Европски дипломaт за РИА Новости За 3 до 4 месеци Македонија влегува во НАТО

Европски дипломaт за РИА Новости: За 3 до 4 месеци Македонија влегува во НАТО

Локално | пред една недела

Прашањето за пристапувањето на Република Македонија кон НАТО може да биде решено за 3-4 месеци. Ова го соопштил европски дипломат за РИА “Новости”. “Има нагло забрзување на преговорите. За 3-4 месеци планираме...

Коѕиас не сака да преговара тука да нè превоспитува

Коѕиас не сака да преговара, тука да нè превоспитува

Актуелно24 | пред една недела

„Новата влада  ја потсмири реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето“, порача шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „ Еуроактив “, пред средбата...

Коѕијас Новата влада ја потсмири реториката но ништо суштински не е сменето

Коѕијас: Новата влада ја потсмири реториката, но ништо суштински не е сменето

Бриф | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за „Еуроактив“, за новата македонска...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

ТВ Нова | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

24 вести | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје и тој ме информираше за тоа какво е расположението таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос...

Коѕиас и порача на Европа да не создава втор Груевски а Скопје да го научи на концептот на политички консензус

Коѕиас и порача на Европа да не создава втор Груевски, а Скопје да го научи на концептот на политички консензус

Телма | пред една недела

Комуникацијата меѓу Скопје и Атина е многу подобра со новата влада, му кажал грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕијас на медијаторот Метју Нимиц денеска во Брисел, но Грција се уште очекува и нови суштински...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

Локално | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

A1on | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас Имав интересна и сериозна средба со Нимиц во август доаѓам во Скопје на средба со Димитров

Коѕиас: Имав интересна и сериозна средба со Нимиц, во август доаѓам во Скопје на средба со Димитров

МКД | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во Брисел имал „интересна и сериозна средба” со медијаторот за спорот со името Метју Нимиц. „Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна...

Коѕиас и Нимиц имале интересна и сериозна средба

Коѕиас и Нимиц имале „интересна и сериозна средба”

+Инфо | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во Брисел имал „интересна и сериозна средба” со медијаторот за спорот со името Метју Нимиц: - Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна...

Коѕиас Се договоривме да бараме начини за да се најде решение

Коѕиас: Се договоривме да бараме начини за да се најде решение

Р.С. Европа | пред една недела

“Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму,” изјавил грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас до ЕУ Не создавајте втор Груевски

Коѕиас до ЕУ: Не создавајте втор Груевски

Кајгана | пред една недела

„Новата влада  ја потсмири реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето“, порача шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, пред средбата со...

Средба Коѕиас Нимиц во Брисел за размена на мислења

Средба Коѕиас Нимиц во Брисел за размена на мислења

Канал 5 | пред една недела

Медијаторт и шефот на грчката дипломатија остварија средба во Брисел, а детали од разговорите откри самиот Коѕиас. „Имавме многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна го посети...

Коѕиас не сака да преговара тука да не превоспитува

Коѕиас не сака да преговара, тука да не превоспитува

Макфакс | пред една недела

„Новата влада  ја потсмири реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето“, порача шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „ Еуроактив “, пред средбата...

Коѕиас Европа мора да ги едуцира лидерите во Скопје за концептот на политички компромис

Коѕиас: Европа мора да ги едуцира лидерите во Скопје за концептот на политички компромис

Фактор | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас во интервју за „ Еуроактив “. Тој...

Во Брисел средба Нимиц Коѕиас

Во Брисел средба Нимиц-Коѕиас

24 вести | пред една недела

Новата влада во Скопје има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, пред состаноткот на министрите за...

Коѕиас Новата влада ја потсмири реториката но ништо суштински не е сменето

Коѕиас: Новата влада ја потсмири реториката, но ништо суштински не е сменето

Локално | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, за новата македонска...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

Сител | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕијас Очекува од Европа да ја едуцира владата во Скопје на култура на политички компромис

Коѕијас: Очекува од Европа да ја едуцира владата во Скопје на култура на политички компромис

Телма | пред една недела

Специјалниот пратеник на Обединетите Нации, Метју Нимиц попладнево во Брисел ќе се сретне со грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕијас, по завршувањето на Министерскиот совет на ЕУ. На оваа средба ќе...

Коѕиас во интервју за Еуроактив Не треба да се создаде втор Груевски

Коѕиас во интервју за Еуроактив: Не треба да се создаде „втор Груевски“

Фокус | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, изјави дека новата македонска Влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација. Тој нагласи дека не треба да се создаде...

Коѕиас Им порачав на пријателите во ЕУ да не создаваат втор Груевски

Коѕиас: Им порачав на пријателите во ЕУ да не создаваат „втор Груевски“

+Инфо | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, за новата македонска...

Коѕиас и Нимиц имале интересна и сериозна средба

Коѕиас и Нимиц имале “интересна и сериозна средба”

Нова ТВ | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во Брисел имал “интересна и сериозна средба” со медијаторот за спорот со името Метју Нимиц: “Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна...

ЌЕ СЕ РЕШИ ЛИ ПРАШАЊЕТО Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

ЌЕ СЕ РЕШИ ЛИ ПРАШАЊЕТО? Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

Sky | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас ЕУ да не создава втор Груевски

Коѕиас: ЕУ да не создава втор Груевски

Позитив | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „Еуроактив“, за новата македонска...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна" средба со Нимиц

Вечер | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас Владата на Заев го спушти тонот но во суштина нема ништо ново

Коѕиас: Владата на Заев го спушти тонот, но во суштина нема ништо ново

Нова ТВ | пред една недела

“Скопје мора да научи што е компромис”, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас за сајтот Еурактив пред денешната средба со медијаторот за спорот со името Метју Нимиц. “Проблемот со Скопје не...

Коѕиас Мешањето на трети ќе го отежне изнаоѓањето решение

Коѕиас: Мешањето на трети ќе го отежне изнаоѓањето решение

Канал 5 | пред една недела

„На моите европски пријатели им велам, немој да создадете втор Груевски, бидејќи Заев ги има сите предуслови да разбере и да се отвори кон реално решение. Ќе работиме за ова решение и се надевам дека ќе...

Ангажманот на Нимиц исчекор во преговорите

Ангажманот на Нимиц исчекор во преговорите

Р.С. Европа | пред една недела

Атмосферата за преговорите за името се менува, велат аналитичарите. Тие се оптимисти во однос на градењето на добрососедски односи, за кои, како што велат, може да придонесат во создавање на исчекор околу...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

еМАГАЗИН | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Коѕиас имал „интересна и сериозна“ средба со Нимиц

Слободна Македонија | пред една недела

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас по денешната...

Коѕијас Европа треба да ги едуцира во Скопје што е политички компромис

Коѕијас: Европа треба да ги едуцира во Скопје што е политички компромис

Сител | пред една недела

Embedded video for Коѕијас: Европа треба да ги едуцира во Скопје што е политички компромис Покоректна реторика, но иста суштина- шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за Еурасктив изрази...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

A1on | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. – Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Коѕијас Новата влада е покоректна но во суштина нема ништо ново

Коѕијас: Новата влада е покоректна, но во суштина нема ништо ново

ТВ 21 | пред една недела

„Новата влада е покоректна, но во суштина нема ништо ново, Европа треба да ја едуцира власта во Скопје за политички компромис и консензус, и да не создаде нов Груевски, а за решение, најдобро е да нема...

Коѕиас Новата влада ја потсмири реториката но ништо суштински не е сменето

Коѕиас: Новата влада ја потсмири реториката, но ништо суштински не е сменето

еМАГАЗИН | пред една недела

Новата влада ја потсмирила реториката и има покоректна комуникација, но сепак ништо суштински не е сменето, изјави шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас во интервју за „ Еуроактив “, за новата македонска...

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Нетпрес | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. – Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Денешен | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. – Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Алфа | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

ТВ Нова | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. – Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Идивиди | пред една недела

Атина, 17 јули 2017 (МИА) - Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. - Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Коѕијас и порача на Европа да не ја разгалува Македонија

Коѕијас и порача на Европа да не ја разгалува Македонија

Вечер | пред една недела

Грчкиот шеф на дипломатијата и медијаторот во спорот за името Метју Нимиц се среќаваат во Брисел откако минатата недела во Солун на трилатералната средба, Ципрас, Борисов и Вучиќ порачаа дека ги поддржуваат...

Нимиц и Коѕиас ќе разговараат за спорот за името на Македонија

Нимиц и Коѕиас ќе разговараат за спорот за името на Македонија

Позитив | пред една недела

Специјалниот пратеник на ОН во спорот за името меѓу Грција и Македонија, Метју Нимиц, денеска во Брисел ќе се сретне со шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕиас. Како што претходно соопшти канцеларијата...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

24 вести | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе оствари  средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Средба Коѕиас  Нимиц во Брисел

Средба Коѕиас – Нимиц во Брисел

Канал 5 | пред една недела

„Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија на почетокот на јули, е да се дискутира за пронаоѓање можност за напредок во преговорите за спорот за името“, изјави Стефан Дужарик – портпарол...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Алсат-М | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Фокус | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Локално | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

СРЕДБА КОЅИАС НИМИЦ ВО БРИСЕЛ Ќе има ли некаков исчекор

СРЕДБА КОЅИАС-НИМИЦ ВО БРИСЕЛ: Ќе има ли некаков исчекор?

Фактор | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија,  Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Р.С. Европа | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Денеска во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Денеска во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

МКД | пред една недела

Метју Нимиц, посредникот во спорот за името денеска во Брисел ќе се сретне со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Средбата ќе се одржи на барање на Грција и ќе се дискутира околу пронаоѓање...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Сител | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. - Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Нимиц и Коѕиас денеска ќе се сретнат во Брисел

Нимиц и Коѕиас денеска ќе се сретнат во Брисел

Нова ТВ | пред една недела

Посредникот во спорот за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц,  денеска во Брисел ќе се сретне со  грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц,...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц

Вечер | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. - Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Во Брисел средба Коѕиас Нимиц за спорот за името

Во Брисел средба Коѕиас-Нимиц за спорот за името

еМАГАЗИН | пред една недела

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц. - Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија во почетокот на јули, е...

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Во Брисел средба меѓу Нимиц и Коѕиас

Слободна Македонија | пред една недела

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија...

Утре средба Коѕијас Нимиц

Утре средба Коѕијас-Нимиц

ТВ Нова | пред една недела

Посредникот во спорот за името, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Средбата ќе се одржи на барање на Грција и ќе се дискутира околу пронаоѓање...

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Макфакс | пред една недела

Грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕиас утре во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. сепак, не е првпат Нимиц да ги води преговорите во овој град, што пак...

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Фокус | пред една недела

Грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕиас утре во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија на...

Нимиц и Коѕиас утре на средба во Брисел

Нимиц и Коѕиас утре на средба во Брисел

+Инфо | пред една недела

Посредникот во спорот за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Соопштено е дека средбата ќе се одржи на барање...

Коѕиас на средба со Нимиц што може да се очекува

Коѕиас на средба со Нимиц, што може да се очекува ?

Вечер | пред една недела

Грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕиас утре во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. сепак, не е првпат Нимиц да ги води преговорите во овој град, што пак...

Утре во Брисел средба Нимиц  Коѕиас

Утре во Брисел средба Нимиц - Коѕиас

24 вести | пред една недела

Средба на Коѕиас и Нимиц на неутрален терен во Брисел. Од Обединетите нации велат дека состанокот е по барање на Грција, откако тие ја одложија средбата во Атина по состанокот во Скопје. Од таму велат,...

Утре во Брисел средба Коѕијас  Нимиц

Утре во Брисел средба Коѕијас - Нимиц

Телма | пред една недела

Според известувањето од канцеларијата на Нимиц, средбата меѓу посредникот Метју Нимиц и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас  е на барање на Грција. Таа следи  по посетата на Нимиц на Македонија,...

Нимиц утре во Брисел ќе се сретне со Коѕиас

Нимиц утре во Брисел ќе се сретне со Коѕиас

Локално | пред една недела

Посредникот во спорот за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц, средбата...

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел

Sky | пред една недела

Грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕиас утре во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. сепак, не е првпат Нимиц да ги води преговорите во овој град, што пак...

Средба на Нимиц и Коѕиас утре во Брисел

Нетпрес | пред една недела

Посредникот во спорот со името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со  грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц, средбата...

Коѕиас и Нимиц утре во Брисел ќе разговараат за спорот за името со Македонија

Коѕиас и Нимиц утре во Брисел ќе разговараат за спорот за името со Македонија

Позитив | пред една недела

Посредникот Метју Нимиц, Специјален пратеник на Генералниот секретар на ОН за преговорите за спорот за името меѓу Македонија и Грција, и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас утре ќе се сретнат...

Средба на Нимиц и Коѕиас утре во Брисел

Средба на Нимиц и Коѕиас утре во Брисел

24 вести | пред една недела

Посредникот во спорот со името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со  грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц, средбата...

Нимиц утре во Брисел ќе се сретне со Коѕиас

Нимиц утре во Брисел ќе се сретне со Коѕиас

Нова ТВ | пред една недела

Посредникот во спорот за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, утре во Брисел ќе се сретне со  грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас. Како што соопштија од канцеларијата на Нимиц, средбата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност