Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Курир | пред една недела

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните...

Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Прес 24 | пред една недела

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда...

Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

MK News | пред една недела

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните температури...

Утре ќе биде сончево со умерена облачност температури до 30 степени

Утре ќе биде сончево со умерена облачност, температури до 30 степени

A1on | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната...

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Пулс 24 | пред една недела

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда...

Толку од свежото време еве кога не очекуваат повторно високи температури

Толку од свежото време- еве кога не очекуваат повторно високи температури

Прес 24 | пред една недела

Максимални температури од 25 Штип, Гевгелија, Струмица, Виница, Д. Капија, 24 Скопје Петровец, 23 Скопје, 22 Тетово, Охрид, 21 Берово, 19 Прилеп, Битола, Ѓуриште, 18 Пожаране, 17 Тополчани, 16 Претор,...

Утре сончево со умерена облачност

Утре сончево со умерена облачност

Канал 5 | пред една недела

Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 30 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје...

Уживајте уште малку  температурите постепено растат еве кога се враќаат жештините

Уживајте уште малку - температурите постепено растат, еве кога се враќаат жештините

Прес 24 | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Времето утре

Времето утре

Слободна Македонија | пред една недела

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната...

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА Еве што ќе се случува утре

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Еве што ќе се случува утре

Sky | пред една недела

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени. УВ индексот во наредните денови повторно ќе има...

Во 15 часот до вчера беше пекол денеска свежо  ова се температурите

Во 15 часот до вчера беше пекол, денеска свежо - ова се температурите

Прес 24 | пред една недела

Денеска врнежливо и посвежо, а од утре повторно 35 степени. Ова се температурите во Македонија во моментов:

Од утре се враќа пеколот денеска свежо  ова се температурите

Од утре се враќа пеколот, денеска свежо - ова се температурите

Прес 24 | пред една недела

Денеска врнежливо и посвежо, а од утре повторно 35 степени. Ова се температурите во Македонија во моментов:

Пад на температурите за дваесетина степени еве што не чека деновиве

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

MK News | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

Бркај работа | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови

Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови!

Sky | пред една недела

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени. УВ индексот во наредните денови повторно ќе има...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

Денешен | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

A1on | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

ТВ Нова | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Од утре нов температурен шок  се враќа пеколот

Од утре нов температурен шок - се враќа пеколот

Прес 24 | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Есен среде лето Еве каде врнеше најмногу и каде беше најстудено вчера

Есен среде лето: Еве каде врнеше најмногу и каде беше најстудено вчера

Таратур | пред една недела

Најмногу дожд или 31 литар на метар квадратен денеска наврна во Гевгелија, а најмалку во Маврово, еден литар на метар квадратен. Според податоците што вчера попладнето ги објави Управата за хидрометеролошки...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврoво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврoво и Крушево

24 вести | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Студено во Маврово Крушево Тополчани  ова се температурите

Студено во Маврово, Крушево, Тополчани - ова се температурите...

Фактор | пред една недела

Во Македонија утрово најстудено беше во Маврово, Крушево, Тополчани, каде се измерени 8 степени. Во Лазарополе се измерени температури од 9 степени, 10 во Ѓуриште и Претор, 11 во Берово и Пожаране, 12...

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Алсат-М | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Облачно со засилен северен ветер

Облачно со засилен северен ветер

Актуелно24 | пред една недела

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

Канал 5 | пред една недела

До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани, осум степени, додека највисока температура од 15 степени е измерена во Скопје - Зајчев Рид, Дојран, Струмица, Гевгелија и Демир...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

Курир | пред една недела

До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани, осум степени, додека највисока температура од 15 степени е измерена во Скопје – Зајчев Рид, Дојран, Струмица, Гевгелија и Демир...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

24 вести | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

A1on | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

Телма | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Најстудено Маврово Крушево 8 најмногу дожд 5 Виница 6 Тетово Скопје

Најстудено Маврово,Крушево 8, најмногу дожд 5 Виница, 6 Тетово, Скопје…

Локално | пред една недела

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 8 Маврово, Крушево, Тополчани, 9 Лазарополе, 10 Ѓуриште, Претор, 11 Берово, Пожаране, 12 Битола, Охрид, Прилеп, Кр. Паланка, 13 Тетово, 14 Штип, Дебар, Куманово, Виница, Скопје Петровец,...

Облачно и дождливо време со засилен ветер

Облачно и дождливо време со засилен ветер

Фокус | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Облачно со засилен северен ветер

Облачно со засилен северен ветер

Кајгана | пред една недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Есенски ден со облаци и со северен ветер

Есенски ден со облаци и со северен ветер

+Инфо | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

+Инфо | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Облачно со темпретаура до 26 степени

Нетпрес | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

Вистина | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

Курир | пред една недела

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во...

Облачно со засилен северен ветер

Облачно со засилен северен ветер

Макфакс | пред една недела

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

Канал 5 | пред една недела

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во...

Се изладивме што се изладивме од утре се враќа пеколот

Се изладивме што се изладивме-од утре се враќа пеколот

Република | пред една недела

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе...

Еве какво време ќе имаме денеска

Еве какво време ќе имаме денеска...

Фактор | пред една недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо, а претпладне во јужните делови ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Денеска студено но доаѓа нов топлотен бран

Денеска студено, но доаѓа нов топлотен бран

За Се | пред една недела

Денеска е понеделник, 17 јули 2017 година, 197-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 168 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути. Денов...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

Денешен | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Од пеколни горештини на долги ракави  температурите утринава во Македонија

Од пеколни горештини на долги ракави - температурите утринава во Македонија

Прес 24 | пред една недела

Времето во Македонија денеска променливо облачно и врнежливо, исто како и вчера. Од утре повторно не очекуваат 35. степени и сонце, со УВ индекс 9. Ова се моменталните температури утрово во Македонија.

Надвор како да е есен  еве каде наврна најмногу дожд

Надвор како да е есен - еве каде наврна најмногу дожд

Прес 24 | пред една недела

Дождот не престанува, најмногу наврна во Гевгелија и тоа 49 литри, потоа 31 Дојран, 26 Крушево, 24 Берово, 23 Струмица, 22 Демир Капија, 19 во Тополчани, 18 во Битола, 17 во Прилеп, 15 во Претор, 11 во...

И денеска облачно и врнежливо

И денеска облачно и врнежливо

МКД | пред една недела

Во претпладневните часови во Македонија времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат, а во северозападните и северните предели се очекува и процес на...

Голем пад на температурите  еве што не чека деновиве

Голем пад на температурите - еве што не чека деновиве

Прес 24 | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

И денес свежо и променливо време

И денес свежо и променливо време

Таратур | пред една недела

Времето во целата земја ќе биде свежо, променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Температурите...

Пад на температурите за дваесетина степени еве што не чека деновиве

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

Сител | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

Република | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Времето денеска променливо облачно

Времето денеска: променливо облачно

Р.С. Европа | пред една недела

Во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната...

Најмногу дожд во Гевгелија а најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија а најстудено во Маврово и Крушево

Пулс 24 | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

Слободна Македонија | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Времето денес облачно и свежо

Времето денес облачно и свежо

Пулс 24 | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Што ќе се случува со времето денес

Што ќе се случува со времето денес?

Sky | пред една недела

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

Сител | пред една недела

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР. До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани,...

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

ТВ 21 | пред една недела

Променливо облачно и посвежо време ќе преовладува денеска во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Утринските температури...

Времето се промени по пеколот дожд  до кога ќе врне

Времето се промени, по пеколот дожд - до кога ќе врне?

Вечер | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

И денеска свежо време од утре повторно пораст на температурите

И денеска свежо време, од утре повторно пораст на температурите

Кумановски муабети | пред една недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен...

Денеска облачно со засилен северен ветер

Денеска облачно со засилен северен ветер

Слободна Македонија | пред една недела

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени...

Времето се промени по пеколот дожд  до кога ќе врне

Времето се промени, по пеколот дожд - до кога ќе врне?

Сител | пред една недела

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура...

Облачно со засилен северен ветер

Облачно со засилен северен ветер

Слободна Македонија | пред една недела

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од од 10 до 18 степени...

Најстудено во Тополчани а најмногу дожд наврна во Гевгелија

Најстудено во Тополчани, а најмногу дожд наврна во Гевгелија

+Инфо | пред една недела

Во Гевгелија денеска наврна 31 литар на метар квадратен дожд, додека во Маврово само еден литар на квадратен метар, соопшти Управата за хидрометеролошки работи. Воо Берово и Тополчани наврнаа 14 литри...

И утре свежо до 26 степени

И утре свежо, до 26 степени

Макфакс | пред една недела

Времето утре во целата земја ќе биде свежо како и денес, променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен...

Уживавме во дождот и разладувањето  уште утре пријатно време а потоа следува пекол

Уживавме во дождот и разладувањето - уште утре пријатно време, а потоа следува пекол

Прес 24 | пред една недела

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Oблачно и свежо, со врнежи од дожд, кои на места  беа обилни. Во југозападниот дел од земјата имаше појава на нестабилна облачност со пороен  дожд и грмежи. Дуваше умерен, на места повремено...

И утре свежо со температура до 26 степени

И утре свежо, со температура до 26 степени

+Инфо | пред една недела

Времето утре  променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Температурите ќе достигнат максимум...

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Тополчани

Канал 5 | пред една недела

Според податоците што попладнево ги објави Управата за хидрометеролошки работи освен Гевгелија до 16 часот најмногу дожд има наврнато во Берово и Тополчани 14 л/м2, по што следуваат Претор 13, Струмица...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Тополчани

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Тополчани

A1on | пред една недела

Најмногу дожд или 31 литар на метар квадратен денеска наврна во Гевгелија, а најмалку во Маврово само еден литар на метар квадратен. Според податоците што попладнево ги објави Управата за хидрометеролошки...

Гевгелија рекордер по наврнат дожд еве каде најмногу врнеше

Гевгелија рекордер по наврнат дожд, еве каде најмногу врнеше...

Фактор | пред една недела

Гевгелија денеска е рекордер по наврнат дожд. Во градот паднаа 31 литар дожд на метар квадратен, а најмалку дожд наврна во Маврово, само еден литар на метар квадратен. Според податоците од Управата за...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Тополчани

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Тополчани

ТВ Нова | пред една недела

Најмногу дожд или 31 литар на метар квадратен денеска наврна во Гевгелија, а најмалку во Маврово само еден литар на метар квадратен. Според податоците што попладнево ги објави Управата за хидрометеоролошки...

И утре свежо до 26 степени

И утре свежо, до 26 степени

Sky | пред една недела

Времето утре во целата земја ќе биде свежо како и денес, променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен...

ОД ПОНЕДЕЛНИК Температурата ќе го надмине 35 тиот степен вредноста на УВ индексот ќе биде многу висока

ОД ПОНЕДЕЛНИК: Температурата ќе го надмине 35-тиот степен, вредноста на УВ индексот ќе биде многу висока!

Sky | пред една недела

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. На повеќе места ќе дува засилен североисточен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 6. Дневната...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Кајгана | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Локално | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Макфакс | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

A1on | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Утре облачно и свежо а од понеделник

Утре облачно и свежо, а од понеделник...

Sky | пред една недела

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. На повеќе места ќе дува засилен североисточен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 6. Дневната...

Вистински есенски ден искористете го бидејќи нема да потрае  еве кога се враќаат горештините

Вистински есенски ден, искористете го бидејќи нема да потрае - еве кога се враќаат горештините

Прес 24 | пред една недела

Денеска, под влијание на значително постудена воздушна маса од север, времето ќе биде облачно и свежо, со умерен до засилен северен ветер. Во целата земја ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено...

По пеколната недела денеска драстичен пад на температурата

По пеколната недела, денеска драстичен пад на температурата

Позитив | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

ТВ Нова | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Канал 5 | пред една недела

Најстудено утрово е во Лазарополе, Маврово и Крушево каде се измерени 12 степени додека најтопло во Дојран со 20 степени потоа Гевгелија 19 па следуваат Битола, Тетово, Струмица, Претор, Куманово, Демир...

Драстичен пад на температурите во Македонија ова е најниската измерена утрово

Драстичен пад на температурите во Македонија- ова е најниската измерена утрово

Курир | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Денеска облачно и дождливо време

Нетпрес | пред една недела

Времето денеска ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м 2 ). ). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Лазарополе Маврово и Крушево утрово со најниски температури

Лазарополе, Маврово и Крушево утрово со најниски температури

Фактор | пред една недела

Во Лазарополе, Маврово и Крушево утрово  се измерени 12 степени. Во Берово температурата беше 13, 14 степени во Пожаране, Ѓуриште, 16 во Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 во Охрид, Прилеп, 18...

Во Берово врне а во Маврово и Лазарополе утрово најладно

Во Берово врне, а во Маврово и Лазарополе утрово најладно

+Инфо | пред една недела

Во текот на ноќта се задржа претежно облачно со умерен, а во Скопје повремено и засилен северен ветер (околу 45км/час). Во вечерните часови и во првата половина од ноќта на места беше и нестабилно со пороен...

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Облачно и свежо, со врнежи од дожд

A1on | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Времето денеска свежо со врнежи од дожд

Времето денеска свежо со врнежи од дожд

Р.С. Европа | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни со над 30 литри на метар квадратен. Најдолго и континуирано се очекува...

Драстичен пад на температурите во Македонија ова е најниската измерена утрово

Драстичен пад на температурите во Македонија- ова е најниската измерена утрово

Вистина | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Од денеска дожд и пониски температури

Од денеска дожд и пониски температури

Кајгана | пред една недела

Времето денеска ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Од денес дожд и пониски температури

Од денес дожд и пониски температури

Актуелно24 | пред една недела

Времето денес ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни.Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Актуелно24 | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

24 вести | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Врнежи и пад на температурите за дури дваесетина степени

Врнежи и пад на температурите за дури дваесетина степени

Фокус | пред една недела

По енормно високите температури над 40-от степен, денеска во земјава има голем пад на температурите и тоа за речиси 20 степени. Од УМХР информираат дека времето денеска ќе биде облачно и свежо, со врнежи...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе

Алсат-М | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Утрово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево а еве каде наврна најмногу дожд

Утрово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево а еве каде наврна најмногу дожд

Прес 24 | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Неделен ден со дожд и свежо време

Неделен ден со дожд и свежо време

Таратур | пред една недела

Времето денес ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни.Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Облачно и свежо, со врнежи од дожд

24 вести | пред една недела

Во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Време Облачно и свежо со врнежи од дожд

Време: Облачно и свежо, со врнежи од дожд

Алсат-М | пред една недела

Во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Облачно и свежо, со врнежи од дожд

Канал 5 | пред една недела

Локални врнежи од дожд се уште ќе има и во понеделник претпладне. Ќе дува повремено засилен северен ветер, а температурата значително ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени,...

Облачно и свежо време со врнежи од дожд

Облачно и свежо време, со врнежи од дожд

Курир | пред една недела

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната температура ќе се движи од 16 до 22 степени. Во Скопје ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Се очекуваат поројни дождови со над 30 литри на метар квадратен

Се очекуваат поројни дождови со над 30 литри на метар квадратен

Фактор | пред една недела

Во Македонија денеска се очекуваат поројни дождови. Времето ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано...

Времето во Македонија облачно и свежо со врнежи од дожд

Времето во Македонија облачно и свежо, со врнежи од дожд

ТВ Нова | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Голем пад на температурите еве какво време не очекува

Голем пад на температурите- еве какво време не очекува

Прес 24 | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Денеска со дневни температури до 22 степени на југот поројни дождови

Денеска со дневни температури до 22 степени, на југот поројни дождови

МКД | пред една недела

Облачно и свежо, со врнежи од дожд кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните делови....

Од денес дожд и пониски температури

Од денес дожд и пониски температури

Макфакс | пред една недела

Времето денес ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни.Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Облачно и свежо со врнежи од дожд

Облачно и свежо, со врнежи од дожд

Идивиди | пред една недела

Скопје, 16 јули 2017 (МИА) - Во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Најдолго и континуирано се очекува врнежите...

Облачно и свежо време со врнежи од дожд

Облачно и свежо време, со врнежи од дожд

Вистина | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Потоп во Берово најстудено утрово во Лазарополе Маврово и Крушево

Потоп во Берово, најстудено утрово во Лазарополе, Маврово и Крушево

Exclusive | пред една недела

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор, Куманово, Д. Капија,...

НЕВРЕМЕ Дожд ветер град

НЕВРЕМЕ: Дожд, ветер, град....

За Се | пред една недела

Денеска е недела, 16 јули 2017 година, 196-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 169 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 11 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути. Денов...

Ова е најниската измерена температура утрово во Македонија

Ова е најниската измерена температура утрово во Македонија

Пулс 24 | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Претпладне сончево со мала до умерена облачност попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Локално | пред една недела

– Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно на југот и истокот од земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места е можно процесите...

Денеска не очекуваат ниски температури и поројни дождови

Денеска не очекуваат ниски температури и поројни дождови

Нова ТВ | пред една недела

Во Македонија денеска ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Ќе дува повремено засилен северен ветер, а температурата значително...

Заладувањето нема да потрае еве кога почнуваат пак пеколни горештини

Заладувањето нема да потрае, еве кога почнуваат пак пеколни горештини

Сител | пред една недела

Денеска, под влијание на значително постудена воздушна маса од север, времето ќе биде облачно и свежо, со умерен до засилен северен ветер. Во целата земја ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено...

ДРАСТИЧЕН ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ Ова е најниската измерена утрово

ДРАСТИЧЕН ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Ова е најниската измерена утрово

Infomax | пред една недела

Минимални температури беа измерени : 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор,...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Популарно | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Еве какво ќе биде времето денес

Еве какво ќе биде времето денес

Sky | пред една недела

Времето денес ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни.Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Најмногу дожд во Берово најстудено во Лазарополе Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Берово, најстудено во Лазарополе, Маврово и Крушево

Sky | пред една недела

До 8 часот утрово во Берово наврнале 24 литри дожд на метар квадратен, во Струмица 15, Дојран 12, Демир Капија осум литри, четири во Гевгелија, три литри во Крушево и по еден во Виница и Штип, информираат...

Денеска дожд и пониски температури

Денеска дожд и пониски температури

Република | пред една недела

Времето денес ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни.Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Паѓаат температурите но носат и дожд  еве какво време не очекува наредните денови

Паѓаат температурите, но носат и дожд - еве какво време не очекува наредните денови

Скопје Инфо | пред една недела

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ Облачноста ќе се зголемува во целава земја, а нестабилно со дожд и грмежи ќе биде и во вечерните и ноќните часови, особено во југоисточните делови, каде има услови процесите...

Облачно и свежо време со врнежи од дожд

Облачно и свежо време, со врнежи од дожд

ТВ 21 | пред една недела

Во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни. Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се задржат во југоисточните...

Потоп во Берово најстудено утрово во Лазарополе Маврово и Крушево

Потоп во Берово, најстудено утрово во Лазарополе, Маврово и Крушево

Сител | пред една недела

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 12 Лазарополе, Маврово, Крушево, 13 Берово, 14 Пожаране, Ѓуриште, 16 Крива Паланка, Штип, Виница, Тополчани, 17 Охрид, Прилеп, 18 Битола, Тетово, Струмица, Претор, Куманово, Д. Капија,...

Денеска облачно и свежо време со пороен дожд

Денеска облачно и свежо време со пороен дожд

Сител | пред една недела

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м2). Најдолго и континуирано се очекува врнежите да се...

Денес драстичен пад на температурите и услови за врнежи

Денес драстичен пад на температурите и услови за врнежи

Кумановски муабети | пред една недела

Времето денеска ќе биде облачно и свежо, со врнежи од дожд, кои во јужните и источните  делови повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м 2 ), информираат од Управата за хидрометеоролошки работи....

Од утре дожд грмежи и северен ветер

Од утре дожд, грмежи и северен ветер

Лидер | пред една недела

Од попладне синоптичарите најавуваат промена на времето со пообилни врнежи, грмежи и засилен ветер особено во јужните и источните делови од Македонија. Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта. Како што...

Какво ќе биде времето денеска

Какво ќе биде времето денеска?

Вистина | пред една недела

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно на југот и истокот од земјава, ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места е можно процесите да...

УХМР најавува силно невреме за попладне

УХМР најавува силно невреме за попладне

Република | пред една недела

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно на југот и истокот од земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места е можно процесите да...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи за викендот

Нестабилно со пороен дожд и грмежи за викендот

Република | пред 2 недели

Нестабилно со локален пороен дожд и грмежи се очекува денеска доцна попладне во јужните делови од земјава. Нестабилно со пороен дожд и грмежи, според најавите на УХМР, ќе биде и утре попладне претежно...

Не чека невреме еве ја новата прогноза на УХМР

Не чека невреме, еве ја новата прогноза на УХМР!

Република | пред 2 недели

После пеколно топлиот ден денеска во текот на ноќта времето ќе биде ведро и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утре времето ќе биде сончево со мала до...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност