Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

+Инфо | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероидот 2012 ТЦ4 има димензии...

Огромен разорен астероид ќе помине покрај Земјата на 12 октомври

Огромен разорен астероид ќе помине покрај Земјата на 12 октомври

Reporter.mk | пред 7 месеци

Тој на Земјата ќе и се приближи на растојание, кое отприлика, е десет пати поблиско од Месечината.Астероидот, кој астрономите за прв пат после пет години го забележаа со помош на ESO телескопот во Чиле,...

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

A1on | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероидот 2012 ТЦ4 има димензии...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

USB | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат го забележале по 5 години, на 12-ти октомври ќе помине покрај Земјата и ќе ја промаши за 44.000 километри. Астероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото...

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

MK News | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероидот 2012 ТЦ4 има димензии...

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Алфа | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероид, кој астрономите...

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Алсат-М | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероидот 2012 ТЦ4 има димензии...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

Нетпрес | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат го забележале по 5 години, на 12-ти октомври ќе помине покрај Земјата и ќе ја промаши за 44.000 километри. Aстероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

Курир | пред 7 месеци

Астероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото блиско поминување покрај Земјата ќе биде можност астрономите да дознаат нешто повеќе за него, наведува Европската вселенска агенција. -Малиот...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

Прес 24 | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат го забележале по 5 години, на 12-ти октомври ќе помине покрај Земјата и ќе ја промаши за 44.000 километри. Астероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

Вистина | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат го забележале по 5 години, на 12-ти октомври ќе помине покрај Земјата и ќе ја промаши за 44.000 километри. Астероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото...

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Сител | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат по пет години го воочиле со помош на ЕСО телескопот во Чиле, на 12 октомри ќе мине близу Земјата и ќе ја „утне“ за само 44 илјади километри. Астероидот 2012 ТЦ4 има димензии...

Астероид се приближува кон Земјата

Астероид се приближува кон Земјата

Скопје24 | пред 7 месеци

Астероид, кој астрономите прв пат го забележале по 5 години, на 12-ти октомври ќе помине покрај Земјата и ќе ја промаши за 44.000 километри. Астероидот 2012 TC4 има димензии меѓу 15 и 30 метри, а неговото...

Голем како зграда   Астероид ќе прелета  за влакно  покрај Земјата   Видео илустрација

Голем како зграда | Астероид ќе прелета “за влакно” покрај Земјата | Видео илустрација

Кукурику | пред 7 месеци

Астероид голем помеѓу 15 и 30 метри пет години се криел во вселената, а сега знаеме дека ќе ја утне Земјата за 44.000 километри. Ако Земјата му беше на патот, ударот би бил како оној над Чељабинск. Астероидот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност