Најбизарниот човек на светот јаде струја  Ако во куќата нема храна  јас имам жици и тие ме заситуваат  ФОТО ВИДЕО

Најбизарниот човек на светот јаде струја: Ако во куќата нема храна, јас имам жици и тие ме заситуваат (ФОТО+ВИДЕО)

Курир | пред 7 месеци

Вели дека тој дар го открил сосем случајно. Бил на работа и ја допрел жицата под напон, но не му било ништо. Одлучил подобро да ги истражи своите супермоќи. Фатил уште неколку жици под напон и сфатил дека...

Ако нема храна дома  овој човек јаде струја

Ако нема храна дома, овој човек јаде струја

Фактор | пред 7 месеци

Нареш Кумар (42) од Индија вели дека кога дома нема храна, јаде жици со струја и тоа го заситува половина час. Тој верува дека 80% од неговото тело е струја. Вели дека сосема случајно открил дека има ваква...

Можете ли да јадете струја  Овој човек може

Можете ли да јадете струја? Овој човек може

Интересно | пред 7 месеци

Кумар црпи енергија од електричната струја и тоа го храни, кога дома нема јадење. Тој вели дека дарбата ја открил на работа и сосема случајно, кога допрел жица под напон, но ништо лошо не му се случило....

Тој буквално јаде струја наместо храна

Тој буквално јаде струја наместо храна

Прес 24 | пред 7 месеци

Нареш Кумар е 42-годишен маж од Индија кој тврди дека има единствена дарба. Вели дека црпи сила од електричната енергија и дека тоа храни, па нема потреба да јаде ништо друго. Тој вели дека оваа дарба...

Најбизарниот човек на светот   ЈАДЕ СТРУЈА

Најбизарниот човек на светот – ЈАДЕ СТРУЈА

Таратур | пред 7 месеци

Нареш Кумар од Индија вели дека кога дома нема храна, јаде жици со струја и тоа го заситува половина час. Вели дека тој дар го открил сосем случајно. Бил на работа и ја допрел жицата под напон, но не му...

Најбизарниот човек на светот   Единствениот на планетава кој јаде струја

Најбизарниот човек на светот – Единствениот на планетава кој јаде струја

Reporter.mk | пред 7 месеци

Мисли дека 80% од неговото тело е струја… Нареш Кумар (42) од Индија тврди дека има единствен дар. Вели дека ја црпи својата сила од струјата, и дека таа го „храни“, па не треба да јаде ништо друго. Вели...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност