ЛЕ, Османи: Респект за Дачија, но Шкендија има квалитет да биде во 2. коло!

ЛЕ, Османи: Респект за Дачија, но Шкендија има квалитет да биде во 2. коло!

Спорт365 | пред една недела

Тетовската екипа на Шкендија лани имаше блескави квалификации доаѓајќи до плеј-офот на Лига Европа каде што беше елиминирана од белгискиот клуб Гент. Македонскиот претставник предводен од новиот тренер...

Треневски: Сериозно ќе му пристапиме на двомечот со Тре Пене

МКД | пред една недела

Работнички е задоволен од денешната ждрепка во Нион, но тренерот Виктор Треневски не сака да го потцени противникот и најавува сериозен пристап „Романтичарите“ беа помеѓу носителите во својата група, па...

Познати и можните ривали за второто коло: Работнички може во Белорусија, Шкендија во Финска, а Пелистер во Норвешка

Спорт Клуб | пред една недела

Македонските претставници во Лигата Европа ги добија и можните противници за второто квалификациско коло од Лигата Европа. Веројатно во моментов е тешко да се каже дали некој од нив помина добро, но во...

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

A1on | пред една недела

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

Sky | пред една недела

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Македонските екипи ги добија противниците за Лига Европа

Супер спорт | пред една недела

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници за првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Очекувано, Работнички кој беше единствен носител од Македонија доби...

Пелистерци ги чека вистински пекол – ултрасите на Лех се едни од најозлогласените во Европа!

Гол | пред една недела

По пауза од 9 години битолски Пелистер повторно ќе ја претставува Македонија на европската фудбалска сцена. Освојувачот на Националниот Куп во првото квалификациско коло за Лига Европа ќе се соочи со тимот...

Цуцули: Респект за противникот, но верувам дека ќе го елиминираме

Гол | пред една недела

Екипата на Дачиа од Молдавија ќе биде противникот на Шкендија во првото квалификациско коло за групната фаза на Лигата на Европа. Молдавскиот клуб е сосема непознат за нашиот вицешампион, а и покрај тоа...

Динамо Минск, Хаугесунд и Хелсинки се можните ривали за 2.коло

Македонски Спорт | пред една недела

Работнички ако мине во следната фаза се среќава со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, Пелистер со Хаугесунд - Колерејн а Шкендија со подобриот од двомечот меѓу Конан - Хелсинки И во второто...

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

Денар | пред една недела

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички беше миленик на среќата, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

Макфакс | пред една недела

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Работнички по Сан Марино оди во Белорусија, Хелсинки ја чека Шкендија?

Екипа | пред една недела

Денешната ждрепка во Швајцарија му беше наклонета на тимот на Работнички, кој за противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа ќе се сретне со Тре Пене од Сан Марино. „Романтичарите“ ќе имаат...

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

Макфакс | пред една недела

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички беше миленик на среќата, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

A1on | пред една недела

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

ЛЕ, Треневски: Фаворити сме, ќе се подготвиме серизно за Тре Пене!

Спорт365 | пред една недела

Работнички ќе игра против Тре Пене, претставник од Сан Марино, во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Ова е релативно поволен ждреб за тимот на Виктор Треневски. Работнички на првиот меч ќе...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

+Инфо | пред една недела

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

Tреневски: Го посакувавме Тре Пене, но нема да се опуштиме

24 фудбал | пред една недела

Тренерот на Работнички, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, вели дека добиле противник по мерка, но нагласува дека сериозно ќе му пристапат на двомечот „Романтичарите“ беа помеѓу...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

ТВ Нова | пред една недела

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

Ви го претставуваме противникот на Шкендија: Дачија – „џелатот“ на Ренова и екипата што требаше да биде шампион на Молдавија

Спорт Клуб | пред една недела

Иако доаѓа од Молдавија, екипата на Дачија е една исклучително организирана и силна екипа. Тоа на своја кожа најдобро го почувствува Ренова пред две години кога од истиот тим доживеа елиминација со вкупни...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Канал 5 | пред една недела

Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби полсен противник, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Работнички ќе биде домаќин на првиот меч на 29 јуни, а по седум дена ќе гостува во Сан...

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Таратур | пред една недела

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Спортски | пред една недела

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Треневски: Добивме ривал од Сан Марино, но нема да се опуштиме

Екипа | пред една недела

Работнички доби убедливо најлесен противник од сите македонски клубови на денешниот ждреб во Нион.„Романтичарите“ ќе играат против Тре Пене, претставник од Сан Марино, во првото квалификациско коло од...

Османи: Ниту еден тим не смее да се потцени, но верувам во квалитетите на моите фудбалери

Гол | пред една недела

Екипата на Дачиа од Молдавија ќе биде противникот на македонскиот вицешампион, Шкендија во првото клавификациско коло за Лигата на Европа. Сигурно, претставникот од Молдавија не е познат за тетовските...

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

Македонски Спорт | пред една недела

Нашиот тим со најдобар рејтинг во УЕФА го доби и најлесниот ривал во квалификациите од Лигата на Европа. Екс првакот на Сан Марино на 29 јуни гостува во Струмица Тре Пене е екипа која ќе биде ривал на...

Шкендија ќе „вози“ Дачија

Македонски Спорт | пред една недела

Молдавскиот тим, кој што пред две години ја елиминира Ренова, е ривалот на Шкендија Шкендија ја доби Дачија од Молдавија за противник во 1.коло во квалификациите во ЛЕ. Тим кој што мора да се респектира...

Лех Познањ, не можеше потешко за Пелистер

Македонски Спорт | пред една недела

Полскиот клуб е противникот на „зелените“ на стартот во квалификациите во ЛЕ. Првиот меч се игра на 29 јуни во Полска И да сакаше Пелистер не можеше да добие посилен противник. Лех Познањ е тимот со кој...

Работнички во Сан Марино, Шкендија во Молдавија, Пелистер во Полска

Спорт Клуб | пред една недела

Македонските клубови денеска ги добија своите противници за првото квалификациско коло од Лигата Европа. Најдобро помина Работнички имајќи предвид дека се исполни желбата на фудбалерите да добијат противник...

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Off.net.mk | пред една недела

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите можни. Работнички и Шкендија поминаа добро. Победникот...

Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа противниците за квалификациите од Лига Европа

МКД | пред една недела

Работнички помина најдобро, ќе игра против Тре Пене од Сан Марино, Шкендија ја доби Дачија од Молдавија, а најтежок противник му се падна на Пелистер кој ќе ги одмери силите со Лех Познан од Полска. Работнички...

Работнички противник за мерак, на Пелистер тешко му се пишува

24 вести | пред една недела

Во Нион се одржа ждрепката и за квалификациските кола од Лига Европа, а во првото од нив Македонија има три претставника. Од сите, најсреќен беше Работнички, а најтешка судбина го снајде Пелистер. Освојувачот...

Ривали во ЛЕ: Тре Пене и Дачија малерозни, Лех има најцврста одбрана во Полска

Екипа | пред една недела

Работнички имаше најмногу среќа при ждребот за квалификациите за Лигата на Европа, па „романтичарите“ силите ќе ги одмерат со вицешампионот на Сан Марино, Тре Пене. Оваа екипа минатата сезона го загуби...

ЛЕ: Пелистер со Лех Познањ, Шкендија против Дачија, „романтичарите“ со Тре Пене

Екипа | пред една недела

Македонскиот вицепрвак Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. По минатогодишниот одличен настап, кога стигнаа до плејоф-колото за пласман во...

Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија противниците за квалификациите од Лига Европа

24 фудбал | пред една недела

Македонските претставници во квалификациите од Лига Европа, Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници, најлесно поминаа „романтичарите“. Работнички бидејќи беше сместен во групата на...

Пред ждрепката во Лига Европа: Можните ривали на Шкендија, Работнички и Пелистер!

Спорт365 | пред една недела

Освен ждрепката за извлекување на двојките во квалификациите за Лигата на шампионите… Денеска во Нион со почеток од 13:00 ч. ќе започне и ждрепката и за извлекување на двојките и во квалификациите за Лига...

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Вечер | пред една недела

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката која се одржа во Нион сакаше најтрофејниот македонски клуб, Работнички, и вицешампионот...

Нашите екипи во ЛЕ и во второто коло добија незгодни противници

Sportmedia | пред една недела

Доколу Пелистер во следната фаза го мине Лех Познањ, ќе игра со подобриот од Хаугесунд - Колерејн, Работнички со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, додека Шкендија со подобриот од двомечот...

Треневски: Го добивме посакуваниот противник, но нема никакво опуштање

Гол | пред една недела

Екипата на Работнички го доби својот противник во рамки од второ коло од квалификациите за Лигата на Европа, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Тренерот на тимот од Дебар Маало, Виктор Треневски е задоволен...

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ

Република | пред една недела

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално...

ШКЕНДИЈА: Никако Макаби, може со Ширак

Македонски Спорт | пред една недела

Израелскиот гигант е најсилниот можен ривал за Шкендија. Тетовци би немале проблем со ерменскиот Ширак па зошто не и дуел со Дачиа од Молдавиа Познати се петте можни противници за Шкендија во квалификациите...

Работнички патува во Сан Марино, Шкендија ја доби Дачиа

Гол | пред една недела

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално...

Пелистер го доби Лех Познањ во квалификациите за ЛЕ!

Гол | пред една недела

Битолски Пелистер по девет години повторно ќе игра во европските купови, а на ждрепката во Нион го доби првиот противник во квалификациите за Лига Европа. На патот кон второто квалификациско коло во Лигата...

ЛЕ: Пелистер против силниот Лех Познањ

Сител | пред една недела

Фудбалерите на Пелистер добија најсилен противник во Лига Европа од сите наши претставници. Битолчани  ќе играат против Лех Познањ, една од најдобрите полски екипи која неретко стигнува и до групната фаза...

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

Сител | пред една недела

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа.  Како еден од носителите ФК Работнички   за противник го доби Тре Пене од Сан Марино. Шкендија има потежок...

Можните противници на Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите за Лига Европа

МКД | пред една недела

Македонските екипи кои ќе настапуваат во квалификациите од Лига Европа ги дознаа можните противници за денешната ждрепка. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Канал 5 | пред една недела

Работнички ќе го очекува ривалот од следниве екипи: Зета (Црна Гора), Тре Пене (Сан МАрино), Санта Колома (Андора), Флориана (Малта) и Сетн Џосефс (Гибралтар). Шкендија за можни ривали ги доби: Тренчин...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за Лига на Европа

+Инфо | пред една недела

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

A1on | пред една недела

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер...

Лига на Европа: Шкендија против Дачија, Пелистер со Лех Познањ, Работнички со Тре Пене

ТВ 21 | пред една недела

Тетовска Шкендија го доби противникот од првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Станува збор за Дачија од Молдавија, а и ова лето тетовци ќе се обидат да стигнат далеку, откако минатата година...

Работнички, Пелистер и Шкендија ги дознаа можните противници за квалификациите во ЛЕ

24 фудбал | пред една недела

По пет можни противници за Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите од Лига Европа. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско...

Македонските претставници во Лигата на Европа ги добија своите противници

Слободна Македонија | пред една недела

Македонскиот вицепрвак Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. Шкендија на првиот меч ќе игра на гости во Молдавија, а во реваншот ќе ја пречека...

Македонските клубови ги добија потенцијалните противници во Лигата на Европа: Работнички мина најдобро

Спорт Клуб | пред една недела

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите потенцијални противници по поделбата во групи од страна на УЕФА. Работнички, Шкендија и Пелистер денеска...

Дачија е ривалот на Шкендија

Sportmedia | пред една недела

Македонскиот фудбалски вицепрвак, екипата на Шкендија ќе игра против Дачија од Молдавија, во квалификациите за второто по ранг натпреварување на УЕФА, Лигата на Европа. Ждрепката сакаше Шкендија да биде...

Пелистер го доби Лех Познан

Sportmedia | пред една недела

Освојувачот на Купот на Макдонија, екипата на Пелистер, ќе игра против Лех Познан, во квалификациите од Лигата на Европа. Според ждрепката во Нион, битолчани ќе бидат гости на првиот натпревар, а реваншот...

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Екипа | пред една недела

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители,...

ЛЕ: Работнички носител, а Шкендија сака да го избегне Макаби

Гол | пред една недела

Денес во 13.00 часот ќе бидат извлечени паровите за квалификациите на Лигата на Европа ова лето, а од трите наши претставници само Работнички е во улогата на носител. додека Шкендија и Пелистер се неносители....

Пелистер, Работнички и Шкендија ги чекаат ривалите

Sportmedia | пред една недела

Само „романтичарите“ се носители, додека останатите два наши претставници се во групата на неносители Работнички се надева дека ќе има уште една добра сезона во европските купови. „Романтичарите“, заедно...

ШКЕНДИЈА: МОЖЕ СО ШИРАК

Sportmedia | пред една недела

Израелскиот гигант е најсилниот можен ривал за Шкендија. Тетовци би немале проблем со ерменскиот Ширак па зошто не и дуел со Дачиа од Молдавија Познати се петте можни противници за Шкендија во квалификациите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност