Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Труење или стомачен вирус испрати гости на струшки хотел в болница

Локално | пред една недела

Гостин на хотелот „Изгрев“ на струшкото крајбрежје се пожали на „Мета“ дека попладнето во саботата, откако претходно појадувале во хотелот, тој и неговото семејство почнале да чувствуваат мачнина, а потоа...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

еМАГАЗИН | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија, М.Т и А.А двете...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

24 вести | пред една недела

Тројца странски туристи се затруле со храна во хотелот „Изгрев“ во Струга. Како што соопштија од министерството за внатрешни работи, медицински центар Струга пријавил дека на интерното одделение биле донесени...

Странски туристи се затруле со храна во хотел во Струга

Странски туристи се затруле со храна во хотел во Струга

За Се | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

ТВ Нова | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Лидер | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Туристи се пожалиле на труење со храна во хотел во Струга

Туристи се пожалиле на труење со храна во хотел во Струга

A1on | пред една недела

Во медицинскиот центар во Струга во интерното одделение вчера биле донесени Е.Б. од Холандија и М.Т. и А.А. од Израел, сместени во хотелот „Изгрев“ во Струга, а се жалеле на труење од храна, информираат...

Три странски туристки се затруле со храна во струшки хотел

Три странски туристки се затруле со храна во струшки хотел

Телма | пред една недела

Полицијата соопшти дека вчера претпладне во струшкиот медицински центар две туристки од Израел и една од Холандија се пожалиле на труење со храна. Трите биле сместени во струшки хотел, и по појадокот почувствувале...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Канал 5 | пред една недела

Тие, како што е наведено во полицискиот билтен, се пожалиле на труење од храна што ја конзумирале во хотелот. По укажаната лекарска помош пуштени се на домашно лекување. Со случајот се запознати јавен...

Туристи се пожалиле на труење од храна во хотел

Туристи се пожалиле на труење од храна во хотел

МКД | пред една недела

Во медицинскиот центар во Струга во интерното одделение вчера биле донесени Е.Б. од Холандија и М.Т. и А.А. од Израел, сместени во хотелот „Изгрев“ во Струга, а се жалеле на труење од храна, информираат...

Странски туристи се пожалиле на труење од храна во Струга

Странски туристи се пожалиле на труење од храна во Струга

Алсат-М | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Труење со храна во познат Македонски хотел

Труење со храна во познат Македонски хотел

Прес 24 | пред една недела

Вчера околу 09 часот и 35 минути во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои...

Туристки се затруле со храна во хотел Изгрев

Туристки се затруле со храна во хотел Изгрев

Вечер | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во саботата околу 9.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б....

Струга  Странски туристи се затруеле од храна во хотел  Изгрев

Струга: Странски туристи се затруеле од храна во хотел „Изгрев“

MK News | пред една недела

Вчера околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени...

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Странски туристи добиле труење од храна во хотел во Струга

Слободна Македонија | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Странски туристи се затруеле од храна во хотел во Струга

Странски туристи се затруеле од храна во хотел во Струга

ТВ 21 | пред една недела

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера околу 9:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени Е.Б. од Холандија,...

Имаат одмор за паметење во Струга  Странски туристи се затруеле од храна во хотел  Изгрев

Имаат одмор за паметење во Струга: Странски туристи се затруеле од храна во хотел „Изгрев“

Сител | пред една недела

Вчера околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност