Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

A1on | пред 7 месеци

Британското Министерство за одбрана соопшти денеска дека мал дрон, слетал на палубата на најголемиот британски воен брод, носачот на авиони „Квин Елизабет“. Министерството наредило итна истрага околу безбедносната...

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Курир | пред 7 месеци

Министерството наредило итна истрага околу безбедносната состојба на носачот и пропустот што бил направен. Бродот се наоѓал на пристаништето Инвергордон, во шкотскиот Хајлендс. Аматер-снимател го насочил...

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

ТВ 21 | пред 7 месеци

Британското Министерство за одбрана соопшти денеска дека мал дрон, слетал на палубата на најголемиот британски воен брод, носачот на авиони „Квин Елизабет“. Министерството наредило итна истрага околу безбедносната...

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Дрон слетал на палубата на британски носач на авиони без да биде регистриран или попречен

Скопје24 | пред 7 месеци

Британското Министерство за одбрана соопшти денеска дека мал дрон, слетал на палубата на најголемиот британски воен брод, носачот на авиони „Квин Елизабет“. Министерството наредило итна истрага околу безбедносната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност