Дрво старо 400г  ја преживеало атомската бомба во Хирошима

Дрво старо 400г. ја преживеало атомската бомба во Хирошима

Интересно | пред 7 месеци

Во 1976 година го донирал бонсаи мајсторот Масару Јамаки, а она што е специјално во врската со ова дрво е фактот што ја преживеало атомската бомба што е фрлена во Хирошима во 1945 година. „Тоа е дар на...

Дрво старо 400 години  ја преживало и атомската бомба во Хирошима

Дрво старо 400 години, ја преживало и атомската бомба во Хирошима

Кумановски муабети | пред 7 месеци

Ова бонсаи дрво е задено во далечната 1625 година. Се наоѓа во музејот Вашингтон, а во Америка во 1976 година ја донирал бонсаи мајсторот Масару Јамаки. Она што е посебно во врска со оваа дрво е фактот...

Ова дрво е старо 400 години   Ја преживеало и атомската бомба во Хирошима

Ова дрво е старо 400 години – Ја преживеало и атомската бомба во Хирошима

Reporter.mk | пред 7 месеци

Вистината за ова дрво е откриена во 2001 година. Ова бонсаи дрво, е засадено во 1625 година. Се наоѓа во музејот Вашингтон, во Америка, откако во 1976 година беше донирано од страна на бонсаи мајсторот...

Ова дрво е старо 400 години   Ја преживеало и атомската бомба во Хирошима

Ова дрво е старо 400 години – Ја преживеало и атомската бомба во Хирошима

Скопје24 | пред 7 месеци

Вистината за ова дрво е откриена во 2001 година.Ова бонсаи дрво, е засадено во 1625 година. Се наоѓа во музејот Вашингтон, во Америка, откако во 1976 година беше донирано од страна на бонсаи мајсторот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност