ВМРО ДПМНЕ За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

ВМРО-ДПМНЕ: За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

A1on | пред 7 месеци

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ и медиумите блиски до нив молчеле и никаде ги немало да кажат збор за расипничкото и недомаќинско работење на министерот...

Гелова Стојанова СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Гелова Стојанова: СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Курир | пред 7 месеци

-Лажните душегрижници кои дигаа хистерии до пред некој месец за секоја аукција на државни хартии од вредност, сега молчат кога министерот за задолжување во рок од 70 дена успеа да ја задолжи државата само...

ВМРО ДПМНЕ  На дневна основа министерот за ја задолжува Македонија за околу 1 5 милиони евра

ВМРО ДПМНЕ : На дневна основа министерот за ја задолжува Македонија за околу 1.5 милиони евра

Канал 5 | пред 7 месеци

Лажните душегрижници кои дигаа хистерии до пред некој месец за секоја аукција на државни хартии од вредност, сега молчат кога министерот за задолжување во рок од 70 дена успеа да ја задолжи државата само...

Гелова Стојанова СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Гелова Стојанова: СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Вистина | пред 7 месеци

СДС и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинското работење на министерот за задолжување и кратење, Драган Тевдовски, изјави денес пред Министерството...

Гелова Стојанова СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Гелова Стојанова: СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Прес 24 | пред 7 месеци

СДС и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинското работење на министерот за задолжување и кратење, Драган Тевдовски, изјави денес пред Министерството...

За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

Република | пред 7 месеци

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинско работење на министерот Драган...

СОЊА ГЕЛОВА СТОЈАНОВА Владата на СДС и Тевдовски на дневна основа ја задолжува Македонија за околу 1 5 милиони евра

СОЊА ГЕЛОВА СТОЈАНОВА: Владата на СДС и Тевдовски, на дневна основа ја задолжува Македонија за околу 1.5 милиони евра

Infomax | пред 7 месеци

СДС и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинското работење на министерот за задолжување и кратење, Драган Тевдовски, изјави денес пред Министерството...

СДСМ Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 7 месеци

Преку одговорното управување со парите на граѓаните, Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ....

СДСМ Преку одговорното управување  Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Преку одговорното управување , Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ

A1on | пред 7 месеци

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните во изминатите...

СДСМ Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Владата ги намалува долговите што ги направи ВМРО-ДПМНЕ

Канал 5 | пред 7 месеци

-Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го правеше на граѓаните во изминатите 11 години кога парите од скапите, неконтролирани и тајни задолжувања се трошеа на луксуз, лажен...

ВМРО ДПМНЕ Во рок од два месеца владата на СДС стопи 126 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Во рок од два месеца владата на СДС стопи 126 милиони евра

Канал 5 | пред 7 месеци

Со него владата најави дека ќе го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра .

Кузмановска Задолжувањата на Владата ќе ја доведат државата до грчко сценарио

Кузмановска: Задолжувањата на Владата ќе ја доведат државата до грчко сценарио

Макфакс | пред 7 месеци

Во рок од два месеца владата на СДС „стопи“ 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основа на државни хартии од вредност. Патем, со ребалансот на буџетот најави...

ВМРО ДПМНЕ СДС троши пари безмилосно а граѓаните од тоа немаат никаков ќар

ВМРО-ДПМНЕ: СДС троши пари безмилосно, а граѓаните од тоа немаат никаков ќар

A1on | пред 7 месеци

„Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека...

СДСМ Јавниот долг е намален за 31 4 милиони евра

СДСМ: Јавниот долг е намален за 31.4 милиони евра

Нова ТВ | пред 7 месеци

Само во првите два месеца од мандатот на новата влада, вратен е долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг е намален за 31,4 милиони евра во однос на првиот квартал, пишува во...

Кузмановска СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1 5 милиони евра

Кузмановска: СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра

Курир | пред 7 месеци

Таа вели дека ова е резултатот од расипничкото и неодговорно работење на владата на СДС. Дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра, а притоа нема никаков ефект, нема проекти, нема отпочнување...

Кузмановска СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1 5 милиони евра

Кузмановска: СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра

Вистина | пред 7 месеци

Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека...

Кузмановска СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1 5 милиони евра

Кузмановска: СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра

Прес 24 | пред 7 месеци

Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека...

Кузмановска СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1 5 милиони евра

Кузмановска: СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека...

ГРЧКОТО СЦЕНАРИО СТАНУВА МАКЕДОНСКО Денарот во опасност од девалвација задолжувањето неконтролирано хаосот следи

ГРЧКОТО СЦЕНАРИО СТАНУВА МАКЕДОНСКО: Денарот во опасност од девалвација, задолжувањето неконтролирано, хаосот следи!

Infomax | пред 7 месеци

Владата на СДСМ продолжува со неконтролирано задолжување на Република Македонија, Досега во рок пократок од 3 месеци владата на Заев ја задолжи Македонија за 101 милиони евра по основ на аукции на државни...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност