Италијанскиот синдикат отвори канцеларија во Македонска Каменица

Италијанскиот синдикат отвори канцеларија во Македонска Каменица

Телма | пред 7 месеци

Италијанскиот синдикат за земјоделство ќе отвара канцеларија во Македонска Каменица, за да им ги олесни административните постапки на сеозонските работници кои напролет и наесен работат на плантажите со...

Италијански агросиндикат ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица

Италијански агросиндикат ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица

A1on | пред 7 месеци

Синдикатот за земјоделие од областа Пијамонте Италија ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица, со цел да се олесни административната процедура на лицата кои сезонски одат во оваа земја и работат земјоделие....

Италијански агросиндикат ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица

Италијански агросиндикат ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица

Сител | пред 7 месеци

Синдикатот за земјоделие од областа Пијамонте Италија ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица, со цел да се олесни административната процедура на лицата кои сезонски одат во оваа земја и работат земјоделие....

Македонските работници полесно ќе можат да одат во Италија на сезонска работа

Македонските работници полесно ќе можат да одат во Италија на сезонска работа

еМАГАЗИН | пред 7 месеци

Синдикатот за земјоделие од областа Пијамонте Италија ќе отвори канцеларија во Македонска Каменица, со цел да се олесни административната процедура на лицата кои сезонски одат во оваа земја и работат земјоделие....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност