Безос  Гејтс и Цукерберг изгубија 4 5 млд  долари поради односите меѓу САД и С  Кореја

Безос, Гејтс и Цукерберг изгубија 4,5 млд. долари поради односите меѓу САД и С. Кореја

Локално | пред 7 месеци

Војната со зборови меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и Северна Кореја ги чинеше Џеф Безос, Бил Гејтс и Марк Цукерберг дури 4,5 милијарди долари затоа што акциите паднаа поради политичката напнатост....

Закерберг со најголема заработка во 2017

Закерберг со најголема заработка во 2017

Кајгана | пред 7 месеци

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат...

Цукерберг со најголема заработка во 2017

Цукерберг со најголема заработка во 2017

Макфакс | пред 7 месеци

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот, основачот на интернет гигантот Facebook, Марк Цукерберг, остварил најголема заработка годинава, а титулата најбогат човек на...

Закерберг со најголема заработка во 2017

Закерберг со најголема заработка во 2017

Иновативност | пред 7 месеци

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат...

Цукерберг руши рекорди со најголема заработка

Цукерберг руши рекорди со најголема заработка

+Инфо | пред 7 месеци

Основачот и директор на интернет гигантот Фејсбук, Марк Цукерберг остварил најголема заработка годинава и му фали уште некоја милијарда за да избие на самиот врз како најбогат човек на светот, титула која...

Марк Цукерберг заработил најмногу пари во 2017 година

Марк Цукерберг заработил најмногу пари во 2017 година

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот, основачот на интернет гигантот Facebook, Марк Цукерберг, остварил најголема заработка годинава, а титулата најбогат човек на...

Закерберг со најголема заработка во 2017

Закерберг со најголема заработка во 2017

Скопје24 | пред 7 месеци

Само уште некоја милијарда и ќе биде на врвот на најбогатите луѓе во светот. Основачот на Facebook, Марк Закерберг, остварил најголема заработка годинава. Според податоците на „Bloomberg“, титулата најбогат...

Цукерберг сруши рекорди со најголема заработка

Цукерберг сруши рекорди со најголема заработка

Фактор | пред 7 месеци

Основачот и директор на интернет гигантот Facebook остварил најголема заработка годинава и му фали уште некоја милијарда за да избие на самиот врз како најбогат човек на светот, титула која има големи...

Марк Закерберг со најголема заработка во 2017

Марк Закерберг со најголема заработка во 2017

Факултети | пред 7 месеци

( Фото: Youtube / Printscreen ) Сопственикот на „Фејсбук“, Марк Закерберг , заработил најмногу пари во светот во 2017 година, а само во еден ден неделава заработил една милијарда долари, пишува „Тајм“....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност