификациите за Светското првенство, откако на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ славеше над Косово со 87:74. Македонија успеа...

Македонија на крајот е подбра од Косово

Македонија, на крајот, е подбра од Косово

Македонски Спорт | пред 7 месеци

Македонија одигра одлично второ полувреме за да го совлада Косово со 87:74, за прва победа во претквалификациите за Светското првенство Со победата над 4 поени разлика, Македонија уште има надеж за пласман...

Давитков На Бога камења не сме фрлале

Давитков: На Бога камења не сме фрлале…

Екипа | пред 7 месеци

Селекторот Јорданчо Давитков имаше причина за задоволство откако македонскиот национален тим од трет обид конечно стигна до првата победа во претквалификациите за СП 2019. Косово потклекна пред налетите...

Македонија го надигра Косово за прва победа во претквалификациите за СП

Македонија го надигра Косово за прва победа во претквалификациите за СП

Дерби | пред 7 месеци

Македонската кошаркарска репрезентација го совлада Косово со 87:74 во предквалификациите за Светското првенство во 2019 година, со што останува во игра за место кое води во следната квалификациска фаза....

Прва радост  Косово падна на ред е Естонија

Прва радост – Косово падна, на ред е Естонија

Екипа | пред 7 месеци

Македонија ја забележа првата победа во претквалификациите за СП 2019 откако вечерва во Скопје нашите кошаркари славеа над Косово со резултат . Она што е најзначајно, победата е изразена со повеќе од оние...

Кошарка Македонија ги мина претквалификациите за СП 2019

Кошарка: Македонија ги мина претквалификациите за СП 2019

Нова ТВ | пред 7 месеци

Фото: fiba.com Македонија обезбеди место во главната квалификациска фаза за Светското кошаркарско првенство во Кина во 2019 година. Националниот тим го совлада Косово со 87:74 што значеше и потиснување...

Прва победа во претквалификациите Кошаркарите му се реваншираа на Косово

Прва победа во претквалификациите: Кошаркарите му се реваншираа на Косово

Република | пред 7 месеци

Македонската кошаркарска репрезентација со триумфот од 87-74 над Косово остана во игра за пласман во квалификациите за СП 2019. Избраниците на Јорданчо Давитков ја остварија првата победа во претквалификациите,...

Не сме фрлале кон Господ со камења се надевам дека ќе славиме во Естонија

Не сме фрлале кон Господ со камења, се надевам дека ќе славиме во Естонија

Вечер | пред 7 месеци

До сега премногу промашувавме на изминатите натпревари, но искрено верувам дека среќата на последниот меч ќе не посака, дека ќе имаме добра реализација на шутевите, па едноставно не сме фрлале кон Господ...

Одиграни петте натпревари од 4 коло од претквалификациите за СП

Одиграни петте натпревари од 4.коло од претквалификациите за СП

Сител | пред 7 месеци

Ноќеска беа одиграни петте натпревари од 4.коло од европските претквалификации за СП 2019. Без шанси за пласман во следната рунда останаа: Словачка (група А) и Албанија (група Б), додека во следната рунда...

Давитков Одиме чекор по чекор на ред е Естонија

Давитков: Одиме чекор по чекор на ред е Естонија

Сител | пред 7 месеци

Македонската кошаркарска селекција во дуел од 4.коло од претквалификациите за СП ја постигна првата победа совладана е селекцијата на Косово со 87:74. По дуелот селекторот Јорданчо Давитков на прес конференцијата...

Прва победа за Македонија совладана селекцијата на Косово

Прва победа за Македонија, совладана селекцијата на Косово

Сител | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја постигна првата победа во претквалификациите за СП 2019 откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја победи селекцијата на Косово со 87:74 (19:22; 21:19; 23:13;...

Младеновски по најдобриот меч за Македонија Чекав на овој момент

Младеновски по најдобриот меч за Македонија: Чекав на овој момент!

Гол | пред 7 месеци

Љубомир Младеновски во победата над Косово го одигра најдобриот меч во дресот на Македонија. По средбата, тој изрази задвоолство од посакуваната победа и најави дека храбро ќе се игра и на наредниот меч,...

Давитков Со играчите се договоривме да играме  за нас

Давитков: Со играчите се договоривме да играме - за нас!

Гол | пред 7 месеци

Репрезентацијата на Македонија го совлада Косово и остана во игра за квалификациите за СП 2018, а селекторот Јорданчо Давитков пред новинарите изрази задоволство од триумфот и слатката одмазда за поразот...

Остануваме во игра одиме во Естонија да се обидеме да победиме

Остануваме во игра, одиме во Естонија да се обидеме, да победиме

Sportmedia | пред 7 месеци

„Се извинувам за минатиот пат, моја грешка, што не стигнав на прес-конференцијата“... Вака ја почна прес-конференцијата Јорданчо Давитков, по победата над Косво (87:74, прва за Македонија во претквалификациите....

Останавме живи  квалификацискиот сон трае

Останавме „живи", квалификацискиот сон трае...

Sportmedia | пред 7 месеци

Второ полувреме како што треба да играме постојано. „Трилингот" Костоски-Стојановски-Теодор, плус изненадувањето Младеновски, ни го донесе првиот триумф во претквалификациите, против Косово (87:74). Конечно,...

Македонија го совлада Косово со 13 сега сама ќе си ја крои судбината

Македонија го совлада Косово со +13, сега сама ќе си ја крои судбината

Вечер | пред 7 месеци

Со оваа победа македонските кошаркари ги вратија надежите за пласман на Мундијалот во Кина и сега се се поблиску до пласман во квалификацискиот циклус. За тоа, „црвено - жолтите" ќе мора да слават на натпреварот...

Да се одигра за 5 плус

Да се одигра за „5 плус“

Македонски Спорт | пред 7 месеци

Второто полувреме во Приштина е патоказот по кој треба да оди македонската сениорска репрезентација на вечерашниот дуел со Косово, доколку сака да остане во трка за место на квалификациите за Светското...

Играме претквалификации а како да сме на тренинг

Играме претквалификации, а како да сме на тренинг...

Sportmedia | пред 7 месеци

Едвај 200-300 љубители кои сеуште веруваа(т) во нашиот национален кошаркарски тим дојдоа да им дадат подршка на избраниците на Јорданчо Давитков во обидот да дојдат до првата победа во претквалификациите....

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство

A1on | пред 7 месеци

Во претквалификациите за Светското кошаркарско првенство кое во 2019. година ќе се одржи во Кина, денеска на програмата се натпреварите од 4.коло во европската зона. Секако за нас најинтересен ќе биде...

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство 2018

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство 2018

Курир | пред 7 месеци

Секако за нас најинтересен ќе биде мечот во Скопје, каде репрезентацијата на Мкедонија ќе го пречека Косово. Во ова коло, а во рамките на Ц групата слободна е селекцијата на Естонија кој со максимални...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Скопје Инфо | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

 Пет плус за теорија плус

„Пет плус" за теорија плус!

Sportmedia | пред 7 месеци

Второто полувреме во Приштина е патоказот по кој треба да оди македонската сениорска репрезентација на вечерашниот дуел со Косово, доколку сака да остане во трка за место на квалификациите за Светското...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Канал 5 | пред 7 месеци

По двата порази од Косово на гости и Естонија на домашен терен кошаркарската репрезентација на Македонија е пред тешка задача во претквалификациите за Светското првенство што следната година ќе се одржи...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

24 вести | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

A1on | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство 2018

Четврта рунда во предквалификациите за Светското кошаркарско првенство 2018

Сител | пред 7 месеци

Во претквалификациите за Светското кошаркарско првенство кое следната 2018 година ќе се одржи во Кина, денеска на програмата се натпреварите од 4.коло во европската зона. Секако за нас најинтересен ќе...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Локално | пред 7 месеци

– Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Курир | пред 7 месеци

По двата порази од Косово на гости и Естонија на домашен терен кошаркарската репрезентација на Македонија е пред тешка задача во претквалификациите за Светското првенство што следната година ќе се одржи...

Време е да го видиме вистинското кошаркарско лице на Македонија

Време е да го видиме вистинското кошаркарско лице на Македонија

Дерби | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија се наоѓа пред вистински испит во претквалифкациите за Светското првенство кое следната година ќе се одржи во Кина. По двата порази од Косово на гостински терен и...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Вистина | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Алсат-М | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Кошаркарите го пречекуваат Косово

Кошаркарите го пречекуваат Косово

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Македонската машка кошаркарската репрезентација е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонските кошаркари подготвени за реванш против Косово

Македонските кошаркари подготвени за реванш против Косово

ТВ 21 | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Македонските кошаркари подготвени да му се реваншираат на Косово

Сител | пред 7 месеци

Кошаркарската репрезентација на Македонија е пред голем испит. Црвено-жолтите ќе мораат да забележат победа најмалку во вечерашниот дуел против Косово, а најверојатно и против Естонија. По двата порази...

Македонија мора да го победи Косово со повеќе од четири коша разлика

Македонија мора да го победи Косово со повеќе од четири коша разлика

Вечер | пред 7 месеци

Ова воедно ќе биде меч "да се биде или не" за "црвено – жолтите", бидејќи ќе мораат да извојуваат победа од минимум пет поени доколку сакаат да ги задржат шансите за пласман во квалификациите и изборување...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност