СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби
СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

A1on | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Куршум испукан на свадба повреди маж

Куршум испукан на свадба повреди маж

МКД | пред 3 дена

Вчера околу 15 часот, во полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од гостиварското село Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата,...

Засилени контроли во Тетовско за пукањето на свадби

Засилени контроли во Тетовско за пукањето на свадби

+Инфо | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Курир | пред 3 дена

Апелите според портпаролот Марјан Јосифоски, доаѓаат во период кога во полн ек се свадбените и други семејни свечености на кои непосредно или посредно се случија и повредувања од огнено оружје. – Пукањето...

Го застрелале на свадба

Го застрелале на свадба

MK News | пред 3 дена

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата. Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Канал 5 | пред 3 дена

Апелите според портпаролот Марјан Јосифоски, доаѓаат во период кога во полн ек се свадбените и други семејни свечености на кои непосредно или посредно се случија и повредувања од огнено оружје. - Пукањето...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

ТВ Нова | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Kонтроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Kонтроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

Пулс 24 | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Пукање ја потресе Македонија  едно лице повредено

Пукање ја потресе Македонија - едно лице повредено

Sky | пред 3 дена

На 16.07.2017 година, околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот...

Го застрелале на свадба

Го застрелале на свадба

+Инфо | пред 4 дена

Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште вчера околу 15 часот бил донесен во Медицинскиот центар во Гостивар со прострелна рана во пределот на вилицата. Повредата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

ТВ 21 | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

СВР Тетово Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

СВР Тетово: Засилени контроли за откривање и санкционирање на пукањето на свадби

еМАГАЗИН | пред 3 дена

По неколкуте случаи на ранување и повреди од огнено оружје, на тетовско-гостиварското подрачје, СВР Тетово денеска ги повтори апелите за воздржување од пукање и неовластено приредување на огномети и најави...

Македонска крвава свадба  го изрешетале додека се веселел

Македонска крвава свадба - го изрешетале додека се веселел

Сител | пред 3 дена

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Крвава свадба во Македонија  го раниле додека се веселел

Крвава свадба во Македонија - го раниле додека се веселел

Прес 24 | пред 4 дена

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Крвава свадба во Македонија Го раниле додека се веселел

Крвава свадба во Македонија: Го раниле додека се веселел

Exclusive | пред 4 дена

Во текот на викендот се случи крвава свадба во Гостивар, кога момче било рането па итно оденсено во болница. Се работи за 31-годишниот Ц.Ѓ. кој во 15 часот бил донесен во Медицинскиот Центар во Гостивар,...

Пукање на македонска свадба  едно лице рането

Пукање на македонска свадба - едно лице рането

Прес 24 | пред 4 дена

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Канал 5 | пред 4 дена

Според СВР Тетово, Ц.Ѓ. бил пренесен во гостиварската болница со влезна рана на лицето и повредена долна вилица. Неофицијално, куршумот бил испукан на веселба на улицата „Мара Угринова“ во близина на железничката...

Гостиварчанец отишол на свадба завршил со крвава вилица

Гостиварчанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Актуелно24 | пред 4 дена

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

ТВ Нова | пред 4 дена

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

A1on | пред 4 дена

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

Гостиварец ранет на свадба

Гостиварец ранет на свадба

+Инфо | пред 4 дена

Жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. СВР Тетово соопшти...

КРВАВ ИНЦИДЕНТ НА СВАДБА Гостиварец ранет од куршум во лицето

КРВАВ ИНЦИДЕНТ НА СВАДБА: Гостиварец ранет од куршум во лицето

Sky | пред 4 дена

Триесет и едногодишен жител на Тумчевиште, гостиварско, е повреден од куршум од огнено оружје попладнево. Повредениот, по укажаната помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники. Според...

ПОПЛАДНЕВО ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ГО ПОТРЕСЕ ВО ГОСТИВАР  Целиот во крв наместо на свадба заврши во болница

ПОПЛАДНЕВО ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ГО ПОТРЕСЕ ВО ГОСТИВАР - Целиот во крв наместо на свадба заврши во болница

Sky | пред 4 дена

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Ц.Ѓ. (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара Угринова“...

Гостиварќанец отишол на свадба завршил со крвава вилица

Гостиварќанец отишол на свадба, завршил со крвава вилица

Макфакс | пред 4 дена

Околу 15 часот во Медицинскиот центар во Гостивар е донесен Цено Ѓурчиновски (1986) од с.Тумчевиште со прострелна рана во пределот на вилицата. Истата ја стекнал на свадбена веселба во Гостивар на ул.„Мара...

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Гостиварец ранет од куршум испукан на свадбена веселба

Сител | пред 4 дена

Триесет и едногодишен жител на гостиварското село Тумчевиште попладнево е повреден од куршум од огнено оружје. Повредениот, по укажаната прва помош во гостиварската болница, е префрлен на скопските клиники....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност