Сашо Мијалков: Верувам во овој суд
Сашо Мијалков  Верувам во овој суд

Сашо Мијалков: Верувам во овој суд

Макфакс | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнување, Сашо Мијалков, дојде денес во Апелацискиот суд на расправа по жалбата на  СЈО околу одбивањето да му се изрече мерка притвор и неговата...

Мијалков  Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен

A1on | пред 3 дена

Сашо Мијалков има стан и фирма во Чешка, тоа создава опасност за негово бегство, рече обвинителката Ленче Ристоска на денешната јавна седница во Апелациониот суд каде се разгледуваат жалбите на СЈО за...

Мијалков  Јас сум убеден во мојата невиност

Мијалков: Јас сум убеден во мојата невиност

+Инфо | пред 3 дена

Секогаш одговарав на нивните повици. На повик на Катица Јанева во два наврата менував карти и се враќав предвреме од странство. Јас сум убеден во мојата невиност и секогаш ќе бидам достапен. Давам збор...

Мијалков  Убеден сум во мојата невиност

Мијалков: Убеден сум во мојата невиност

Фокус | пред 3 дена

Фактот дека обвинетиот Сашо Мијалков има стан и фирма  во Чешка, создава опасност од негово бегство, истакна обвинителката Ленче Ристоск а на денешната јавна седница во Апелација, каде се рзгледува нивната...

Мијалков  Невин сум  затоа не бегам

Мијалков: Невин сум, затоа не бегам!

Нова ТВ | пред 3 дена

„Нема зошто да бегам. Јас сум убеден во мојата невиност и верувам дека во понатамошната постапка и судот ќе го увиди тоа“, вака поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се бранеше пред Кривичниот совет...

Мијалков дојде во Апелација  си го бара пасошот назад

Мијалков дојде во Апелација, си го бара пасошот назад

ТВ 21 | пред 3 дена

Екс првиот човек на УБК, Сашо Мијалков се појави во скопскот апелационен суд. Пред кривчен Совет се најде и жалбата на СЈО за неопределениот притвор за него, а и тој се жали заради определените мерки....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност