Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра
Перишиќ во Јунајтед за 45 7 млн  евра

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра

Актуелно24 | пред 3 дена

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра. Иван Перишиќ...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Вистина | пред 3 дена

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Курир | пред 3 дена

Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции. Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца“ ќе го донесе Кеита Балде од Лацио. Овој трансфер е проценет на 20...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

A1on | пред 3 дена

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони...

Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ

Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ

Бркај работа | пред 3 дена

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед - јавуваат англиските и италијанските медиуми. Преговорите за него течат веќе подолг период, но во текот...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Канал 5 | пред 3 дена

Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми. Перишиќ минатата сезона за...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Пулс 24 | пред 3 дена

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони...

Перишиќ во Јунајтед за 45 7 млн  евра

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра

Макфакс | пред 3 дена

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра. Иван Перишиќ...

Тешки милиони за потписот на Перишиќ

Тешки милиони за потписот на Перишиќ

Сител | пред 3 дена

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра. Иван Перишиќ...

 Црвените ѓаволите  за 45 7 милиони евра го купија Перишиќ

„Црвените ѓаволите“ за 45,7 милиони евра го купија Перишиќ

Денар | пред 3 дена

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра. Иван Перишиќ...

Интер веќе ја најде замената за Перишиќ

Интер веќе ја најде замената за Перишиќ!

Спортски | пред 3 дена

Англиските и италијанските медиуми тврдат дека Иван Перишиќ е пред трансфер во Манчестер Јунајтед, а на Интер не му требаше долго време за да најде замена за Хрватот. Италијанските медиуми тврдат дека...

Мурињо го донесе третото засилување

Мурињо го донесе третото засилување

Супер спорт | пред 4 дена

На Олд Трафорд пристигнува хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ од Интер,а висината на трансферот изнесува 45 милиони евра.Тој утре иде на лекарски прегледи и одма ке се приклучи со екипата во Сад....

Готово е  Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ  трансферот до среда

Готово е: Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ, трансферот до среда

Спорт Клуб | пред 4 дена

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед, тврдат англиските и италијанските медиуми. Преговорите за него се водат веќе подолг период, но во текот...

Перишиќ потпиша за Манчестер Јунајтед

Перишиќ потпиша за Манчестер Јунајтед

Сител | пред 3 дена

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони...

Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза

Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза

Супер спорт | пред 4 дена

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Интер за трансфер на Иван Перишиќ се во напредна фаза. Од редовите на Интер веќе ја најдоа замената за Перишиќ- Кеита Балде од редовите на Лацио. Хрватскиот интернационалец...

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио  се сели во Интер

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

Екипа | пред 4 дена

Напаѓачот на Лацио, Кеита Балде, се наоѓа пред трансфер во редовите на Интер. Тој го напушти кампот на „лацијалите“, и се упати во Милано, на завршни преговори околу негов трансфер на „Џузепе Меаца“, тврдат...

Перишиќ во Манчестер  Ј   Марсијал во Интер

Перишиќ во Манчестер (Ј), Марсијал во Интер

Вечер | пред 4 дена

Фудбалерот на калочигашот Интер, Хрватот Иван Перишиќ, утре ќе ги направи потребните медицински прегледи во екипата на Манчестер Јунајтед и потоа ќе приклучи на составот на менаџерот Жозе Мурињо на подготвителните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност