Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Локално | пред 7 месеци

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар,...

Вардар поразен во Тетово  Шкендија ликува во новата сезона

Вардар поразен во Тетово – Шкендија ликува во новата сезона

Спорт М | пред 7 месеци

Со Шкендија – Вардар и Работнички – Ренова попладнево во 17 часот започна новата сезона од Првата Македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Шампионот Вардар лошо ја започна новата сезона, а Шкендија пак се радуваше...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

A1on | пред 7 месеци

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар,...

Непрепознатлив е овој Вардар

Непрепознатлив е овој Вардар

Македонски Спорт | пред 7 месеци

Слабо, слабо издание на шампионот на супер дербито во Тетово. Заминувањето на Балотели, се она што се случуваше во и по Копенхаген секако дека си има свои последици Слабо издание на Вардар на супер дербито...

Импресивно Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

Импресивно: Шкендија ја објави бројката гледачи за дербито со Вардар

24 фудбал | пред 7 месеци

Вицепрвакот со победа ја почна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, и тоа против директниот ривал за титулата. Шкендија со 2-0 беше подобра од бранителот на титулата во нашиот шампионат,...

Шкендија подобра од Вардар Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Нетпрес | пред 7 месеци

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат. Фудбалерите на Ќатип Османи ја контролираа...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

+Инфо | пред 7 месеци

Со два натпревaри одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкедија со 2-0 го победи шампионот Вардар,...

За 5 минути два гола Алими па Жуниор  Шкендија со двојно водство

За 5 минути два гола, Алими па Жуниор – Шкендија со двојно водство

Спорт М | пред 7 месеци

Шкендија за само 5 минути успеа да постигна два гола. Во 61 минута гол постигна Арменд Алими, а пет минути подоцна Стенио Жуниор повторно ја затресе мрежата на Вардар. Шкендија во моментов е со двојно...

Шкендија води  еврогол на Алими

Шкендија води – еврогол на Алими

Спорт М | пред 7 месеци

Шкендија води 1-0 со голот на Арменд Алими во 61. минута. Погледнете го голот и атмосферата во Тетово.

Еврогол на Алими Шкендија со 2 0 го доби дербито со Вардар

Еврогол на Алими, Шкендија со 2-0 го доби дербито со Вардар

МКД | пред 7 месеци

Дербито на стартот од новата сезона во ПМФЛ и припадна на Шкендија, клубот од Тетово пред своите фанови со 2-0 славеше над Вардар Започна новата сезона од најсилното првенство на Македонија, во дуелот...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

24 вести | пред 7 месеци

Со два натпревари одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар,...

Хасани асистираше Алими и Жуниор мајсторски погодуваа

Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

Екипа | пред 7 месеци

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Тетовци долго не можеа да го „скршат“ отпорот на Вардар,...

Шкендија го урна шампионот

Шкендија го „урна“ шампионот

Македонски Спорт | пред 7 месеци

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26. Првенство на Македонија во фудбал Тимот на Шкендија беше подобар во текот...

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Алсат-М | пред 7 месеци

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар,...

Шкендија го надигра Вардар Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Шкендија го надигра Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Супер спорт | пред 7 месеци

Екипата на Шкендија покажа сила на натпреварот кој во Тетово ко одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат. Избраниците на Ќатип Османи ја контролираа...

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

Дерби | пред 7 месеци

Шкендија го доби дербито против Вардар од првото коло на Првата македонска фудбалска лига, додека Работнички и Ренова на својата премиера одиграа без голови. Тетовските „црвено-црни“ го скршија отпорот...

Круната на вардарци се затресе во Тетово

Круната на „вардарци“ се ’затресе’ во Тетово

Екипа | пред 7 месеци

Шкендија го совлада актуелниот првак Вардар со 2-0 во првото големо дерби што се одигра денеска во Тетово, на самиот старт од новата сезона во Првата лига. Вицепрвакот сосема заслужено стигна до трите...

Шкендија го реши Вардар Работнички и Ренова одиграа без голови

Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

24 фудбал | пред 7 месеци

Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига. Шкендија триумфираше во големото дерби против Вардар на домашен терен уште...

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО Работнички  Ренова

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Работнички – Ренова

Спорт М | пред 7 месеци

Гледај во живо Работнички – Ренова. Гледај во живо Шкендија – Вардар!

Алими ја собра пајажината од голот на Гачевски  Проектил од 25 метри

Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

Екипа | пред 7 месеци

Шкендија сосема заслужено има водство од 2-0 против Вардар по 70 минути игра во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Тетовци долго не можеа да го „скршат“...

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани, Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

24 фудбал | пред 7 месеци

Со головите на Алими и Жуниор Шкендија води со 2-0 против Вардар. Големото дерби помеѓу вицепрвакот Шкендија и актуелниот бранител на титулата во нашиот домашен шампионат Вардар, го одбележуваат воведното...

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО Шкендија  Вардар

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Шкендија – Вардар

Спорт М | пред 7 месеци

Гледај во живо Шкендија – Вардар!

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО Седлоски со 17 годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Седлоски со 17-годишниот Колевски во нападот на мегдан со Шкендија

Екипа | пред 7 месеци

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 1. КОЛО Тетово : ШКЕНДИЈА – ВАРДАР (0-0) Скопје: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (0-0) УТРЕ (17 ч.) Скопје: ШКУПИ – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ (0-0) Прилеп: ПОБЕДА – ПЕЛИСТЕР (0-0) Кратово: СИЛЕКС – СКОПЈЕ (0-0)

Хасани Ја стартувавме сезоната според планот со победа над Вардар

Хасани: Ја стартувавме сезоната според планот, со победа над Вардар!

Гол | пред 7 месеци

Шкендија како домаќин со 2-0 (0-0) го совлада Вардар во рамки на првото коло од Првата лига, а капитенот Ферхан Хасани е задоволен од прикажаната игра на тимот и големата победа над ривалот за титула....

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Курир | пред 7 месеци

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена. Вардар веќе на 17 август...

Вардар на колена во Тетово Шкендија му одржа лекција на актуелниот шампион

Вардар на колена во Тетово: Шкендија му одржа лекција на актуелниот шампион!

ТВ 21 | пред 7 месеци

Вардар доживеа пораз од 0-2 на денешното гостување кај тетовска Шкендија. Со оглед на прикажаната игра на теренот, тимот на Ќатип Османи сосема заслужено дојде до триумф на стартот на првенството. Шкендија...

Шампионот потона во Тетово Шкендија со триумф ја отвори новата сезона

Шампионот потона во Тетово, Шкендија со триумф ја отвори новата сезона!

Гол | пред 7 месеци

Македонскиот првак Вардар лошо ја отвори новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), откако во супердербито против Шкендија во Тетово загуби со 2-0 (0-0). „Црвено-црните“ имаа голем проблем...

Проектил на Алими гол на Жуниор  Вардар матиран за само пет минути во Тетово

Проектил на Алими, гол на Жуниор - Вардар матиран за само пет минути во Тетово!

Гол | пред 7 месеци

По еден час иницијатива, Шкендија поведе против Вардар во супер-дербито од првото коло на ПМФЛ со 1-0. Имено, кога се наѕираше водството на вицешампионот, фудбалерот за врска Арменд Алими со фантастичен...

Фудбалска лекција за шампионот Шкендија го декласира Вардар 2 0

Фудбалска лекција за шампионот, Шкендија го декласира Вардар (2:0)

Sportmedia | пред 7 месеци

Шкендија го доби првото големо дерби во новата сезона против Вардар и тоа неочекувано лесно со 2:0, но и со супериорна игра и со многу шанси да му нанесе катастрофа на актуелниот првак Шкендија го доби...

Почнува шампионската трка а Хасани вели Не Милан туку мечот со Вардар е најважен за нас

Почнува шампионската трка, а Хасани вели: Не Милан, туку мечот со Вардар е најважен за нас

Екипа | пред 7 месеци

Почнуваат македонските фудбалски возбудувања, и веднаш на стартот – шлагер…Дуел меѓу Шкендија и Вардар на Градскиот стадион во Тетово. Јасно е, почнува шампионската трка во новата сезона, и исто така ќе...

Со Шкендија  Вардар утре започнува 26 издание на ПМФЛ

Со Шкендија – Вардар утре започнува 26. издание на ПМФЛ

Спорт М | пред 7 месеци

Со натпреварот помеѓу двата најголеми ривали Шкендија – Вардар утре започнува 26. издание на Првата Македонска Фудбалска Лига. Шкендија и Вардар се единстевните кандидати освојувачи на титулата. Се изгледа...

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

A1on | пред 7 месеци

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Првото дерби на двата најголеми претенденти...

Шоуто може да започне Шкендија  Вардар на стартот

Шоуто може да започне: Шкендија - Вардар на стартот

Прес 24 | пред 7 месеци

„Не смееме со емоции да влеземе во дербито, не смееме да ги правиме истите грешки од минатото“ вели Ферхан Хасани, капитенот на Шкендија во пресрет на денешното супер дерби со Вардар Со супер дербито Шкендија...

Шоуто може да почне Шкендија  Вардар на стартот

Шоуто може да почне: Шкендија – Вардар на стартот

Македонски Спорт | пред 7 месеци

„Не смееме со емоции да влеземе во дербито, не смееме да ги правиме истите грешки од минатото“ вели Ферхан Хасани, капитенот на Шкендија во пресрет на денешното супер дерби со Вардар Со супер дербито Шкендија...

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Канал 5 | пред 7 месеци

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена. Вардар веќе на 17 август...

Стартува трката за титулата Вардар гостува на Шкендија во Тетово

Стартува трката за титулата: Вардар гостува на Шкендија во Тетово

ТВ 21 | пред 7 месеци

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Првото дерби на двата најголеми претенденти...

Домашна премиера за мерак Шкендија против Вардар

Домашна премиера за мерак, Шкендија против Вардар

Sportmedia | пред 7 месеци

Големото дерби во македонскиот фудбал меѓу вицешампионот Шкендија и првакот Вардар денеска од 17 часот ќе ја крене завесата на новиот шампионат на Македонија во фудбал. Премиера за мерак, во Тетово, а...

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Сител | пред 7 месеци

Со дерби натпреварот меѓу Шканија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Првото дерби на двата најголеми претенденти...

Хасани Да ги оставиме емоциите на страна за да не грешиме против Вардар

Хасани: Да ги оставиме емоциите на страна, за да не грешиме против Вардар!

Гол | пред 7 месеци

Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) ќе биде отворена со супердерби меѓу екипите на Вардар и Шкендија, нашите два најбогати клуба кои се ривали за тронот. И двете екипи се уморни од настапите во Европа,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност