Латинска Америка ја отфрли заканата на Трамп за Венецуела со воена операција

Латинска Америка ја отфрли заканата на Трамп за Венецуела со воена операција

Нетпрес | пред 7 месеци

Откако со месеци го напаѓаа непопуларниот левичарски претседател на Венецуела, Николас Мадуро, државите од Латинска Америка силно се спротиставија на американската закана со воена интервенција во оваа...

Венецуела  Воената опција на Трамп е непријателски чин

Венецуела: Воената опција на Трамп е непријателски чин

Локално | пред 7 месеци

Владата во Венецуела енергично ги отфрли наводите на американскиот претседател, Доналд Трамп, за можна воена опција за решавање на политичката криза во земјата. Владата ги оцени наводите на Трамп како...

Венецуела  Воената опција на Трамп е непријателски чин

Венецуела: Воената опција на Трамп е непријателски чин

Макфакс | пред 7 месеци

Владата во Венецуела енергично ги отфрли наводите на американскиот претседател, Доналд Трамп, за можна воена опција за решавање на политичката криза во земјата. Владата ги оцени наводите на Трамп како...

Претседателот Трамп не исклучува воена интеревенција во Венецуела

Претседателот Трамп не исклучува воена интеревенција во Венецуела

Телма | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна војна на зборови со Венецуела велејќи дека не ја отфрла воената интервенција во оваа држава.  По ова министерот за одбрана на латиноамериканската...

Трамп сега се заканува и со воена интервенција во Венецуела

Трамп сега се заканува и со воена интервенција во Венецуела

Нова ТВ | пред 7 месеци

По една недела остра реторика со Северна Кореја, американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна „војна на зборови“ со Венецуела, истакнувајќи дека не исклучува и воената интервенција таму. Трамп...

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Макфакс | пред 7 месеци

Како одговор на ескалацијата на политичката криза во Венецуела и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта, американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

A1on | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро...

1242 5000Трамп не исклучува воена интервенција во Венецуела

1242/5000Трамп не исклучува воена интервенција во Венецуела

Р.С. Европа | пред 7 месеци

По една недела размена на остра реторика со Северна Кореја, американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна војна на зборови со Венецуела велејќи дека не ја отфрла воената интервенција таму. Трамп...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Таратур | пред 7 месеци

Вашингтон не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на претседателот Николас Мадуро да ја консолидира власта. „Имаме многу опции...

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Актуелно24 | пред 7 месеци

Како одговор на ескалацијата на политичката криза во Венецуела и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта, американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

24 вести | пред 7 месеци

Вашингтон не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на претседателот Николас Мадуро да ја консолидира власта. „Имаме многу опции...

Трамп со закана за Венецуела

Трамп со закана за Венецуела

DW | пред 7 месеци

Со оглед на страдањето на луѓето во јужноамериканската држава, според претседателот на САД во опција е и воена интервенција. Американскиот претседател, Доналд Трамп, изрази загриженост поради хуманитарната...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

+Инфо | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро...

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Алсат-М | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро...

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Sky | пред 7 месеци

Како одговор на ескалацијата на политичката криза во Венецуела и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта, американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Сител | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност