Едно лице загина на протестот во Вирџинија

Едно лице загина на протестот во Вирџинија

Макфакс | пред 7 месеци

На протестот во Шарлотсвил едно лице загина кога автомобил влета во насобраната толпа. Во инцидентот се повредени најмалку 19 луѓе. „Полицијата е на терен. Пријавени се три инциденти со автомобили. Пријавени...

Насилство на протестите во Шарлотсвил  автомобил се залетал во толпата  еден мртов

Насилство на протестите во Шарлотсвил, автомобил се залетал во толпата, еден мртов

A1on | пред 7 месеци

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара „обединување на десничарите против тоталитарен комунизам“ и „афирмација на правата...

Хаос на собир на националисти во САД  автомобил се заби меѓу демонстрантите  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

Хаос на собир на националисти во САД, автомобил се заби меѓу демонстрантите (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД | пред 7 месеци

Властите на Шарлотсвил и американската сојузна држава Вирџинија прогласија вонредна состојба поради марш на десничарите во Тој град. Две лица се повредени во судирот на продесничарските групи и контрадемонстрантите,...

Aвтомобил се залетал во толпата  еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Aвтомобил се залетал во толпата, еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Република | пред 7 месеци

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара обединување на десничарите против тоталитарен комунизам и афирмација на правата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност