Мирен протест пред МВР против полициска бруталност Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност: Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот

Курир | пред 7 месеци

Триесетина млади протестираа против политичката бруталност и побараа одговорност од страна на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тие исто така побараа случајот во целост да се расветли и...

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот кој тешко рани двајца малолетници

Мирен протест пред МВР против полициска бруталност: Младите бараат одговорност од Спасовски и санкции за полицаецот кој тешко рани двајца малолетници

Курир | пред 7 месеци

Триесетина млади протестираа против политичката бруталност и побараа одговорност од страна на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тие исто така побараа случајот во целост да се расветли и...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

A1on | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено...

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА Полицаец застрела двајца малолетници едниот е во сериозна состојба

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА: Полицаец застрела двајца малолетници, едниот е во сериозна состојба

ТВ Нова | пред 7 месеци

Полицаец застрелал двајца малолетници, од кои едниот се наоѓа во тешка состојба, во инцидент што се случил во близина на градската капела во Струмица. Пукањето се случила при обид на полициските службеници...

МАЛОЛЕТНИКОТ ВО КОЈ ПУКАШЕ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации

МАЛОЛЕТНИКОТ ВО КОЈ ПУКАШЕ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации

Infomax | пред 7 месеци

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш. Седумнаесет годишното...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Сител | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено...

Полицаец пукал во седумнаестгодишници едниот тешко повреден

Полицаец пукал во седумнаестгодишници, едниот тешко повреден

24 вести | пред 7 месеци

Внатрешната контрола при МВР и истрагата на која се работи  треба да утврди дали имало пречекорување во овластувањата од страна на полицаецот кој вчера  со службениот пиштол рани две малолетни момчиња...

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

Алфа | пред 7 месеци

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш. Седумнаесет годишното...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Вечер | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Вечер | пред 7 месеци

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено...

Полицаец пукал во малолетни крадци еден се бори за живот

Полицаец пукал во малолетни крадци, еден се бори за живот

Телма | пред 7 месеци

Полицијата ќе истражува дали нивниот службеник ги пречекорил своите овластувања при вчерашниот инцидент, во кој се застрелани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица. Од Основното...

Истрага за полицаецот  кој со службен пиштол пукаше кон малолетници

Истрага за полицаецот , кој со службен пиштол пукаше кон малолетници

Канал 5 | пред 7 месеци

Вчера  околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возило Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Алфа | пред 7 месеци

На лице место излегол Јавен обвинител, а во расчистувањето на случајот веднаш е вклучена и Внатрешната контрола на МВР за да се испита постапката на полициските службеници. Полициски службеници од СВР...

Полиција прво со автомобил бркала малолетници по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

Полиција прво со автомобил бркала малолетници, по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

A1on | пред 7 месеци

По пријава за кражба во викендица во близина на браната Мантово, полициски службеници од СВР Струмица на влезот на градот се обиделе да застанат возило Опен Фронтера, со словенечки регистарски таблици,...

Полицаец пукал со службениот пиштол повредени две момчиња од Радовиш

Полицаец пукал со службениот пиштол, повредени две момчиња од Радовиш

MK News | пред 7 месеци

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Бркај работа | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Детали како полицаецот ги застрелал двајцата маллетници во Струмица

Детали како полицаецот ги застрелал двајцата маллетници во Струмица

Нетпрес | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Курир | пред 7 месеци

-Според првичните информации, до инцидентот дошло кога екипи од СВР Струмица се обиделе да го сопрат возилото во кое биле двајцата малолетници, а за кои претходно било пријавено дека се обиделе да извршат...

Обвинители вршат увид во случајот со повредените малолетници со полициски пиштол полицаецот е задржан во станица

Обвинители вршат увид во случајот со повредените малолетници со полициски пиштол, полицаецот е задржан во станица

МКД | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Вистина | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Сител | пред 7 месеци

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат...

Двајца малолетници повредени со службен полициски пиштол во Струмица

Двајца малолетници повредени со службен полициски пиштол во Струмица

Кајгана | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје...

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Канал 5 | пред 7 месеци

Според првичните информации, до инцидентот дошло кога екипи од СВР Струмица се обиделе да го сопрат возилото во кое биле двајцата малолетници, а за кои претходно било пријавено дека се обиделе да извршат...

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Макфакс | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

+Инфо | пред 7 месеци

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

Прес 24 | пред 7 месеци

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат,...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолтници

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолтници

+Инфо | пред 7 месеци

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца...

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Актуелно24 | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

Локално | пред 7 месеци

Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако во петок попладне во него пукал полицаец во самоодбрана, кај градската капела во...

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Пулс 24 | пред 7 месеци

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец ова се деталите

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Скопје24 | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Прес 24 | пред 7 месеци

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од...

ОЈО Струмица врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

ОЈО Струмица врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

ТВ 21 | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Продолжува истрагата за полицаецот кој застрела двајца малолетници од кои едниот во градниот кош

Продолжува истрагата за полицаецот кој застрела двајца малолетници од кои едниот во градниот кош

Ако | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Пукање во Македонија  има ранети

Пукање во Македонија - има ранети

Sky | пред 7 месеци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено...

Полицаец од Струмица рани две малолетни лица во самоодбрана

Полицаец од Струмица рани две малолетни лица во самоодбрана

Таратур | пред 7 месеци

Малолетно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол, како што тврдел, во самоодбрана. Друго момче е повредено во...

Полицаец по бркотница и пружање отпор пукал во малолетници во Струмица

Полицаец по бркотница и пружање отпор пукал во малолетници во Струмица

Фактор | пред 7 месеци

По бркотница со автомобил и пружање отпор полицаец отворил оган од службениот пиштол со кој ранил две малолетни момчиња од Струмица. Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната...

Полицаец ранил две деца во Струмица

Полицаец ранил две деца во Струмица

Скопје24 | пред 7 месеци

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од...

Во Струмица полицаец ранил две малолетни лица

Во Струмица полицаец ранил две малолетни лица

МКД | пред 7 месеци

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од...

Режимската полиција на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 години

Режимската полиција на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници: Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 години

Слободна Македонија | пред 7 месеци

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава...

Полицаец пукал од службен пиштол во Струмица двајца малолетници ранети

Полицаец пукал од службен пиштол во Струмица, двајца малолетници ранети

Нетпрес | пред 7 месеци

Во петокот околу 12,40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полциски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски...

Режимската полицијата на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 години

Режимската полицијата на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници: Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 години

Курир | пред 7 месеци

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

Полицаец со службен пиштол ранил двајца тинејџери во Струмица

Полицаец со службен пиштол ранил двајца тинејџери во Струмица

24 вести | пред 7 месеци

Седумнаесет годишно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол. Друго момче е повредено во нога. Полицаецот тврди...

ПОЛИЦИЈАТА НА КОМУЊАРСКИОТ РЕЖИМ ПУКА ВО ДЕЦА Во Струмица пукано врз малолетници ранети деца на возраст од 16 и 17 години

ПОЛИЦИЈАТА НА КОМУЊАРСКИОТ РЕЖИМ ПУКА ВО ДЕЦА: Во Струмица пукано врз малолетници, ранети деца на возраст од 16 и 17 години!

Infomax | пред 7 месеци

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

+Инфо | пред 7 месеци

Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец во самоодбрана, кај градската капела во Струмица....

Курир Детали за пукањето во Струмица две деца повредени  едното пренесено во Скопје

Курир: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени – едното пренесено во Скопје

ТВ Нова | пред 7 месеци

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

ПУКАЊЕ ВО СТРУМИЦА  Ранети две момчиња

ПУКАЊЕ ВО СТРУМИЦА - Ранети две момчиња!

Sky | пред 7 месеци

Момче на возраст од 17 години кое било од Радовиш е тешко повреденo и итно е пренесено во скопските клиники, откако попладнево во него пукал полициски службеник на должност. Уште едно момче е повредено...

ЕКСКЛУЗИВНО Детали за пукањето во Струмица две деца повредени едното пренесено во Скопје

ЕКСКЛУЗИВНО: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени- едното пренесено во Скопје

Курир | пред 7 месеци

Во возилото, според неофицијални извори, биле и четири малолетни момчиња. Според она што го дознаваме неофицијално, малолетниот возач ја игнорирал наредбата на полициските службеници и наместо да го запре...

Пукање во Струмица Две деца повредени едно пренесено во Скопје на Ургентен

Пукање во Струмица: Две деца повредени, едно пренесено во Скопје на Ургентен

Прес 24 | пред 7 месеци

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

ДЕТАЛИ ЗА ПУКОТНИЦАТА ВО СТРУМИЦА Полицаецот пукал во 17 и 16 годишно момче откако го нападнале по брканица со автомобили

ДЕТАЛИ ЗА ПУКОТНИЦАТА ВО СТРУМИЦА: Полицаецот пукал во 17 и 16 годишно момче откако го нападнале по брканица со автомобили!

Infomax | пред 7 месеци

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

ЕКСКЛУЗИВНО Детали за пукањето во Струмица две деца повредени едното пренесено во Скопје

ЕКСКЛУЗИВНО: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени- едното пренесено во Скопје

Exclusive | пред 7 месеци

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.)...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност