Грујовски заврши, Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор
Грујовски заврши Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

Грујовски заврши, Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

Локално | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контра-разузнавање Сашо Мијалков денеска во 14 часот се појави во Апелацискиот суд во Скопје каде што денеска се одржува расправа по жалбите на СЈО по барањата...

Грујовски не дојде во Апелацискиот суд боледувал од депресија

Грујовски не дојде во Апелацискиот суд, боледувал од депресија

МКД | пред 3 дена

Горан Грујовски, поранешниот началник на петтата управа во МВР, обвинет во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ за злоупотреба на службена положба, злосторничко здружување и фалсификување службена исправа, не...

Мијалков дојде во Апелација Грујевски на боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски на боледување

24 вести | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница треба да се расправа по жалбата на СЈО за мерката притвор која што се бара за него...

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

Во компјутерот на Грујовски СЈО нашло упатство за сведоци

Макфакс | пред 3 дена

Апелацискиот суд отвори расправа  за жалбата на  Горан Грујовски, п оранешен директор  на Петтата управа во МВР, кој за разлика од претходните обвинети, не беше присутен и го застапуваа неговите бранители....

И шефот на кабинетот на Мијалков тврди дека нема да бега СЈО бара притвор

И шефот на кабинетот на Мијалков тврди дека нема да бега, СЈО бара притвор

МКД | пред 3 дена

И Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, обвинет во случајот “Тврдина” и Таргет” на Специјалното јавно обвинителство, се појави во Апелацискиот суд во Скопје. Тој пред...

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

Во компјутерот на Грујевски пронајдени упатства за однесување на сведоците пред СЈО

+Инфо | пред 3 дена

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР, Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој сведок во колку часот влегува во СЈО и од кој обвинител е испрашуван, изјави...

Фетаи Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Актуелно24 | пред 3 дена

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“, кој се однесува на уништување изборен материјал....

Ристоска Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

Ристоска: Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

A1on | пред 3 дена

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР,Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој сведок во колку часот влегува во СЈО и од кој обвинител е испрашуван, изјави обвинителката...

Мијалков дојде во Апелација Грујевски не дојде поради боледување

Мијалков дојде во Апелација, Грујевски не дојде поради боледување

24 вести | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање, Сашо Мијалков дојде во Апелациониот суд каде на седница треба да се расправа по жалбата на СЈО за мерката притвор која што се бара за него...

СЈО Во домот од Грујевски беше најдена тетратка за влијание врз сведоците

СЈО: Во домот од Грујевски беше најдена тетратка за влијание врз сведоците

Таратур | пред 3 дена

Во домот на Горан Грујевски беше пронајдена тетратка во која беше нотирано кога сведоци доаѓале во СЈО и пред кои обвинители давале искази, сакал да има контрола во активностите на СЈО, рече Ристоска....

Горан Грујевски боледувал од депресија и анксиозност

Горан Грујевски боледувал од депресија и анксиозност

Фокус | пред 3 дена

Горан Грујевски , поранешниот прв човек на Петата управа во Управата за безбедност и контраразузнавање не се појави на денешната јавна седница во Апелација, бидејќи како што кажаа неговите адвокати бил...

СЈО бара пртивор за обвинетиот Бошковски вработен во УБК

СЈО бара пртивор за обвинетиот Бошковски, вработен во УБК

МКД | пред 3 дена

Апелација ја разгледа и жалбата за Никола Бошковски, вработен во УБК а обвинет во “Тврдина” и “Таргет” кои СЈО ги спои во еден предмет. СЈО за овој предмет се жалеше за неопределената мерка притвор за...

СЈО бара притвор за Тони Јакимовски обвинет во случаите Таргет и Тврдина

СЈО бара притвор за Тони Јакимовски, обвинет во случаите „Таргет“ и „Тврдина“

Кајгана | пред 3 дена

Во пакетот жалби што ги разгледува денес Апелациониот суд се најде и таа на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на директорот на Управата за безбедност и контраразузнување, кој е обвинет во случаите...

Фатиме Фетаи Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

Фатиме Фетаи: Првостепениот суд очигледно ги измешал доказите

24 вести | пред 3 дена

Очигледно е дека првостепениот суд кога го носел решението за предлогот на Специјалното јавно обвинителство за определување на мерка притвор ги измешал доказите кои се предложени од наша страна со докази...

СЈО го обвинува за сериозен криминал Јакимовски се плаши да не загуби работа

СЈО го обвинува за сериозен криминал, Јакимовски се плаши да не загуби работа

Макфакс | пред 3 дена

Во пакетот жалби што ги разгледува денес Апелациониот суд се најде и таа на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на директорот на Управата за безбедност и контраразузнување, кој е обвинет во случаите...

Јавноста за првпат му го слушна гласот на Тони Јакимовски Нема да бегам имам болна мајка за која се грижам

Јавноста за првпат му го слушна гласот на Тони Јакимовски: Нема да бегам, имам болна мајка, за која се грижам

Фокус | пред 3 дена

Во Апелацониот суд денеска јавноста за првпат имаше можност да го слушне гласот на Тони Јакимовски , поранешниот началник во УБК, обвинет во случајот Тврдина и Таргет на Специјалното јавно обвинителство....

СЈО бара притвор за пратеник на ДУИ

СЈО бара притвор за пратеник на ДУИ

Р.С. Европа | пред 3 дена

Апелациониот суд денеска расправаше по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за пратеникот на ДУИ, Ејуп Алими, кој е обвинет во случајот „Титаник 3“. Обвинителката Фатиме Фетаи пред судот изјави...

Василев Доколку Јакимовски ја загуби работата Македонија ќе изгуби професионалец

Василев: Доколку Јакимовски ја загуби работата, Македонија ќе изгуби професионалец

A1on | пред 3 дена

Обвинителката на СЈО, Ленче Ристоска, од Апелациониот суд побара да биде одреден притвор за Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на директорот на УБК, од причина што обвинетиот има работен ангажман...

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

СЈО бара притвор за координаторот на ДУИ, во судот се очекува да се појават Мијалков и Грујевски

24 вести | пред 3 дена

Во моментот во Апелациониот суд во тек се јавни седници на кои се расправа по жалбите на обвинетите и на Специјалното јавно обвинителство за мерките кои им ги одреди Киривичниот совет. Во судот се расправаше...

Грујовски заврши Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

Грујовски заврши, Мијалков дојде во Апелација да се брани од притвор

Нова ТВ | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контра-разузнавање Сашо Мијалков денеска во 14 часот се појави во Апелацискиот суд во Скопје каде што денеска се одржува расправа по жалбите на СЈО по барањата...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

A1on | пред 3 дена

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на седницата на која се разгледуваа жалбите на СЈО и обвинетиот во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ Никола Бошковски, посочи дека станува збор за оштетени над 300...

Сашо Мијалков денеска во Апелација за Таргет и Тврдина

Сашо Мијалков денеска во Апелација за „Таргет“ и „Тврдина“

Фокус | пред 3 дена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков денеска треба да се појави во Апелациониот суд Скопје каде ќе биде разгледана неговата жалба за изречените мерки од страна...

СЈО бара притвор за координаторот на пратеничката група на ДУИ, поради влијание врз сведоци

Нетпрес | пред 3 дена

Апелациониот суд ја разгледува жалбата на Специјаното јавно обвинителство (СЈО) по неопределениот притвор на Ејуп Аљими, кооординаторот на пратеничката група на владејачката ДУИ, кој е обвинет во предметот...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Макфакс | пред 3 дена

Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за  Никола Бошковски, кој  е обвинет во случаите “ Тврдина“ и „Таргет“. Со нив тој е обвинет за фалсификување службена исправа и...

Фетаи Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Кајгана | пред 3 дена

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“ кој се однесува на уништување изборен материјал....

Фетаи Судот во брзање да го одбие притворот не го дочитал до крај предлогот на СЈО

Фетаи: Судот во брзање да го одбие притворот, не го дочитал до крај предлогот на СЈО

Локално | пред 3 дена

По завршување на седницата на Апелациониот суд за жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор на обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ во случајот „Титаник 3“, обвинителката Фатиме Фетаи пред судиите...

СЈО бара притвор за пратеникот Алими сведоците исплашени за безбедноста

СЈО бара притвор за пратеникот Алими, сведоците исплашени за безбедноста

+Инфо | пред 3 дена

На јавна седница во Апелацискиот суд, денеска се разгледуваше жалбата нa СЈО за пратеникот Ејуп Алими од ДУИ бидејќи кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, го одби предлогот за определување притвор....

Вработен во УБК Не бегам не се кријам татко сум на малолетно дете

Вработен во УБК: Не бегам, не се кријам, татко сум на малолетно дете

Фокус | пред 3 дена

Во Апелациониот суд во моментот се расправа и по жалбата на СЈО со која се бара на Никола Бошковски , осомничен во случајот „Тврдина“ и „Таргет“ да му се одреди притвор. – Обвинетиот веќе влијаел врз сведоци...

Фетаи Судот во брзање да го одбие притворот не го дочитал до крај предлогот на СЈО

Фетаи: Судот во брзање да го одбие притворот, не го дочитал до крај предлогот на СЈО

A1on | пред 3 дена

По завршување на седницата на Апелациониот суд за жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор на обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ во случајот „Титаник 3“, обвинителката Фатиме Фетаи пред судиите...

Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК тврди СЈО

Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК, тврди СЈО

Позитив | пред 3 дена

Обвинителката Ленче Ристоска по завршување на седницата на која се разгледуваа жалбите на СЈО и обвинетиот во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ Никола Бошковски, посочи дека станува збор за оштетени над 300...

Вработен во УБК осомничен во Таргет и Тврдина влијаел врз сведоци тврди СЈО

Вработен во УБК, осомничен во Таргет и Тврдина влијаел врз сведоци, тврди СЈО

Фокус | пред 3 дена

Во Апелациониот суд во моментот се расправа и по жалбата на СЈО со која се бара на Никола Бошковски , осомничен во случајот „Тврдина“ и „Таргет“ да му се одреди притвор. – Обвинетиот веќе влијаел врз сведоци...

СЈО бара притвор за Алими

СЈО бара притвор за Алими

Алсат-М | пред 3 дена

Апелациските судии ја разгледуваат жалбата на СЈО по неопределениот притвор на Ејуп Алими. Координаторот на пратеничката група на ДУИ, е обвинет во предметот Титаник 3 за уништување на изборен материјал....

СЈО бара притвор за Аљими обвинетиот тврди дека нема да побегне

СЈО бара притвор за Аљими, обвинетиот тврди дека нема да побегне

МКД | пред 3 дена

Апелационите судии ја разгледaa жалбата на СЈО по неопределениот притвор на Ејуп Аљими, кооординаторот на пратеничката група на ДУИ кој е обвинет во предметот “Титаник 3” за уништување на изборен материјал....

Фетаи Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алими вршел влијание врз сведоци

Макфакс | пред 4 дена

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“ кој се однесува на уништување изборен материјал....

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

Бриф | пред 4 дена

Апелационите судии ја разгледува жалбата на СЈО по неопределениот притвор на Ејуп Аљими. Кооординаторот на пратеничката група на ДУИ, е обвинет во предметот Титаник 3 за уништување на изборен материјал....

Сашо Мијалков во Апелација за Таргет и Тврдина

Сашо Мијалков во Апелација за „Таргет“ и „Тврдина“

A1on | пред 4 дена

Екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков денеска треба да се појави во Апелациониот суд Скопје каде ќе биде разгледана неговата жалба за изречените мерки од страна Кривичниот суд за предметите „Таргет“ и „Тврдина“....

Ристоска пред Апелација бара притвор за Тони Јакимовски

Ристоска пред Апелација бара притвор за Тони Јакимовски

Нова ТВ | пред 3 дена

Обвинителката Ленче Ристовска од Специјалното јавно обвинителство на денешната јавна седница за обвинетиот во случајот Тврдина, Тони Јакимовски, рече дека основите за на Јакимовски да му се одреди притвор...

Груjевски не се појави во Апелационен суд

Груjевски не се појави во Апелационен суд

ТВ 21 | пред 3 дена

Жалбата за неопределениот притвор за Горан Грујевски, екс началникот во Петата управа во МВР исто така се најдебпред апелационите судии. И тој е обвинет за повеќе кривични дела во предметот Тврдина и Таргет....

СЈО тврди Грујевски поседувал тетратка за влијание врз сведоци

СЈО тврди: Грујевски поседувал тетратка за влијание врз сведоци

ТВ 21 | пред 3 дена

Во домот на Горан Грујевски беше пронајдена тетратка во која беше нотирано кога сведоци доаѓале во СЈО и пред кои обвинители давале искази, сакал да има контрола во активностите на СЈО, рече Ристоска....

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

СЈО бара притвор за пратеникот Алими од ДУИ бидејќи сведоците се плашеле од него

Фокус | пред 4 дена

Пратеникот на ДУИ Ејуп Алими , обвинет во предметот Титаник 3 на СЈО, може да влијае врз сведоците, па затоа според СЈО треба да оди во притвор. Ова беше кажано на расправатаа во Апелациониот суд, каде...

Апелација СЈО инсистира на притвор за Аљими

Апелација: СЈО инсистира на притвор за Аљими

Нова ТВ | пред 3 дена

Фото ТВ21 Апелација денеска на една од петте седници ја разгледува жалбата на СЈО за неприфатеното барање за притвор на Ејуп Аљими,  кооординатор на пратеничката група на ДУИ, обвинет во предметот Титаник...

СЈО тврди Груевски поседувал тетратка за влијание врз сведоци

СЈО тврди: Груевски поседувал тетратка за влијание врз сведоци

ТВ 21 | пред 3 дена

Во домот на Грујевски беше пронајдена тетратка во која беше нотирано кога сведоци доаѓале во СЈО и пред кои обвинители давале искази, сакал да има контрола во активностите на СЈО, рече Ристоска. Во одземениот...

СЈО го обвинува за сериозен криминал Јакимовски се плаши да не загуби работа

СЈО го обвинува за сериозен криминал, Јакимовски се плаши да не загуби работа

Sky | пред 3 дена

Во пакетот жалби што ги разгледува денес Апелациониот суд се најде и таа на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на директорот на Управата за безбедност и контраразузнување, кој е обвинет во случаите...

СЈО бара притвор и за Тони Јакимовски обвинет во Тврдина и Таргет

СЈО бара притвор и за Тони Јакимовски, обвинет во Тврдина и Таргет

ТВ 21 | пред 3 дена

Пред апелационите судии е и жалбата за неопределениот притвор за Тони Јакимовски, исто така обвинет во предметот Тврдина и Таргет. Се товари за злоупотреба на службената положба, и фалсификување на службена...

Ристоска Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Ристоска: Бошковски влијаел врз сведоци вработени во УБК

Sky | пред 3 дена

Апелацискиот суд ја разгледа жалбата на СЈО за неопределувањето притвор за  Никола Бошковски, кој  е обвинет во случаите “ Тврдина“ и „Таргет“. Со нив тој е обвинет за фалсификување службена исправа и...

СЈО бара притвор за обвинетите во Тврдина и Таргет

СЈО бара притвор за обвинетите во Тврдина и Таргет

ТВ 21 | пред 3 дена

Пред апелационите судии е и жалбата на СЈО за неопределениот притвор за Никола Бошковски, вработен во УБК а обвинет во споениот предмет Тврдина и Таргет. Обвинет е за злоупотреба на службената положба...

Фетаи Обвинетиот Алити вршел влијание врз сведоци

Фетаи: Обвинетиот Алити вршел влијание врз сведоци

Sky | пред 4 дена

Заврши седницата на Апелациониот суд по жалбата на СЈО за неопределување мерка притвор за обвинетиот Ејуп Алими, пратеник на ДУИ, во случајот „Титаник 3“ кој се однесува на уништување изборен материјал....

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

СЈО бара притвор за Ејуп Аљими

ТВ 21 | пред 4 дена

Апелационите судии ја разгледува жалбата на СЈО по неопределениот притвор на Ејуп Аљими. Кооординаторот на пратеничката група на ДУИ, е обвинет во предметот Титаник 3 за уништување на изборен материјал....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност