Силно невреме со град ја зафати Србија

Силно невреме со град ја зафати Србија

A1on | пред 7 месеци

Силно невреме проследено со голема количина на град ја зафати денеска Србија и создаде атмосфера како на вистинска зима. Градот направил и големи штети по земјоделските култури, а бил со големина на грашок....

Централна Србија побеле од град  Галерија

Централна Србија побеле од град (Галерија)

Канал 5 | пред 7 месеци

Синоптичарите предвидуваат дека се очекуваат врнежи и во текот на ноќта . Силно невреме со град го зафати селото Горни Бранетиќи , во близина на Горњи Милановац , каде градот изгледаше како да е снег....

Силно невреме со град ја погоди Србија  фото видео

Силно невреме со град ја погоди Србија (фото+видео)

Кумановски муабети | пред 7 месеци

Силно невреме денеска ја го зафати Горњи Милановац во Србија каде падал град со големина на грашок, кој мештаните, според она што го пренесуваат медиумите, го чистеле со лопати. Слично невреме било забележано...

Страшно невреме со силен дожд и град   улиците станаа бели

Страшно невреме со силен дожд и град - улиците станаа бели

Sky | пред 7 месеци

Силно невреме попладнево ја погоди Србија, а најголема количина град паднал во Горни Милановац. Српските медиуми пренесуваат дека градот, со големина на зрно грашок, предизикал штета на овошните култури....

Невреме во Србија  Горни Милановац побелен од град

Невреме во Србија, Горни Милановац побелен од град

Република | пред 7 месеци

Силно невреме попладнево ја погоди Србија, а најголема количина град паднал во Горни Милановац, кој е победел од градот што паѓал а бил со големина на зрно грашок. Невремето ги зафатило и Чачак и Лучани,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност