Пороен дожд и грмежи во Куманово Скопје и Штип

Пороен дожд и грмежи во Куманово, Скопје и Штип

Макфакс | пред една недела

Нестабилно време вечерва има северно од Куманово, во Скопско и во Штипско. Врнежите се проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Се очекува нестабилноста...

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Локално | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Но, невремето веќе пристигна во Куманово и околината....

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

A1on | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер во кумановско во скопско и во штипско

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во кумановско, во скопско и во штипско

ТВ Нова | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има во кумановско, во скопско и во штипско, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Канал 5 | пред една недела

Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со електични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава. Од УХМР очекуваат нестабилноста постепено...

Делови од земјата зафатени со пороен дожд и грмежи

Делови од земјата зафатени со пороен дожд и грмежи

Макфакс | пред една недела

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер попладнево зафатија делови од земјата. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи, нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер има...

Врне во Куманово и во југоисточниот дел од земјава

Врне во Куманово и во југоисточниот дел од земјава

МКД | пред една недела

Во овие моменти нестабилно време има северно од Куманово, пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Слаби врнежи од дожд има и во југоисточниот дел од земјава, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи...

УХМР Куманово вечерва зафатено од силно невреме

УХМР: Куманово вечерва зафатено од силно невреме

Прес 24 | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на...

УХМР со најнова информација еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

УХМР со најнова информација, еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

Курир | пред една недела

Локални врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места и се проследени со електрични празнења. Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава, велат од Управата. Од УХМР информираат дека...

Утре облаци и ветер температурата до 28

Утре облаци и ветер, температурата до 28

+Инфо | пред една недела

Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21,...

Македонија под влијание на циклон

Македонија под влијание на циклон

Скопје Инфо | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ  Еве каква е состојбата во моментов

ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ - Еве каква е состојбата во моментов

Sky | пред една недела

Нестабилно време вечерва има северно од Куманово, во Скопско и во Штипско. Врнежите се проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Се очекува нестабилноста...

ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ  Еве каква е состојбата

ВРЕМЕТО ВЕЧЕРВА ДОНЕСЕ ВИСТИНСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ - Еве каква е состојбата

Sky | пред една недела

Нестабилно време вечерва има северно од Куманово, во Скопско и во Штипско. Врнежите се проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Се очекува нестабилноста...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Република | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на...

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Кумановски муабети | пред една недела

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Но, невремето веќе пристигна во Куманово и околината....

Конечно разладување Утре облаци и ветер температурата до 28

Конечно разладување: Утре облаци и ветер, температурата до 28

Република | пред една недела

По долго и топло лето проследено со високи температури, конечно утре не чека разладување. Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален...

Утре ќе биде променливо обчаност со засилен ветер и значително посвежо температури до 28 степени

Утре ќе биде променливо обчаност со засилен ветер и значително посвежо, температури до 28 степени

A1on | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи...

Утре значително посвежо време со локални врнежи

Утре значително посвежо време со локални врнежи

ТВ Нова | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи...

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо

Канал 5 | пред една недела

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе има слаб локален дожд. Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната...

Невреме северно од Куманово  пороен дожд грмежи и силен ветер

Невреме северно од Куманово - пороен дожд, грмежи и силен ветер!

Sky | пред една недела

Невреме проследено со пороен дожд, грмежи и силен ветер во моментов има северно од Куманово. Според информациите, локални врнежи од дожд има на повеќе места низ Македонија. Врнежите се проследени со електрични...

Временска прогноза

Временска прогноза

Алфа | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ индексот ќе има вредност 7. Времето утре во Македонија ќе биде...

УХМР прогноза Денеска 38 утре 24 степени

УХМР прогноза: Денеска 38, утре 24 степени

Нова ТВ | пред една недела

По денешниот исклучително топол ден со темератури до 38 степени, за утре метеоролозите најавуваат променливо облачно време со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален...

Од попладне невреме и драстичен пад на температурите

Од попладне невреме и драстичен пад на температурите

Кумановски муабети | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер,...

Македонија под влијание на циклон

Македонија под влијание на циклон

Кајгана | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Македонија под влијание на циклон

Македонија под влијание на циклон

Макфакс | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Македонија ќе ја зафати циклон  денеска пристигнуваат заладувањето и дождовите

Македонија ќе ја зафати циклон - денеска пристигнуваат заладувањето и дождовите

Прес 24 | пред една недела

Денеска под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Еве какво ќе биде времето од утре

Еве какво ќе биде времето од утре

Sky | пред една недела

Утре ќе преовладува променливо облачно и свежо време со засилен северен ветер, а претпладне и со слаб локален дожд. Дневната температура ќе се движи од 19 до 29 степени. Од понеделник ќе биде стабилно...

Македонија под влијание на циклон доаѓа големо освежување

Македонија под влијание на циклон, доаѓа големо освежување!

Exclusive | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

УХМР  Доаѓа невреме со силен дожд и град

УХМР : Доаѓа невреме со силен дожд и град

Канал 5 | пред една недела

Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Алфа | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер. Во Македонија в о текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен...

Температури до 39 степени

Температури до 39 степени

Фокус | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Канал 5 | пред една недела

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места процесите ќе бидат поинтензивни, локално и во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд, силен...

ОД ВЕЧЕРВА ОЧЕКУВАЈТЕ Пороен дожд силен ветер град

ОД ВЕЧЕРВА ОЧЕКУВАЈТЕ: Пороен дожд, силен ветер, град...

Sky | пред една недела

Во текот на денот ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот...

Претпладне топло попладне дожд

Претпладне топло, попладне дожд

Кајгана | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

Претпладне топло со температури до 39 степени попладне дожд

Претпладне топло со температури до 39 степени, попладне дожд

Макфакс | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

Претпладне топло со температури до 39 степени попладне дожд

Претпладне топло со температури до 39 степени, попладне дожд

Актуелно24 | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

УХМР предупредува Следуваат грмежи и врнежи

УХМР предупредува: Следуваат грмежи и врнежи

Прес 24 | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Денеска многу топло утре драстично пониски температури

Денеска многу топло, утре драстично пониски температури

Нетпрес | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

A1on | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Претпладне сончево и топло со температури до 39 степени попладне дожд

Претпладне сончево и топло со температури до 39 степени, попладне дожд

Денар | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

+Инфо | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Времето денеска Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Времето денеска: Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Р.С. Европа | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Предупредување од УХМР Следуваат грмежи и врнежи

Предупредување од УХМР: Следуваат грмежи и врнежи

Пулс 24 | пред една недела

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

ТВ Нова | пред една недела

Во Македонија в о текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Денеска повторно пекол време попладне не очекува разладување утре драстично пониски температури

Денеска повторно пекол време, попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

Курир | пред една недела

Утринската температура ќе се движи од 15 до 23 степени, а дневната од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер претежно од јужен правец. Кон...

По пеколните температури не очекува невреме со пороен дожд

По пеколните температури не очекува невреме со пороен дожд

Фактор | пред една недела

Откако со денови траеше пеколниот топлотен бран временските услови нагло ќе се променат па така до вечер може да очекуваме невреме со пороен дожд на одредени места. Времето денеска ќе биде сончево со мала...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Идивиди | пред една недела

Скопје, 12 август 2017 (МИА) - Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните...

Топло време со температура до 39 степени попладне дожд

Топло време со температура до 39 степени, попладне дожд

24 вести | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Денес температури до 39 степени попладне дожд

Денес температури до 39 степени, попладне дожд

Таратур | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Вонредна временска прогноза Еве што ќе се случува со времето од денес

Вонредна временска прогноза: Еве што ќе се случува со времето од денес

Бизнис вести | пред една недела

Од денес (12.08.2017) поточно во доцните попладневни и вечерни часови како и во текот на ноќта кон недела поради продор на значително посвежа воздушна маса од северните географски широчини во Македонија...

Нѐ очекува пресврт Силно невреме ја чека Македонија

Нѐ очекува пресврт: Силно невреме ја чека Македонија

Прес 24 | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

Денеска повторно пекол време попладне не очекува разладување утре драстично пониски температури

Денеска повторно пекол време, попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

Вистина | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Временска прогноза Доаѓа големо освежување

Временска прогноза: Доаѓа големо освежување!

Скопје Инфо | пред една недела

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

И денеска жешко но со дожд

И денеска жешко, но со дожд

За Се | пред една недела

Денеска е сабота, 12 август 2017 година, 223-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 142 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 37 минути, а ќе зајде во 19 часот и 40 минути. Денов...

Временска прогноза за 12 08 2016

Временска прогноза за 12.08.2016

Кукурику | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

Сончево со мала до умерена облачност попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи

Локално | пред една недела

– Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

Временска прогноза

Временска прогноза

Алсат-М | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

Сoнчево и топло попладне дожд утре температури до 29 степени

Сoнчево и топло, попладне дожд, утре температури до 29 степени

МКД | пред една недела

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

По пеколот невреме  погледнете што ја чека Македонија попладнево

По пеколот, невреме - погледнете што ја чека Македонија попладнево

Sky | пред една недела

Во текот на денот во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе...

Викендов разладување од понеделник повторно пеколни температури

Викендов разладување, од понеделник повторно пеколни температури

Нова ТВ | пред една недела

Под влијание на висински циклон денеска во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Вечер | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

УХМР најавува пресврт

УХМР најавува пресврт

Република | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

СПАС ОД ГОРЕШТИНИТЕ Од утре пад на температурата за повеќе од 10 степени

СПАС ОД ГОРЕШТИНИТЕ: Од утре пад на температурата за повеќе од 10 степени

Популарно | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Топло со температура до 39 степени попладне дожд

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Скопје24 | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Сончево време со температура до 39 степени попладне дожд

Сончево време со температура до 39 степени, попладне дожд

ТВ 21 | пред една недела

Во Македонија в о текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

ДЕНЕС ПОВТОРНО ПЕКОЛ Попладне не очекува разладување утре драстично пониски температури

ДЕНЕС ПОВТОРНО ПЕКОЛ: Попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

Infomax | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

И денеска топло со температура до 39 степени попладне дожд и разладување

И денеска топло со температура до 39 степени, попладне дожд и разладување

еМАГАЗИН | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Топло со температура до 39 степени попладне разладување

Топло со температура до 39 степени, попладне разладување

Сител | пред една недела

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Топло со температура до 39 степени попладне дожд

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Слободна Македонија | пред една недела

Во Македонија в о текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне...

Македонија под влијание на циклон Засилен ветер пороен дожд и пад на температурите

Македонија под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Актуелно24 | пред една недела

Под влијание на висински циклон утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Уште два пеколни дена од недела заладување

Уште два пеколни дена, од недела заладување

Скопје Инфо | пред една недела

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево...

Доаѓа големо освежување температурите паѓаат за 15 стпени Еве до кога ќе трае

Доаѓа големо освежување, температурите паѓаат за 15 стпени: Еве до кога ќе трае

Прес 24 | пред една недела

ВРЕМЕТО УТРЕ Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална...

Утре се очекува промена на времето зголемена облачност и појава на локални поројни дождови и грмежи

Утре се очекува промена на времето, зголемена облачност и појава на локални поројни дождови и грмежи

A1on | пред една недела

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Македонија утре под влијание на циклон Засилен ветер пороен дожд и пад на температурите

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Канал 5 | пред една недела

Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд...

Доаѓа големо освежување Еве до кога ќе трае

Доаѓа големо освежување! Еве до кога ќе трае

Пулс 24 | пред една недела

Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава...

Подгответе се за пресврт Уште денес пекол а потоа нагло влошување на времето

Подгответе се за пресврт: Уште денес пекол, а потоа нагло влошување на времето

Прес 24 | пред една недела

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Подгответе се Не очекува НЕВРЕМЕ

Подгответе се: Не очекува НЕВРЕМЕ!

Sky | пред една недела

Утре во текот на денот ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на...

Македонија утре под влијание на циклон Засилен ветер пороен дожд и пад на температурите

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Кајгана | пред една недела

Под влијание на висински циклон, утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Македонија утре под влијание на циклон Засилен ветер пороен дожд и пад на температурите

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Макфакс | пред една недела

Под влијание на висински циклон, утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Македонија утре под влијание на циклон Засилен ветер пороен дожд и пад на температурите

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Денар | пред една недела

Под влијание на висински циклон утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Алфа | пред една недела

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе достигне до 40 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во...

Од утре разладување температурите ќе паднат за 10 до 15 степени

Од утре разладување, температурите ќе паднат за 10 до 15 степени

еМАГАЗИН | пред една недела

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

НАЈНОВА ПРОГНОЗА Еве како ќе се движат температурите наредниве денови

НАЈНОВА ПРОГНОЗА: Еве како ќе се движат температурите наредниве денови...

Sky | пред една недела

Утре во текот на денот ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на...

Пороен дожд силен ветер и град  еве што не очекува од утре

Пороен дожд, силен ветер и град - еве што не очекува од утре

Sky | пред една недела

Утре во текот на денот ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на...

Драстична промена засилен ветер локално невреме со пороен дожд и грмежи

Драстична промена: засилен ветер, локално невреме со пороен дожд и грмежи

Прес 24 | пред една недела

Утре под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. В о текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Уште два пеколни дена од недела заладување

Уште два пеколни дена, од недела заладување

MK News | пред една недела

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево...

Драстична промена засилен ветер локално невреме со пороен дожд и грмежи

Драстична промена: засилен ветер, локално невреме со пороен дожд и грмежи

Скопје24 | пред една недела

Утре под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. В о текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец,...

Пороен дожд силен ветер и град  еве што не очекува од утре

Пороен дожд, силен ветер и град - еве што не очекува од утре

Sky | пред една недела

Утре во текот на денот ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Кон крајот на...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ  Утре доаѓа циклон кој носи вистинско изненадување

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ - Утре доаѓа циклон кој носи вистинско изненадување!

Sky | пред една недела

Под влијание на висински циклон, утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Еве од кога се очекува опаѓање на температурите за 10 степени

Еве од кога се очекува опаѓање на температурите за 10 степени!

Sky | пред една недела

И утре ќе се задржи претежно сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. Во сабота во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и ќе дува засилен југозападен ветер, но дневната...

Денеска пекол а од сабота

Денеска пекол, а од сабота...

Sky | пред една недела

Сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од од 14 до 22 степени Целзиусови, а максималните...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ Времето носи големо изненадување

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Времето носи големо изненадување!

Sky | пред една недела

И утре ќе се задржи претежно сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. Во сабота во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и ќе дува засилен југозападен ветер, но дневната...

И денеска високи температури

И денеска високи температури

Нетпрес | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Уште денес пекол од утре врнежи

Уште денес пекол, од утре врнежи

Фактор | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

A1on | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

И денеска високи температури од утре промена на времето

И денеска високи температури, од утре промена на времето

Нетпрес | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Денеска повторно високи температури од утре промена на времето во Македонија

Денеска повторно високи температури, од утре промена на времето во Македонија

Курир | пред една недела

Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе достигне до 40 степени. Во сабота во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и ќе дува засилен...

Сончево и многу топло температура до 40 степени

Сончево и многу топло, температура до 40 степени

МТВ 1 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и топло

Сончево и топло

Кајгана | пред една недела

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од од 14 до 22 степени...

Уште два пеколни дена од недела заладување

Уште два пеколни дена, од недела заладување

+Инфо | пред една недела

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево...

И денеска температури до 40 степени заладување во недела

И денеска температури до 40 степени, заладување во недела

24 вести | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Уште утре пеколно топло време  за викендот заладување и дожд

Уште утре пеколно топло време – за викендот заладување и дожд

Актуелно24 | пред една недела

И утре ќе се задржи претежно сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. Во сабота во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и ќе дува засилен југозападен ветер, но дневната...

Сончево и топло

Сончево и топло

Макфакс | пред една недела

Сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од од 14 до 22 степени Целзиусови, а максималните...

Времето во Македонија сончево и многу топло

Времето во Македонија сончево и многу топло

ТВ Нова | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Денеска повторно високи температури од утре промена на времето во Македонија

Денеска повторно високи температури, од утре промена на времето во Македонија

Вистина | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Канал 5 | пред една недела

Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Температурата ќе достигне...

Денес завршува низата на тропски денови какво време да очекуваме овој викенд

Денес завршува низата на тропски денови, какво време да очекуваме овој викенд?

Скопје Инфо | пред една недела

Денес е петок, 11 август 2017 година, 223-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:32, а ќе зајде во 19:43 часот. Денот ќе трае 14 часа и 11 минути. Во утринските часови имаме претежно сончево и топло...

Времето денес сончево и многу топло температурите до 40 степени

Времето денес сончево и многу топло, температурите до 40 степени

Денар | пред една недела

Сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од 14 до 22 степени Целзиусови, а максималните...

Пеколно топло И денеска броиме до 40

Пеколно топло: И денеска броиме до 40!

За Се | пред една недела

Денеска е петок, 11 август 2017 година, 222-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 143 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 36 минути, а ќе зајде во 19 часот и 41 минута. Денов...

Спремете се за пресврт Уште денес пекол а потоа следи дрсатична промена на времето

Спремете се за пресврт: Уште денес пекол а потоа следи дрсатична промена на времето

Прес 24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Локално | пред една недела

– Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ  Утре доаѓа циклон кој носи вистинско изненадување

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ - Утре доаѓа циклон кој носи вистинско изненадување!

Sky | пред една недела

Под влијание на висински циклон, утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен...

Еве какво време ќе имаме периодов Викенд и петдневна временска прогноза

Еве какво време ќе имаме периодов: Викенд и петдневна временска прогноза

Таратур | пред една недела

Денес е петок, 11 август 2017 година, 223 ден во годината. Сонцето изгреа во 05:32, а ќе зајде во 19:43 часот. Денот ќе трае 14 часа и 11 минути. Во утринските часови имаме претежно сончево и топло време...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Алсат-М | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло  со температури до 40 степен

Сончево и многу топло – со температури до 40 степен

Локално | пред една недела

– Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Денеска пекол а од сабота

Денеска пекол, а од сабота...

Sky | пред една недела

Сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Минималните температури ќе се движат од од 14 до 22 степени Целзиусови, а максималните...

Времето денеска сончево и многу топло

Времето денеска: сончево и многу топло

Р.С. Европа | пред една недела

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде...

Денеска сончево и многу топло утре дожд од недела заладување

Денеска сончево и многу топло, утре дожд, од недела заладување

МКД | пред една недела

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, а во источните делови од јужен правец. УВ индексот ќе биде 9. Највисоки дневни температури ќе...

Денес повторно пекол а од утре

Денес повторно пекол а од утре...

Пулс 24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Вечер | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40 степени

Сончево и многу топло, температура до 40 степени

Скопје24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

И денеска екстремно топло викендот носи дожд грмежи и пад на температурите

И денеска екстремно топло, викендот носи дожд, грмежи и пад на температурите

Кумановски муабети | пред една недела

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минимиланите...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

ТВ 21 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло

Сител | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

Сончево и многу топло температура до 40

Сончево и многу топло, температура до 40

Слободна Македонија | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени. Во Скопје...

ВРЕМЕ Високи температури и денеска еве кога се очекуваат промени

ВРЕМЕ: Високи температури и денеска, еве кога се очекуваат промени

Среќа | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната температура ќе се движи 32 до 40 степени. Времето...

ВРЕМЕ Високи температури и денеска еве кога се очекуваат промени

ВРЕМЕ: Високи температури и денеска, еве кога се очекуваат промени

Вистина | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната температура ќе се движи 32 до 40 степени. Времето...

Пеколот продолжува утре нè очекуваат 40 степени

Пеколот продолжува-утре нè очекуваат 40 степени

Република | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната температура ќе се движи 32 до 40 степени. Времето...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност